Σαντορίνη Σαντορίνη

eirini05.31

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σαντορινη
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μπορα μπορα
Παιδια γεια σας!! Μια που ειμαι καινουρια εδω,ηθελα να ρωτησω αν μπορω να γραψω το ονομα 2 ξενοδοχειων στη σαντορινη και να μου πειτε αν ξερετε σχολια,συμβουλες κτλ..Η αν απαγορευεται να το πω αμεσα..

Σκοπευω να παω σαντορινη 11-15 ιουλιου και ψαχνω κατι οικονομικο(μεχρι 50 ευρω περιπου)..εχω βρει 2 ξενοδοχεια,το ενα βρισκεται στο στενο ημεροβιγλιου με τιμη 45ε το δικλινο με πρωινο,με θεα το αιγαιο και οχι καλντερα( πολυ ομορφη θεα παρολα αυτα)..Το αλλο που βρηκα ειναι στο ακροτηρι(συγκεκριμενα δρομος ακροτηριου-μεγαλοχωριου λεει) με καταπληκτικη θεα στην καλντερα και ειναι στα 55ε με πρωινο! το θεμα ειναι οτι δε θα νοικιασουμε αυτοκινητο!(στο πρωτο ξενοδοχειο ο ιδιοκτητης ειναι προθυμος να μας πεταφερει εκεινος παντου,στο 2ο θα χρησιμοποιυμε αστικο)θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας.Οι κριτικες και για τα 2 ειναι 8.3/10 ! Ιδου το διλλημα!! :roll:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
κατ αρχην καλως ηρθες...

οι τιμη και για τα δυο ειναι εξωφρενικα χαμηλη και ετσι οπως τα λες ειναι μεγαλη ευκαιρια..σιγουρα δεν εχουν καποια κρυφη χρεωση η καποια παγιδα?Σαντορινη και ιουλιο τοσο φτηνα?σιγουρα ειναι τιμη για δυκλινο?

ναι πες μας ποια ειναι τα καταλυματα που βρηκες

παντως αν ολα ειναι οκ απ τη στιγμη που δεν θα νοικιασετε αυτοκινητο σαφως και ειναι προτιμοτερο να επιλεξετε το ημεροβιγλι.
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Εγω εχω κλεισει με 33 για Αυγουστο....!
 

eirini05.31

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σαντορινη
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μπορα μπορα
σαντορινη

Καλως σας βρηκα!! το ενα ξενοδοχειο στο στενο ιμεροβιγλιου(οχι μεσα στο χωριο,ειναι ακριβως αντιδιαμετρικα στο χαρτη) λεγεται αγια ειρηνη!ο ιδιοκτητης επειδη δεν εχει σταση λεωφορειου κοντα μου ειπε πως μεχρι 4 φορες τη μερα μπορει να μας πηγαινοφερνει στα φηρα και απο εκει να πηγαινουμε οπου θελουμε!απο οτι διαβασα και σε αλλα σαητ αυτη ειναι η πολιτικη του!! οσο για το δευτερο ξενοδοχειο στο ακρωτηρι ειναι το κοκκινος βιλας!καταπληκτικη θεα(στην καλντερα) απλα διαβασα και καποια σχολια π δε μου πολυαρεσαν!(αλλα θα μου πειτε στα 150 ατομα θα βρεθει και ενας..παραξενος!! ) :p

Αν καποιος απο εσας εχει επισκευθει αυτα τα ξενοδοχεια ας μου πει μια γνωμη..
 

eirini05.31

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σαντορινη
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μπορα μπορα
σαντορινη

και κατι ακομα,ξερετε να μου προτινετε κανενα εστιατορειο με θεα (η και χωρις ) που να μη δωσω ομως τα μαλλια της κεφαλης μου?μην παω στα χαμενα γιατι ακουσα και κατι εξοφρενικες τιμες τυπου 100ευρω/ατομο για ενα δειπνο με θεα την καλντερα!:shock::roll: ειπαμε....

βρηκα και κατι ωραια καφε-μπαρ στα φηρα που ελπιζω να μην ξεφευγουν παρα πολυ!!.....:p τυπου classiko κτλ..
 

eleu8eria

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Zanzibar
Λοιπον ετοιμαζομαι κ εγω για ταξιδι στην Σαντορινη κ δεν μπορω να περιμενω(μετραω αντιστροφα)!!!Βρηκα προσφορα μεσω booking 80E, 4 διανυκτερευσεις εδω
Χωρις θεα κ πολυτελειες οπως επιβαλλεται για Σαντορινη αλλα ειμαστε φοιτητες κ παμε τσιμα τσιμα..Αν μπορειτε να μας πειτε για ταβερνες κ μπαρ..
Περιμενουμε..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.621
Likes
12.438
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Λοιπον ετοιμαζομαι κ εγω για ταξιδι στην Σαντορινη κ δεν μπορω να περιμενω(μετραω αντιστροφα)!!!Βρηκα προσφορα μεσω booking 80E, 4 διανυκτερευσεις εδω
Το site που παραθέτεις δεν ανοίγει!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.621
Likes
12.438
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλως σας βρηκα!! το ενα ξενοδοχειο στο στενο ιμεροβιγλιου(οχι μεσα στο χωριο,ειναι ακριβως αντιδιαμετρικα στο χαρτη) λεγεται αγια ειρηνη!ο ιδιοκτητης επειδη δεν εχει σταση λεωφορειου κοντα μου ειπε πως μεχρι 4 φορες τη μερα μπορει να μας πηγαινοφερνει στα φηρα και απο εκει να πηγαινουμε οπου θελουμε!απο οτι διαβασα και σε αλλα σαητ αυτη ειναι η πολιτικη του!! οσο για το δευτερο ξενοδοχειο στο ακρωτηρι ειναι το κοκκινος βιλας!καταπληκτικη θεα(στην καλντερα) απλα διαβασα και καποια σχολια π δε μου πολυαρεσαν!(αλλα θα μου πειτε στα 150 ατομα θα βρεθει και ενας..παραξενος!! ) :p

Αν καποιος απο εσας εχει επισκευθει αυτα τα ξενοδοχεια ας μου πει μια γνωμη..
Το ξενοδοχείο στο Ημεροβίγλι βρίσκεται σε πιο κεντρική τοποθεσία. Το άλλο στο Ακρωτήρι έχει θέα στη καλντέρα αλλά θα έχετε θέμα με τη μετακίνηση από εκεί. Τα λεωφορεία στη Σαντορίνη δεν είναι ό,τι καλύτερο. Οι κριτικές και στα δυο φαίνονται πολύ καλές. Αν είστε ζευγάρι θα έλεγα να το τολμήσετε για Ακρωτήρι.
 

eirini05.31

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σαντορινη
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μπορα μπορα
Ευρηκα..αποφασισαμε να κλεισουμε 2 διανυκτερευσεις στο ενα και 2 στο αλλο!ετσι θα χουμε την ευκαιρια να γνωρισουμε και το βορειο και το νοτιο τμημα του νησιου!ελπιζω να ειναι οπως τα περιμενουμε!!!

οσο για τα μαγαζακια,καφε,εστιατορεια και γω θα ηθελα να μαθω τι παιζει...
 

eirini05.31

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σαντορινη
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μπορα μπορα
ελευθερια παταω στον συδεσμο που παραθετεις αλλα δεν ανοιγει δυστυχως :(
 

eleu8eria

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Zanzibar
Οριστε, αφου δεν δουλευε τ προηγουμενο Booking.com: Ξενοδοχείο Abelonas Village, Μεγαλοχώρι, Ελλάδα. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Λοιπον απ' οτι εχω διαβασει σε θεματα σχετικα με Σαντορινη εχω ξεχωρισει ταβερνακια Γερομανωλης στο Μεγαλοχωρι, Μαρικα στο Αμμουδι, Μεταξυ μας στην Εξω Γωνια κ Ρακι στο μεγαλοχωρι..Εμεις σε τετοια μαγαζακια παμε οποτε ψαχνω μονο γι΄αυτα.. Ειρηνη αν ψαχνεις κατι πιο σε ειστιατοριο εγω δεν ξερω κατι..
 

eirini05.31

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σαντορινη
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μπορα μπορα
σαντορινη

καλημερα ελευθερια!!

Θα τα σημειωσω τα ταβερνιακια π γραφεις και θα τα επισκευθουμε!Δεν ψαχνω κατι σε πολυ εστιατορειο γιατι και οι τιμες εκει θα ειναι πολυ πιο τσιμπιμενες!!
Απλα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κατι να συνδιαζει θεα και νορμαλ τιμη..οποτε μαλλον σε καφετερια θα καταληξω! :p ελπιζς τουλαχιστον να μην πληρωσουμε τον καφε για..σαμπανια!!:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom