Σαντορίνη Σαντορίνη: luxury and budget tips!

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Μια και βλέπω προτάσεις για φαγητό να πω κι εγώ...
SALSA στα Φηρά (όχι Καλντέρα , στη μέση περίπου του δρόμου που συνδέει Φηρά και Φηροστεφάνι ) πολύ καλό gourmet φαγητό σε καλύτερες τιμές από Κουκούμαβλους κτλ , αλλά χωρίς θέα...Απίστευτο παγωτό λουκούμι με καραμελωμένα ροδοπέταλα !!!!

ΜΑΡΜΙΤΑ στην πλατεία Μεγαλοχωρίου , ποιοτική και gourmet κουζίνα σε όχι τιμές Καλντέρας ...
Πράγματι είναι πολύ καλά τα παραπάνω εστιατόρια. Μπορεί να τους λείπει η θέα αλλά κερδίζουν σε γεύση!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μια και βλέπω προτάσεις για φαγητό να πω κι εγώ...
SALSA στα Φηρά (όχι Καλντέρα , στη μέση περίπου του δρόμου που συνδέει Φηρά και Φηροστεφάνι ) πολύ καλό gourmet φαγητό σε καλύτερες τιμές από Κουκούμαβλους κτλ , αλλά χωρίς θέα...Απίστευτο παγωτό λουκούμι με καραμελωμένα ροδοπέταλα !!!!

ΜΑΡΜΙΤΑ στην πλατεία Μεγαλοχωρίου , ποιοτική και gourmet κουζίνα σε όχι τιμές Καλντέρας ...
Συμφωνω εκ πειρας πως ειναι πολυ καλα και τα 2 ειδικα τη νυχτα που η καλντερα ειναι σκετη μαυριλα και δεν εχει σημασια αν τρως διπλα της ή καπου αλλου. Οι τιμες ειναι πολυ χαμηλοτερες απο τα γκουρμε της καλντερας και οι γευσεις παρα πολυ καλες.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Μάλλον Κατίνα εννοείς ....
Νο1 ψαροταβέρνα στην Σαντορίνη (πάω 8 χρόνια συνέχεια....) , αλλά μαζεύει πολύ κόσμο . Οι τιμές είναι τίμιες για Σαντορίνη.
Ναι, Κατίνα, μπράβο! Κοίταξα και τις σημειώσεις μου! Θυμάμαι είχαμε φάει ολόφρεσκο ψάρι, είχαμε μπει μέσα στο μαγαζί, διαλέξαμε αυτό που θέλαμε και σε λίγο το είχαμε ψημένο στο πιάτο μας!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πήγα και γύρισα απο Σαντορίνη, οι 3 μέρες ήταν...καλές και αρκετές για να με κάνουν να μην τα έχω γυρίσει όλα και να χρειαστεί να ξαναπάω κάποια στιγμή :D
Δυστυχώς, ήταν οι μέρες του Αγ.Πνεύματος, που ο καιρός δεν ήταν τόσο καλός, πολύ συννεφιά (καλό για φωτογραφίες) αλλά και αρκετό κρύο (το βράδυ πάρα πολύ).
Αυτά που έχω να προτείνω εγώ είναι, μιας και απο θέμα φαγητού δεν έχω να προτείνω πολλά, το ''Μελένιο'' στην Οία, απίστευτα γλυκά και πολύ καλή θέα φυσικά και για καφέ-φαφητό-σνάκ ή ότι θέλετε στο ''Γαλήνη'' στο Φηροστεφάνι, θα μπορούσα να ζώ μέσα στο μαγαζί αυτό!!!!!! Δεν ξέρω αν είχαν αναφερθεί, αλλά ας τα πώ να' μαστε σίγουροι! :D
Έβγαλα πολύ ωραίες φωτογραφίες απο το νησί, ίσως πρέπει να ανεβάσω μερικές κάποια στιγμή αν και τα τοπίτα είναι στάνταρ, όλοι πάνω κάτω τα ίδια βγάζουμε...
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Σουφλέ σοκολάτας στον Μελένιο με θέα το απέραντο γαλάζιο! Όλα τα λεφτά!
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
αχ σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες...θα τις τιμησω τελος του μηνα που θα παω με τις φιλες μου...αν ανακαλυψω κατι αλλο θα σας ενημερωσω...

:clap::clap:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Kαλά να περάσετε! Περιμένουμε φρέσκια ανταπόκριση!
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
βασικα θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση.
επειδη οι 3 απο τις 4 θα φιλοξενηθουμε στα Φηρά και η 4η θα μεινει σε ξενοδοχειο μηπως εχετε αν προτεινετε καποιο luxury σχετικα ξενοδοχειο στα φηρα που να μην ειναι μεγαλη αποσταση η απομακρα για την περιπτωση που το ξενυχτησουμε να μην εχει φοβο να γυρισει αργα , επειδη απ'οτι καταλαβα τα φηρα ειναι πιο πολυ περπατητα..εκεινη βρηκε στο Φιροστεφανη το Belvedere Hotel.

καμμια ιδεα??
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
καλη η σαντορινη δε λεω αλλα.........απο παντου κλεψιμο!!!!
απο την πρωτη στιγμη που θα φτασεις μεχρι να παρεις το πλοιο του γυρισμου!!!!
αθανατε ελληνα!!!!
καλουτσικο ταβερνακι ειναι και το ημεροβιγλι στο ομωνυμο χωριουδακι και στα Φηρα καλο και το αμπελος με τρομερη θεα
πηγα ενα βραδυ για κοκτεηλ στο franco's στα φηρα και την αλλη μερα πηγα στην καβα και αγορασα ενα μπουκαλι αβανα και λαιμ και το απολαμβανα στο μπαλκονι μου στο ημεροβιγλι (zak villas's) 21 ευρακια το μοχιτο (με σιροπι)?ντροπη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.477
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom