Σας έχουν κλέψει ποτέ;

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στη Βουλγαρια 16 χρονια πριν πηγαινοντας γαμηλιο ταξιδι κεντρικη Ευρωπη μου εκλεψαν το αυτοκινητο.Γι αυτο κι εγω πηρα καινουργιο αυτοκινητο κι αργοτερα...αλλαξα και γυναικα!
Να πω τωρα οτι η καλη μερα απο το πρωι φαινεται;
Καταλυτικη για τη ζωη σου αυτη η κλοπη!
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Μας κλεψανε 2 φορες στην Τανζανια πριν 12 χρονια.Τη μια 100 Μαρκα μεσα στο καραβι για Ζανζιβαρη και την αλλη 50 δολλαρια στη μαυρη αγορα.Το ζητουσε μαλλον ο οργανισμος μας...
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Στη Βουλγαρια 16 χρονια πριν πηγαινοντας γαμηλιο ταξιδι κεντρικη Ευρωπη μου εκλεψαν το αυτοκινητο.Γι αυτο κι εγω πηρα καινουργιο αυτοκινητο κι αργοτερα...αλλαξα και γυναικα!
όλα... καλοτάξιδα!! :xmas_cheesygrin:
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν με έχουνε κλέψει ποτέ, αλλά έχω πετύχει το ίδιο αποτέλεσμα μόνος μου :
Πριν πολλά χρόνια στην Ρώμη, πριν να εφαρμοστούν τα safery box και οι πιστωτικές κάρτες, μένοντας σε ένα όχι και πολύ καλόφημο ξενοδοχείο, σκεφτήκαμε να μην κουβαλάμε μαζί μας όλα τα λεφτά και να τα αφήσουμε στο δωμάτιο. Μην έχοντας εμπιστοσύνη και στο ίδιο το ξενοδοχείο τα κρύψαμε καλά στο δωμάτιο. Στην πτήση για Αθήνα θυμηθήκαμε ότι φεύγοντας δεν τα είχαμε πάρει μαζί μας, αλλά τα είχαμε αφήσει δώρο σε κάποια μελλοντική τακτική καθαρίστρια, που θα τα εύρισκε. Σε σημερινά λεφτά θα ήταν περίπου 300 ευρώ....
Κακοτυχία στο ίδιο ταξίδι : Στο λεωφορείο κλέψανε από την τσάντα ενός φίλου μου ό,τι πρόλαβαν. Δεν ήταν παρά το δίπλωμα οδήγησης, κάτι που όμως μας ταλαιπώρησε πολύ, γιατί πλέον έπρεπε να οδηγώ μόνον εγώ.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Στη Βουλγαρια 16 χρονια πριν πηγαινοντας γαμηλιο ταξιδι κεντρικη Ευρωπη μου εκλεψαν το αυτοκινητο.Γι αυτο κι εγω πηρα καινουργιο αυτοκινητο κι αργοτερα...αλλαξα και γυναικα!
Δεν σου κλεβανε τη γυναικα καλυτερα? αφου ετσι και αλλιως θα την αλλαζες ενω το αυτοκινητο...:xmas_mrgreen:
 

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Σιγκαπούρη
Εγώ στο Άμστερνταμ ξέχασα την τσάντα μου πάνω στο ποδήλατο και όταν το συνειδητοποίηα μία ώρα μετά, είχε κάνει φτερά..όλα τα λεφτά του ταξιδιού και ταυτότητες,πάσο πανεπιστημίου..Έγινε θάυμα και βρέθηκε η ταυτότητα..δεινοπάθησα εκείνη την μέρα..:p
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Στη Γουατεμάλα με πιστόλι στον κρόταφο, μέσα σε δημόσιο λεωφορείο, μεσημεριάτικα. Ο οδηγός και τουλάχιστον 5 επιβάτες ήταν στο κόλπο. Στο Περού μια φορά σε ένα λεωφορείο των Άνδεων είχα δυο πιτσιρικάδες πίσω μου που έλεγαν συζητούσαν πώς θα με ληστέψουν όταν κατέβω, γύρισα και τους μίλησα στα Ισπανικά και μου το ρίξανε στην παλαβή...
Είναι συναρπαστική εμπειρία αυτό που έζησες αλλά δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να είμαι στη θέση σου.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Δεν σου κλεβανε τη γυναικα καλυτερα? αφου ετσι και αλλιως θα την αλλαζες ενω το αυτοκινητο...:xmas_mrgreen:
το ευχαριστώ μπήκε κατά λάθος...
καλά και εσύ καινούργια γυναίκα σε παλιό αυτοκίνητο??:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

atrapos

Member
Μηνύματα
51
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη
το ευχαριστώ μπήκε κατά λάθος...
καλά και εσύ καινούργια γυναίκα σε παλιό αυτοκίνητο??:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
Τοτε που μου συνεβη το περιστατικο ημουν μικρος και δεν ηξερα.Μετα εμαθα.Πηρα καινουργιο αυτοκινητο(με συναγερμο)και γυναικα απο δευτερο χερι,ελαφρως μεταχειρισμενη...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχετε πέση θύμα κλοπής ή απάτης σε καποιο απο τα ταξίδια σας;
Οχι δεν εχουμε πεσει αλλα, φαε τη γλωσσα γιατι αν πεσουμε σε καποιο απο τα επομενα ταξιδια εσενα θα κατηγορω:xmas_evil:
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Οχι δεν εχουμε πεσει αλλα, φαε τη γλωσσα γιατι αν πεσουμε σε καποιο απο τα επομενα ταξιδια εσενα θα κατηγορω:xmas_evil:
φτου, φτου, σκόρδο!:xmas_mrgreen:
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Να πω τωρα οτι η καλη μερα απο το πρωι φαινεται;
Καταλυτικη για τη ζωη σου αυτη η κλοπη!
Οντως απο το πρωι φαίνεται, σε εκείνο το ταξίδι στην Ισπανία μόλις φτάσαμε Βαρκελώνη διαπιστώσαμε οτι 2 απο τις 3 βαλίτσες δεν είχαν κατέβει μαζί μας στην Βαρκελώνη αλλά συνέχισαν στην Μαδρίτη.Την μία την πήραμε μετα απο 3 μέρες στην Σεβίλλη και την άλλη 6 μέρες μετά στην Γρανάδα.Αναγκάστηκα να αγοράσω μερικά πράγματα γιατί δεν είχα τίποτα να φορέσω...:xmas_sad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom