Σακιδιο πλατης

paefstra

Member
Μηνύματα
13.072
Likes
41.298
Κι εγώ 3 πήρα. Τις ειχα καιρο στο ματι, αλλα ολο με κατι 25-30 λίρες τις εβρισκα στο επίσημο κατάστημα. Η μανα μου εχει παθει ερωτα μ' αυτες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Κι εγώ 3 πήρα. Τις ειχα καιρο στο ματι, αλλα ολο με κατι 25-30 λίρες τις εβρισκα στο επίσημο κατάστημα. Η μανα μου εχει παθει ερωτα μ' αυτες.
Επειδή δεν ξέρω πως να το ψαξω....υπάρχει η ίδια αλλά με ροδάκια;ξέρω ότι θα είναι πιο βαριά και πιό ακριβή....
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
με βαρος στα 8 κιλα πως συμπεριφεροντε σε ταξιδι με πολυ ....περπατημα .???εχουν καλη επαφη πισω στην πλατη ????
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.072
Likes
41.298
με βαρος στα 8 κιλα πως συμπεριφεροντε σε ταξιδι με πολυ ....περπατημα .???εχουν καλη επαφη πισω στην πλατη ????
Την παίρνω σε τεμπέλικα ταξίδια που η διαδρομή μου συνήθως είναι απο το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο και τούμπαλιν. Τη φορτώνω και με 9 κιλά, αν πετάω με Ryanair και δεν δυσκολεύτηκα, αν και είμαι μέγεθος μινιόν σε κιλά. Το backpack που έχω και δένει και στη μέση κάνει καλύτερη επαφή στην πλάτη οπωσδήποτε, αλλά απο το Cabin Max τα ρούχα βγαίνουν ατσαλάκωτα, γι αυτό το προτιμώ.

Επειδή δεν ξέρω πως να το ψαξω....υπάρχει η ίδια αλλά με ροδάκια;ξέρω ότι θα είναι πιο βαριά και πιό ακριβή....
Δώσε λιγότερα σ αυτό, αν και δεν είναι τοςο εμφανίσιμο. https://www.amazon.co.uk/Lightweigh...=1465658642&sr=1-5&keywords=cabin+max+luggage
 
Last edited by a moderator:

Paris81

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Μπες στο σκρουτζ έχει πολλά. Εγω στα admiral βρήκα με 5 ευρώ. Τίποτα σπουδαίο αλλά την δουλεία του την κάνει και είναι και πανάλαφρο
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το καλοκαίρι θα πάω με το Interrail pass σε διάφορες χώρες της Ευρώπης και αναρωτιόμουν αν θα ήταν προτιμότερο να έχω ένα μεγάλο backpack σε διαστάσεις χειραποσκευής ώστε να μπαίνει στο ντουλαπάκι πάνω από τα καθίσματα ή να πάρω μια χειραποσκευή στις επιτρεπτές διαστάσεις; Τι είναι προτιμότερο;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Oτι βολεύει τον καθένα είναι το προτιμότερο.

Εγώ προτιμάω πάντα σακίδιο γιατί αισθάνομαι πολύ καλύτερα όταν έχω τα χέρια μου ελεύθερα και μπορώ ενώ κουβαλάω τα πράγματα παράλληλα να βγάζω φωτογραφίες να χρησιμοποιώ το κινητό, χάρτη, να τρώω :) να κρατάω ομπρέλα κτλ και δεν ανησυχώ και τόσο ότι μπορεί να αρπάξει την τσάντα μου κάποιος όταν σταματάω για λίγο κάπου :) Χώρια που μου αρέσει η εικόνα του ανθρώπου που έχει σακίδιο στους όμους περισσότερο.

Υπάρχει το αρνητικό βέβαια ότι τσαλακώνονται πιο εύκολα τα ρούχα και είναι και πιο δύσκολη η τακτοποίηση του
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Oτι βολεύει τον καθένα είναι το προτιμότερο.

Εγώ προτιμάω πάντα σακίδιο γιατί αισθάνομαι πολύ καλύτερα όταν έχω τα χέρια μου ελεύθερα και μπορώ ενώ κουβαλάω τα πράγματα παράλληλα να βγάζω φωτογραφίες να χρησιμοποιώ το κινητό, χάρτη, να τρώω :) να κρατάω ομπρέλα κτλ και δεν ανησυχώ και τόσο ότι μπορεί να αρπάξει την τσάντα μου κάποιος όταν σταματάω για λίγο κάπου :) Χώρια που μου αρέσει η εικόνα του ανθρώπου που έχει σακίδιο στους όμους περισσότερο.

Υπάρχει το αρνητικό βέβαια ότι τσαλακώνονται πιο εύκολα τα ρούχα και είναι και πιο δύσκολη η τακτοποίηση του
Αν και θα χρειαστώ τα απολύτως απαραίτητα ρούχα, το μόνο που αναρωτιέμαι είναι αν οι χωρητικότητες είναι οι ίδιες. Επίσης και γω θα νιώθω πιο άνετα πιστεύω με backpack παρά με χειραποσκευή.Από όσο βλέπω και στις προηγούμενες σελίδες η χωρητικότητα είναι πολύ καλή στο backpack.
 

Giann_

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Καλησπέρα σύντροφοι, χρειάζομαι τη βοήθεια σας!
Το north face Terra 65 υπάρχει περίπτωση να μου το περάσουν ως χειραποσκευή; Τι επιλογή θα συνιστούσατε για backpack που να είναι σίγουρα στις διαστάσεις και να χωράει πράγματα για 2+ βδομάδες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.594
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom