Σαντορίνη Σαντορίνη: luxury and budget tips!

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Σαντορίνι και luxury με σουβλάκι δεν γίνεται δείτε και το Θέμα λίγο....άλλο τι θα κάναμε όλοι μας .....και γω πήγα Σαντορίνι μικρός και με εστιατόρια και σουβλάκια και franco's αλλά luxury δεν ήταν ....τώρα αμα ξαναπάω μάλλον θα ακολουθήσω την luxury μέθοδο....:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ πάντως που πήγα στα 21 μου, με μεταφορικό μέσο, μέναμε στην καλντέρα και τρώγαμε μόνο σε εστιατόρια πάλι δε την ευχαριστήθηκα γιατί ήταν Αύγουστος και γινόταν πατείς με πατώ σε. Ετσι χάνεται και όλη η μαγεία.
Καλύτερα λοιπόν όποιος θέλει να εξοικονομήσει χρήματα και να το ζήσει και όπως του πρέπει να πάει Ιούνιο ή Σεπτέμβριο. Αυτή είναι η άποψή μου , αν και προσωπικά πρέπει να αναφέρω ότι μου τη δίνει η πολυκοσμία και ακόμα και στη Σαμοθράκη Ιούνιο & Σεπτέμβριο επιλέγω να παω.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
fenia42 said:
Εγώ πάντως που πήγα στα 21 μου, με μεταφορικό μέσο, μέναμε στην καλντέρα και τρώγαμε μόνο σε εστιατόρια πάλι δε την ευχαριστήθηκα γιατί ήταν Αύγουστος και γινόταν πατείς με πατώ σε. Ετσι χάνεται και όλη η μαγεία.
Καλύτερα λοιπόν όποιος θέλει να εξοικονομήσει χρήματα και να το ζήσει και όπως του πρέπει να πάει Ιούνιο ή Σεπτέμβριο. Αυτή είναι η άποψή μου , αν και προσωπικά πρέπει να αναφέρω ότι μου τη δίνει η πολυκοσμία και ακόμα και στη Σαμοθράκη Ιούνιο & Σεπτέμβριο επιλέγω να παω.
Μάλλον κακή επιλογή παρέας ;;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Το μόνο καλό της κρίσης τελικά είναι ότι σταμάτησε ο βομβαρδισμός από τις μικροαστικές ονειρώξεις του τύπου "λούξουρυ" διακοπές στην Κωλοπετεινίτσα. Δεν αντέχω να ξαναζήσω την αστακομακαρονάδα και τον τύπο που δεν προλαβαίνει να βάλει μπουκιά στο στόμα του γιατί πρέπει να τηλεφωνήσει στους κολλητούς του και να ανακοινώσει τι τρώει η κυρία του και τα λαδωμένα κουτσούβελά του.
Μπροστά σ' αυτό, καλύτερα σουβλάκι και δωματιάκι στα Σαντορίνη παρά καταθλιψάρα στο σπίτι. Ακόμη καλύτερα "λούξουρυ", βέβαια το δωματιάκι, αλλά τι να κάνουμε....
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Αυτό με την πίτσα το το θέλεις και το ρωτάς τώρα ;;;;

και μια συμβουλή , μην κουβαλησεις
τίποτα κρασιά απο την Σαντορίνη ,στο
ΑΒ της γειτονιάς σου θα τα βρεις φθηνότερα !!!
το αντιστροφο θα κανω :D . Θα κουβαλήσω κρασιά από τον ΑΒ της γειτονιάς μου στη Σαντορινη!
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Lena's Stone Forest
Καλημέρα

Έχει κανείς άποψη γι' αυτό το ξενοδοχείο: http://www.pegasussuites.com/;

Είναι στο Ημεροβίλγι και σκεφτόμαστε να κλείσουμε δωμάτιο εκεί για τέλος Μαΐου.
 
Last edited by a moderator:

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Last edited by a moderator:

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Φανταζομαι τετοια εποχη θα ειναι καλυτερες οι τιμες...Ουτε εγω το ξερω αλλα φαινεται πολυ καλο!Να περασετε υπεροχα!!
Αν θες ακουσε με,για φαγητο στην Εξω γωνια στο "Μεταξυ μας"...οτι καλυτερο εφαγα τις δεκα μερες που εκατσα!!
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Το μόνο καλό της κρίσης τελικά είναι ότι σταμάτησε ο βομβαρδισμός από τις μικροαστικές ονειρώξεις του τύπου "λούξουρυ" διακοπές στην Κωλοπετεινίτσα. Δεν αντέχω να ξαναζήσω την αστακομακαρονάδα και τον τύπο που δεν προλαβαίνει να βάλει μπουκιά στο στόμα του γιατί πρέπει να τηλεφωνήσει στους κολλητούς του και να ανακοινώσει τι τρώει η κυρία του και τα λαδωμένα κουτσούβελά του.
Μπροστά σ' αυτό, καλύτερα σουβλάκι και δωματιάκι στα Σαντορίνη παρά καταθλιψάρα στο σπίτι. Ακόμη καλύτερα "λούξουρυ", βέβαια το δωματιάκι, αλλά τι να κάνουμε....

Μπράβο, πες τα γιατί θα τρελαθώ με αυτά που διαβάζω!!!!
Δηλαδή αν πηγαίνουμε σε ένα μέρος για να απολαύσουμε την ενέργεια του μέρους, χωρίς να δίνουμε 200 ευρώ για έναν ύπνο, καλύτερα να μείνουμε σπίτι μας??
Εγώ θεωρώ τεράστια βλακεία να δώσω τόσα για να πουλήσω μούρη, τη στιγμή που με τα λεφτά αυτά(και λίγα ακόμα) πάω δεύτερο ταξίδι!!! Και εκτός αυτού, αν είσαι ευτυχισμένος, καλά με τον εαυτό σου και την παρέα σου, και με ένα παγωτάκι από περίπτερο να κάτσεις να απολαύσεις το ηλιοβασίλεμα σε ένα πεζούλι καλύτερα μπορεί να περάσεις από ένα "γκουρμέ" εστιατόριο..
Αν βέβαια μου περίσσευαν και εμένα θα τα έκανα αυτά.. Αλλά αφού δεν μου τρέχουν τα λεφτά από τις τσέπες, προτιμώ να σκεφτώ πρακτικά και να φερθώ έξυπνα!! Και να περάσω το ίδιο καλά (ίσως και καλύτερα), από κάποιον που θα πηγαίνει στα ακριβότερα μαγαζιά και θα μένει στο καλύτερο ξενοδοχείο!!
Τέλος να πω ότι κανείς δεν μπορεί να υποδείξει στον άλλο που θα πάει και τι θα κάνει..
Φιλικά!! Και σόρρυ για το μεγάλης έκτασης κείμενο!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Εγώ θεωρώ τεράστια βλακεία να δώσω τόσα για να πουλήσω μούρη, τη στιγμή που με τα λεφτά αυτά(και λίγα ακόμα) πάω δεύτερο ταξίδι!!!
Ο τρόπος που σκέφτεσαι λειτουργεί αλυσιδωτά . Γιατί αυτός που έχει χρήματα μόλις για ένα ταξίδι θα θεωρεί τεράστια βλακεία που εσύ δίνεις τόσα χρήματα για να κάνεις δύο ταξίδια και να πουλήσεις μούρη σε αυτούς που κάνουν ένα ταξίδι. Και αυτός που δεν έχει να πληρώσει το νοίκι θα θεωρεί τεράστια βλακεία που κάποιοι χαλάνε χρήματα έστω για ένα ταξίδι. Και πάει λέγοντας.
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Ο τρόπος που σκέφτεσαι λειτουργεί αλυσιδωτά . Γιατί αυτός που έχει χρήματα μόλις για ένα ταξίδι θα θεωρεί τεράστια βλακεία που εσύ δίνεις τόσα χρήματα για να κάνεις δύο ταξίδια και να πουλήσεις μούρη σε αυτούς που κάνουν ένα ταξίδι. Και αυτός που δεν έχει να πληρώσει το νοίκι θα θεωρεί τεράστια βλακεία που κάποιοι χαλάνε χρήματα έστω για ένα ταξίδι. Και πάει λέγοντας.
ναι, δεν έχεις άδικο.. Όμως ας είμαστε και ρεαλιστές.. Απ'οτι έχω δει, οι περισσότεροι βρίσκονται σε μια μέση κατάσταση ακόμα οιονομικά (όπως και εγώ).. Αυτοί που έχουν να δινουν 150 ευρώ για φαΐ κάθε βράδυ είναι πια λίγοι.. Και εκτός αυτού, εγώ δεν είπα ΠΟΤΕ όποιος δεν έχει να φάει σουβλάκι στον Lucky, να μην πάει καλύτερα στην High Class Σαντορίνη...
Τέλος, δεν νομίζω ότι " αυτός που δεν έχει να πληρώσει το νοίκι θα θεωρεί τεράστια βλακεία που κάποιοι χαλάνε χρήματα έστω για ένα ταξίδι. ".. Γιατί δεν είναι κάτι υπερβολικό... (όπως αρκετά σχόλια παραπάνω, που έγιναν και η αφορμή να πω αυτά που είπα)...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom