Σέριφος Σεριφος

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.367
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τhe topic starter is in Serifos now..!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Το camping της Σερίφου σε τι κατάσταση είναι?
 

romina

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Το camping της Σερίφου σε τι κατάσταση είναι?
Γύρισα πριν 10 μέρες από το κάμπινγκ, και ένας γνωστός μου χτες, μου είπε ότι ήταν οκ. Μου φάνηκε πεντακάθαρο, καθραρίζανε κάθε 3 και λίγο, κατά τα άλλα σκιά-ούτε τη σκιά της, πρεπει να έχεις κάποιον μπάρμπα για να βρεις καλή θέση κάτω από κανα δέντρο, αν και οφείλω να ομολογήσω ότι εμείς την πρώτη μέρα φάγαμε ήλιο, και την δεύτερη, είδαμε ότι φεύγουν κάποιοι και καβαντζωθήκαμε στη θέση τους!

Όσον αφορά στις συγκοινωνίες που ρώτησε κάποιος, απλά να πω ότι είναι η πιο τραγική κατάσταση σε κτελ που έχω δει ποτέ! Στις 27 Ιουλίου τα μόνα δρομολόγια που είχε ήταν από λιμάνι- χώρα!Ακόμα και στο χωριό μου στα Ζαγοροχώρια με τα χιόνια, ένα δρομολόγιο τη μέρα το έχει!! Ρωτόύσαμε κάθε μέρα, καθώς δεν βρήκαμε να νοικιάσουμε, και μας λέγανε, απο αύριο ξεκινάνε, καθε μέρα...:p Ευελπιστώ ότι ξεκίνησανε, πάντως έχει 4 ταξί, τηλεφωνάκι-ραντεβού και παραλία...οι τιμές φιξ! Και οι παραλίες πανέμορφες....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σκεφτόμαστε για Σέριφο για καπάκι μετά το 15Αύγουστο.
Από την έρευνα που έκανα για διαμονή, μάλλον καταλήγω σε κατάλυμα λίγο έξω από το Λιβάδι και τα Λιβαδάκια.

Ξέρετε τί παίζει με το πάρκινγκ στο Λιβάδι? Βρίσκεις εύκολα να αφήσεις κάπου το αυτοκίνητο το βράδυ για τσάρκα, ή θα φτύνουμε αίμα?
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Είχαμε πάει πέρσυ στην Σέριφο, χωρίς μεταφορικό μέσο, αρχές Αυγούστου και απ' ότι είδαμε γινόταν ψιλοπανικός για να βρείς να παρκάρεις στο Λιβάδι.Δεν ξέρω αν μετά τον Δεκαπενταύγουστο που θα πάτε εσείς είναι πιο ήρεμα τα πράγματα.

ΥΓ.Α και φέτος θα πάμε τον Αύγουστο στην Σέριφο.......Μας άρεσε τόσο πολύ:D
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν θες πες που βρήκες δωμάτιο για να σου πούμε αν χρειάζεται να παίρνεις αμάξι για το Λιβάδι. Εμείς μένουμε συνήθως στα Λιβαδάκια (κοντά στο κάμπινγκ ή στο κάμπινγκ) και πάντα βολτάρουμε στο Λιβάδι με τα πόδια.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η αρχική σκέψη ήταν για Λιβάδι ή Λιβαδάκια για αυτό ακριβώς το λόγο. Για να κυκλοφορούμε το βράδυ ποδαράτοι.

Υποψήφια καταλύματα είναι ένα στο Λιβάδι, δύο στα Λιβαδάκια κι ένα παραέξω. Για το τελευταίο (για το οποίο ψηνόμαστε περισσότερο) είναι σίγουρο ότι χρειάζεται αμάξι για να πάμε στο Λιβάδι. Γι'αυτό και η ερώτηση για την ευκολία ή όχι στο πάρκινγκ.
 

stamοs19

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Η αλήθεια είναι ότι στο Λιβάδι είναι λίγο ως πολύ δύσκολο να παρκάρεις. Ο δρόμος που καταλήγει στο Λιβάδι στενεύει και λόγω των παρκαρισμένων παρουσιάζεται μια γνώριμη εικόνα Αυγούστου σε ελληνικό νησί. Και η δική μου εμπειρία ωστόσο είναι κατά την περίοδο του 15Αυγουστου, οπότε ίσως τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα μετά..
Πάντως το νησί είναι πανέμορφο και εύχομαι να περάσετε πολύ καλά.. :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εύκολο σημείο έξω από το Λιβάδι (κι ας περπατάμε και κανένα 10λεπτο) υπάρχει για να αφήνουμε το αυτοκίνητο?
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εύκολο σημείο έξω από το Λιβάδι (κι ας περπατάμε και κανένα 10λεπτο) υπάρχει για να αφήνουμε το αυτοκίνητο?
Πιστεύω ότι αν προσπαθήσετε στον δρόμο της παραλίας του Λιβαδιού, μετά το yacht club, Αυλόμωνας νομίζω λέγεται, δεν μπορεί κάπου θα βρείτε. Το περπάτημα για Λιβάδι θα είναι γύρω στο 10', μπορεί και λιγότερο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γιατί δεν μένετε σε κάποιο από τα καταλύματα στο Λιβάδι που έχουν δικό τους χώρο στάθμευσης και να κάνετε τις βόλτες σας "ποδαράτοι" στο λιμάνι?
Εδώ Σέριφος Ξενοδοχεία Λιβάδι Σέριφος - Ξενοδοχείο Villa Niki Ενοικιαζόμενα Δωμάτια, Στούντιο στη Σέριφο έριξες καμμιά ματιά?
Τα είχαμε δει αυτά και τα απορρίψαμε αμέσως. Δεν πήρα καν τηλέφωνο να μάθω διαθεσιμότητα και τιμές. Όχι λόγω τοποθεσίας η οποία είναι βολικότατη, αλλά λόγω των μεταλλικών κρεβατιών, του πατώματος και της κουνουπιέρας. :D Δε θέλουμε τέτοια στις καλοκαιρινές μας διακοπές. Μας ψυχοπλακώνουν.

Σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με την περίπτωσή μου. Αποφασίσαμε. Θα το ρισκάρουμε και θα μείνουμε παραέξω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.724
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom