Σαντορίνη Σαντορίνη: luxury and budget tips!

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Αμμούδι της Μαρίκας, λοιπόν! Θα το έχω στα υπόψιν μου για την επόμενη φορά!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι τέλεια!! Έκλεισα χθές και πάω σε 2 εβδομάδες 4ήμερο, Αγ.Πνεύματος, τώρα είδα και το θέμα, πολύ με βόλεψε! :) Ευχαριστώ!!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Τι τέλεια!! Έκλεισα χθές και πάω σε 2 εβδομάδες 4ήμερο, Αγ.Πνεύματος, τώρα είδα και το θέμα, πολύ με βόλεψε! :) Ευχαριστώ!!
Tετραήμερο Σαντορίνη! Υπέροχα! Ελπίζω να βοηθήσουν οι πληροφορίες! Μετά την επιστροφή σου να μας συμπληρώσεις τα φρέσκα tips!:) Καλά να περάσεις!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Tετραήμερο Σαντορίνη! Υπέροχα! Ελπίζω να βοηθήσουν οι πληροφορίες! Μετά την επιστροφή σου να μας συμπληρώσεις τα φρέσκα tips!:) Καλά να περάσεις!
Νά σαι καλά! Οκ, ότι προλάβω να αφομοιώσω απο πληροφορίες θα σας το μεταφέρω!! :D
 

toeraki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Πολύ χρήσιμο θέμα! Και εγώ θα παω για πρώτη φορά φέτος και τώρα ξέρω πώς να κινηθώ! Ευχαριστώ!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Πολύ χρήσιμο θέμα! Και εγώ θα παω για πρώτη φορά φέτος και τώρα ξέρω πώς να κινηθώ! Ευχαριστώ!
Kαλά να παράσεις! Και επιστρέφοντας γράψε μας όλες τις νέες εξελίξεις και τις κρυφές γωνιές που θα ανακαλύψεις!:)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ΦΑΓΗΤΟ

Σελήνη

Στα Φηρά το πιο ρομαντικό εστιατόρειο που έχω πάει ποτέ. Μια βεράντα πάνω στην καλντέρα με το φεγγάρι να σκορπίζει ασημί λάμψη στην ατμόσφαιρα και να καθρεφτίζεται στη θάλασσα. Κλασσική μουσική να παίζει χαμηλά και υπέροχες μεσογειακές γεύσεις να κάνουν την βραδιά υπέροχη!

Η Σελήνη από φέτος μετακόμισε από τα Φηρά στον Πύργο.
Γίνεται και κάποια σχετική αναφορά στο τελευταίο τεύχος (32) του περιοδικού Blue της Aegean.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
'Οσο για την ψαροταβέρνα στο Αμμούδι, επειδή δεν ήμουν και εγώ σίγουρη για το όνομα, το επιβεβαίωσα αυτό το Σ/Κ.

Λέγεται κυρά Κατίνα και όχι Μαρίκα.

Πολύ καλό φαγητό, καλές τιμές και καλό σέρβις.
Την προτιμούν και οι ντόπιοι.
 

hp67

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Αμούδι στης Μαρίκας για ψάρι ολόφρεσκο, σύμφωνα με ντόπιους που ρωτήσαμε, η καλύτερη ψαροταβέρνα του νησιού.
Μάλλον Κατίνα εννοείς ....
Νο1 ψαροταβέρνα στην Σαντορίνη (πάω 8 χρόνια συνέχεια....) , αλλά μαζεύει πολύ κόσμο . Οι τιμές είναι τίμιες για Σαντορίνη.
 

hp67

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
επίσης για τελεια αστακομακαρονάδα στο Αμούδι στο λιμανάκι
( στην δευτερη ταβερνα ...στο βαθος ,δεν θυμαμαι το όνομα)
SUNSET....
Για πολλά χρόνια δούλευε με όσους δεν είχαν υπομονή να περιμένουν για τραπέζι στην Κατίνα...
Τα 2-3 τελευταία χρόνια έχει κάνει κονέ με ξενοδοχεία και περιοδικά τύπου Αθηνόραμα και μαζεύει περισσότερο κόσμο ...
 

hp67

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μια και βλέπω προτάσεις για φαγητό να πω κι εγώ...
SALSA στα Φηρά (όχι Καλντέρα , στη μέση περίπου του δρόμου που συνδέει Φηρά και Φηροστεφάνι ) πολύ καλό gourmet φαγητό σε καλύτερες τιμές από Κουκούμαβλους κτλ , αλλά χωρίς θέα...Απίστευτο παγωτό λουκούμι με καραμελωμένα ροδοπέταλα !!!!

ΜΑΡΜΙΤΑ στην πλατεία Μεγαλοχωρίου , ποιοτική και gourmet κουζίνα σε όχι τιμές Καλντέρας ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.449
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom