Σακιδιο πλατης

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
προσπαθησα να μπω στο Bagz.gr | Ανδρικές τσάντες, γυναικείες τσάντες, παιδικές τσάντες, βαλίτσες και είδη ταξιδιού και στα λινκς που μου εστειλες,αλλα δεν μπορω ..:roll:
ξερεις μηπως κανενα μαγαζι στην Αθηνα εκτος απο ενα που αναφερθηκε πιο πριν στα Εξαρχεια στην αρχη της Θεμιστοκλεους;

Μόλις τώρα δοκίμασα να μπω στο www.bagz.gr και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Για προσπάθησέ το πάλι :lol:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.613
Likes
9.915
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ναι μπηκα και εγω κανονικα,δεν ξερω γιατι δεν μπορουσα πριν .
μηπως ξερεις για κανενα μαγαζι στην Αθηνα;
 

geopnd

Member
Μηνύματα
272
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καμμια φορα κολλανε τα λινκς.γραψε μονη σου την διευθυνση.μην πατας το λινκ που φαινεται μπλε
 

geopnd

Member
Μηνύματα
272
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
μικρος ο κοσμος.γραφαμε ταυτοχρονως.χαχα.φιλος το μαγαζι που σου λεω ειναι τσεκαρισμενο.και σαν τιμες και σαν εξυπηρετηση
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Παιδιά, τα σακίδια που έχει ο Δημητριάδης πώς σας φαίνονται? Είναι οικονομικά μεν, αλλά φοβάμαι μην μ' αφήσουν στα μισά του ταξιδιού.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλημέρα εχω μια ερώτηση. Στο σακίδιο που προτείνει ο GTS και τελικά αγόρασε και ο Xalara τα λουριά οταν θέλεις να τον κουβαλήσεις στην πλάτη μπορούν να ρυθμιστούν στο ύψος (πάνω -κάτω);
Και θα την προτείνατε για χρήση backpacker; Το ρωτάω γιατι καλή βαλιτσα έχω αυτό που ψάχνω είναι σακίδιο πλάτης.
 

xalara

Member
Μηνύματα
219
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Καλημέρα εχω μια ερώτηση. Στο σακίδιο που προτείνει ο GTS και τελικά αγόρασε και ο Xalara τα λουριά οταν θέλεις να τον κουβαλήσεις στην πλάτη μπορούν να ρυθμιστούν στο ύψος (πάνω -κάτω);
Και θα την προτείνατε για χρήση backpacker; Το ρωτάω γιατι καλή βαλιτσα έχω αυτό που ψάχνω είναι σακίδιο πλάτης.
Τα λουριά πάνε και προσαρμόζονται όπως θέλεις. Αν όμως θες μόνο σακίδιο πλάτης τα εξειδικευμένα (και όχι κάτι terra με 60ε) ίσως σε βολέψουν ποιο πολύ μιας και έχουν πχ θήκες για sleeping bag κτλπ.
Τώρα για το αν στο προτείνω εξαρτάτε τη χρήση θες να κάνεις. Π.χ. για ορειβασία στα βουνά δεν σου κάνει. Αυτό δεν είναι ένα κλασσικό σακίδιο αλλά ούτε βαλίτσα. Προσωπικά με έχει βολέψει πολύ. Το έχω κυρίως με ροδάκια τα οποία είναι πολύ γερά. Σαν backpack χρειάστηκε και το πήρα σε extreme μόνο καταστάσεις όπως σε έρημο, σε 10 πόντους χιόνι , σε πλημμυρισμένα νερά και σε κάτι κατσάβραχα. Όλες της φορές με έβγαλε ασπροπρόσωπο αν και όπως ανέφερα δεν είναι για μεγάλες πεζοπορίες.
Tέλος, το έχουν πάρει δύο φίλοι μου ακόμα και όλοι είναι πολύ ικανοποιημένο. Η κατασκευή του είναι πολύ δυνατή! Εκεί που λες ότι δεν πάει άλλο θα χωρέσουν άλλα τόσα και γι’ αυτό το έχουμε ονομάσει "το γουρούνι":clap:
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες. Κάτι extreme δεν σκοπεύω να κάνω απλώς χρειάζομαι ένα σακίδιο που θα μπορώ να το κουβαλάω στην πλάτη κάποιες φορές για λίγες ώρες. Σκέφτομαι και ένα ορειβασίας....
Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο το πήρες από το συγκεκριμένο σαιτ έτσι; Πόσο σου κόστισαν τα μεταφορικά κλπ;
 

xalara

Member
Μηνύματα
219
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες. Κάτι extreme δεν σκοπεύω να κάνω απλώς χρειάζομαι ένα σακίδιο που θα μπορώ να το κουβαλάω στην πλάτη κάποιες φορές για λίγες ώρες. Σκέφτομαι και ένα ορειβασίας....
Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο το πήρες από το συγκεκριμένο σαιτ έτσι; Πόσο σου κόστισαν τα μεταφορικά κλπ;
Ναι το αγόρασα από εδώ
Osprey Sojourn 80 - Nomad Adventure Travel Store
με μεταφορικά γύρω στα 15ε και σε μια βδομάδα την είχα. Αν πάντως θες να χεις ροδάκια και να το βάζεις στην πλάτη για λίγο, όταν χρειάζεται, νομίζω ότι είναι πολύ καλή επιλογή.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τόσα πολλά θέματα και πάλι δε βρίσκω άκρη.

Μια και κοντεύει (λέμε τώρα) η γιορτή μου, λέω να βάλω σε έξοδα τους δικούς μου.

Καιρός λοιπόν για backpack. Ψάχνω σακίδιο, καλύτερα μεγάλο και να μικραίνει/να έχει ιμάντες, παρά μικρό και να κουβαλάω τσαντούλες στα χέρια με έξτρα αντικείμενα. Θέλω οπωσδήποτε με ρόδες. Αν ανοίγει και στη μέση όπως λέτε μερικοί για διευκόλυνση να βγάζω αντικείμενα ευκολότερα, καλά θα ήταν. Όπως και αδιάβροζο κάλυμμα κλπ κλπ

Αυτές τις μέρες πάει Αμερική ένας φίλος. Αν νομίζετε ότι μπορώ να παραγγείλω κάτι απο εκεί (θα το παραλάβει η αδερφή του που μένει εκεί-θα το παραγγείλω εγώ Online και πάει σπίτι της, το έχω ξανακάνει) αν λοιπόν νομίζετε πως μπορώ να βρώ κάτι καλύτερο/φτηνότερο απο Αμερική, ίσως καταφέρω έτσι να το φέρω. Αλλά αν έχετε κάτι υπ'όψιν και απο Ελλάδα/Ευρώπη καλοδεχούμενο, μήπως δεν μπορέσει να μου το φέρει.

Δε ζητάω πολλά, ε; :xmas_smile:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
να μικραινει, να ανοιγει στη μεση το καταλαβαινω τις ροδες ομως οχι...ταξιδευω παντου με backpack (πολη, βουνο, θαλασσα,εξωτερικο κ.τλ)εδω και δεκα χρονια, ποτε δεν ειχα σκεφτει οτι 8α ηθελα ροδες ...ο σκοπος του backpack ειναι να μη σερνεις πραγματα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom