Σαν σήμερα (ταξιδιωτική έκδοση)

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.338
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Ακριβώς σαν σήμερα πριν ένα χρόνο πήγαμε στη Θεσσαλονίκη για την κοπή της πίτας. Το βράδυ της Παρασκευής φτάσαμε στην πόλη και κάναμε την πρώτη βόλτα μας.
IMG_20200207_214541.jpg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Η ερημιά οφείλεται στον κορωνοϊό;
Όχι, είναι λίγες μέρες πριν σκάσει το θέμα.
Η ερημιά οφείλεται στο γεγονός ότι είναι νυχτερινή λήψη, γύρω στη 1:30 καθώς είχα φτάσει αργά στη πόλη, μετά τις 11.
Προσεχώς περισσότερα :cool:
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.338
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Όχι, είναι λίγες μέρες πριν σκάσει το θέμα.
Η ερημιά οφείλεται στο γεγονός ότι είναι νυχτερινή λήψη, γύρω στη 1:30 καθώς είχα φτάσει αργά στη πόλη, μετά τις 11.
Προσεχώς περισσότερα :cool:
Είσαι γνωστός (πλέον) ξενύχτης!!!
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Όχι, είναι λίγες μέρες πριν σκάσει το θέμα.
Πραγματικά όμως, ήσασταν στο Μπέργκαμο,7 Φεβρουαρίου 2020??? Αγιο είχατε νομίζω ψηλε (...που δεν κολλήσατε τίποτα,γιατί εκεί ήδη κυκλοφορούσε ο ιός αβερτα!)
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Δεν νομίζω @vikara .Η πραγματική δυσκολία στην Ευρώπη εκτυλίχθηκε το Μάρτη και τον Απρίλη. Κι εγώ ήμουν Βουδαπέστη 9-12/2 αλλά η κατάσταση ακόμα ήταν νορμάλ.
Ναι όντως στην Ευρώπη τότε δυσκόλεψαν τα πράγματα,απλά το Μπέργκαμο ήταν το μεγάλο μπαμ που έγινε μέσα στον Φεβρουάριο...(σορυ off topic ειμαστε φανταζομαι!)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πραγματικά όμως, ήσασταν στο Μπέργκαμο,7 Φεβρουαρίου 2020??? Αγιο είχατε νομίζω ψηλε (...που δεν κολλήσατε τίποτα,γιατί εκεί ήδη κυκλοφορούσε ο ιός αβερτα!)
Όσο το σκέφτομαι τι έγινε λίγες μόνο ημέρες μετά τρελαίνομαι.
Ήταν το επίκεντρο του πρώτου κύματος της πανδημίας, με ολέθρια αποτελέσματα.
Λίγες μέρες μετά άρχισαν να σκάνε τα πρώτα κρούσματα κι εδώ στην Ελλάδα, εισερχόμενα μάλιστα με πτήση από το μπέργκαμο. Πάνω στη βδομάδα αρρωσταίνει η αδερφή μου κι επειδή το φοβήθηκε πήγε σε νοσοκομείο αναφοράς (τότε άρχισαν να πρωτοστήνονται), και όταν τους είπε πως ήρθε σε επαφή με άτομο που επέστρεψε από Βόρειο Ιταλία απομονώθηκε αμέσως. Τελικά δεν είχε όλα τα συμπτώματα και την άφησαν. Καθόλου ευχάριστα πράγματα....
Σορρυ για το οφ τοπικ, έχω αποφασίσει να τα γράψω αναλυτικότερα έτσι κι αλλιώς.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.338
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Επειδή άλλαξε η μέρα, αφήνουμε τους κορωνοϊούς και πάμε Θεσσαλονίκη. Είχαμε πάει για την κοπή της πίτας στις 8/2/2020. Εμείς κάνουμε μια πρωινή βόλτα με υπέροχο καιρό στην προκυμαία.
Το βράδυ θα επακολουθήσει ένα κορωνοπάρτυ (μάλλον: κορωνοσυγκέντρωση), από τα τελευταία του Travelstories, ίσως και το τελευταίο για το 2020.
1612764919567.jpeg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom