Σαντορίνη Σαντορίνη

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο ταξίδι
Βρε παιδιά, ούτε μία ταξιδιωτική ιστορία για Σαντορίνη στο forum; :shock: Θα πάω με μια φίλη μου τέλος Ιουλίου και δε λέω, στο Internet έχει τα πάντα, αλλά από τα μέλη του forum κανείς δεν έχει γράψει τίποτα; Έχω ακούσει ότι είναι φανταστικά, φαινόμενο μοναδικό στον κόσμο, μπλα, μπλα, μπλα. Τελοσπάντων, θα γράψω εγώ την ταξιδιωτική ιστορία μου μόλις επιστρέψω. :cool:
 

tina

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ ελπιζω!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρικη
Ναι ναι να περασεις καλα και να μας αφηγηθεις το πως περασες ,το τι ειδες και το τι εφαγες!!!!!
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Photography trip
Η Σαντορίνη είναι καταπληκτική, έχω πάει 2 φορές και ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα! Καλά να περάσετε!!!
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Πολύ καλό νησί έχω πάει 3 φορές και θέλω να ξαναπάω, σκέτη μαγεία. Προσοχή στο που θα φας, να βλέπεις καταλόγους γιατί εμείς την πατήσαμε σε κάποιο συγκεκριμένο εστιατόριο, και δεν είμαστε οι μόνοι, αλλά νομίζω πως δεν μπορώ να πω όνομα και τοποθεσία έτσι δεν είναι? Κατά τ΄άλλα θα το απολάυσεις είμαι σίγουρη.
 
Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μοναδικό νησί, αλλά όχι για τις παραλίες..
Το θέαμα της καλντέρας είναι απίστευτο, τόσο από ψηλά όσο και φτάνοντας στο λιμάνι του νησιού και συνειδητοποιώντας πως πρέπει να ανέβεις εκεί ψηλά..
Έχω πάει 4 φορές!
Εννοείται θα ξαναπήγαινα!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
H Σαντορίνη για μένα είναι μοναδικό νησί και το λατρεύω! Αν όμως ψάχνεις ένα νησί με ωραίες παραλίες, πας σε λάθος μέρος. Επίσης σε αυτά τα μέρη προτιμώ να μην πηγαίνω σε Full season, γιατί από τη πολυκοσμία χάνεται μεγάλο μέρος της μαγείας τους. Να περάσεις τέλεια.
 

tramoyntana

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Η πρωτη φορα που πηγαμε στην Σαντορινη, ηταν το 1985. Πιστιρικια τοτε, μονο και μονο, που ηταν και οι πρωτες μας διακοπες, εμεινε το νησι χαραγμενο για παντα στα μυαλα μας.
Απο τοτε και μετα, πηγα αλλες 3 φορες. Η τελευταια, ηταν και η "φαρμακερη", αφου γνωρισα και τον ερωτα της ζωης μου, που καποια χρονια μετα, εμελλε να γινει και η συζυγος μου.
Απο ολες τις πλευρες και αν το δεις λοιπον, δεν ξεχνιεται η Σαντορινη για μενα.
Το κακο ειναι βεβαια, οτι ακομα και τοσα χρονια πριν, που ηταν και η τελευταια φροα που πηγαμε, ειχε φτασει να μην με τραβαει πια, αφου την ειχα ηδη ζησει σε καλυτερες μερες. Να σκεφτειτε οτι προλαβα Περισσα και Περιβολο, χωρις beach bars, με δυνατες μουσικες. Nαι, το 85 δεν ειχε αρχισει ακομα ο χαμος.
Το φυσικο της καλλος βεβαια, δεν ειναι οι παραλιες, οπως ειπατε και εσεις πιο πανω, αλλα τα μαγευτικα τοπια στην δυτικη πλευρα του νησιου, η Καλντερα, η Οια, κλπ.
Στην Σαντορινη, γινεσαι φωτογραφος, θες δεν θες. Σου βγαινει απο μεσα...
Η θεα προς το ηφαιστειο απο ψηλα, θα ειναι για παντα ζωντανη στα ματια μας, αλλα οχι τοσο, οσο η πρωτη φορα που απλωνεις το βλεμμα σου στην Σαντορινη απο χαμηλα, μεσα απο το πλοιο, την ωρα που φτανεις στον κολπο. Εδικα, αν φτασεις και στο σουρουπο, που φτασαμε και μεις την πρωτη μας φορα.
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Η Σαντορίνη είναι νησί μοναδικης ομορφιάς!!!
Πήγα πρώτη φορά το 1997 και φίλοι μου έλεγαν οτι θα πάω και θα κολλήσω...
Δεν τους πίστευα γιατί μου αρέσει γενικότερα να γυρίζω και να βλέπω πολλά και διαφορετικά μέρη.
Ξαφνικά καταλάβα οτι κάθε χρόνο την αναζητούσα με αποτέλεσμα μέχρι το 2004 να συνειδητοποιήσω οτι είχα πάει μέσα σε αυτά τα χρόνια 10 φορές!!!!!
Πήγαινα κάθε χρόνο σε κάποιο άλλο νησί και έκανα και μια στάση Σαντορίνη για να "πάρω μυρωδιά" Σαντορίνης....
Είναι όμορφη και ήσυχη τον Ιουλιο, κουραστική αλλά δυναμική τον Αύγουστο, και ιδανικό ξεκίνημα για τον χειμώνα τον Σεπτέμβρη.
Πιστεύω οτι τέλεια επιλογή για 2 κοπέλες!Έχει απ'ολα!!!
Να περάσετε τέλεια!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλά αν θές να πας τώρα πήγαινε ...
δεν το αφήνεις για σεπτέβριο να περάσεις ζάχαρη???
τώρα την οία την έχουν καταλάβει οι ιάπωνες ,έχουν στήσει τα τριπόδια -χταπόδια ,και ποζάρουν απο το πρωί για το ηλιοβασίλεμα οι ιαπωνοκινέζες ....θα φας πολύ σπρώξιμο ...πρόσεχε !!!!!
καλό σου ταξίδι .
 

Margi

Member
Μηνύματα
36
Likes
4
H Σαντορίνη για μένα είναι μοναδικό νησί και το λατρεύω! Αν όμως ψάχνεις ένα νησί με ωραίες παραλίες, πας σε λάθος μέρος. Επίσης σε αυτά τα μέρη προτιμώ να μην πηγαίνω σε Full season, γιατί από τη πολυκοσμία χάνεται μεγάλο μέρος της μαγείας τους. Να περάσεις τέλεια.
Συμφωνώ απόλυτα...
Είναι κι εμένα το αγαπημένο μου νησί, το πολύ ξεχωριστό και μοναδικό (που παρόλο που δεν έχει ωραίες παραλίες για μπάνιο σε "αποζημιώνει" στο έπακρο...!) Δεν θέλω να μιλάω για τη Σαντορίνη... το μόνο που κάνω είναι να λέω ότι όσοι δεν έχουν πάει δεν μπορούν να καταλάβουν τίποτα από τις περιγραφές...και μόνο όταν θα πάνε θα κατανοήσουν αυτό που γράφω εδώ...
(Αν κάνω μια πρόταση είναι η εξής...πολύ πρωί 6μιση-7 στην καλντέρα, κατά προτίμηση στο ύψος του συνεδριακού κέντρου που βρίσκεται εκεί...μπορείτε μόνοι σας ή με παρέα να "ακούσετε" τη θάλασσα και τον άνεμο να ... συνομιλούν!)

Σας ζηλεύω που πάτε...:)

Καλό ταξίδι!
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο ταξίδι
Παιδιά έχετε δίκιο για την εποχή, υπάρχουν όμως λόγοι ανωτέρας βίας. Η φίλη με την οποία θα ταξιδέψω ζει στην Αμερική, έρχεται για λίγες μέρες στην Ελλάδα και βρήκαμε ένα κενό, τσίμα - τσίμα, για να πάμε. Φεύγω αύριο αεροπορικώς και επιλέξαμε αεροπλάνο πάλι λόγω πίεσης χρόνου. Όσο για τις παραλίες, ναι απ 'ότι είδα στις φωτογραφίες δεν λένε τίποτα σε σχέση μετις παραλίες του ανατόλικου Πηλίου, ας πούμε, αλλά είμαι αποφασισμένη να περάσω super οπότε θα τα πούμε σε λίγες μέρες!!! :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom