Σέριφος Σεριφος

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
σκευτομαι φετος για σεριφο.
θα ηθελα να μου δωσεται συμβουλες για το που να μεινω και τι παιζει απο τιμες
στα δοματια.
ευχαριστω.
Ποιο μήνα θα πάς?
Γενικά το νησι για το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών είναι ακριβούτσικο. Ειδικά το φαγητο.
Μπορείς να μείνεις είτε στο Λιβάδι που είναι το λιμάνι και έχει όλα τα μαγαζιά είε στα Λιβαδάκια στο καμπινγκ που έχει και πολυ ωραία δωματια και είναι μπροστά στην θάλασσα.
Στο λιβαδι θα σου πρότεινα αυτο Welcome - ALIKTYPO STUDIOS. Πολυ περιποιημένα δωμάτια σε ένα ησυχο δρομάκι, μόνο μειον ότι δεν έχει θεα.
Η Χώρα είναι ποιο ησυχη και σχετικά μικρη, πιο πολυ για απογευτινη-βραδινη βόλτα.
 
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αμοργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
νοτιο αμερικη
διακοπες στην σεριφο

λεω να παω κατα τησ 7 αυγουστου.απο οτι βλεπω η τιμες στα δοματια ειναι τσιμπημενες.κανενα δυκλινο με 50-60 ευρο δεν θα βρω?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Το νησί γενικά δεν είναι φθηνό. Και τα δωμάτια ειδικά τον Αύγουστο, αρκετά τσιμπημένα.
Διάβασε το παρόν θέμα από την αρχή του, υπάρχουν κάποιες προτάσεις, καθώς και τα υπόλοιπα θέματα που θα βρεις στην παρακάτω ενότητα:
Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Επίσης, οι παρακάτω ταξιδιωτικές ιστορίες περιλαμβάνουν χρήσιμες πληροφορίες:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F0%EF%EB%DF%F4%E9%EA%EF-%F0%E1%F1%F4%F5.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%EB%DC%E4%E1/42084-%F3%DD%F1%E9%F6%EF%F2.html
 

Alice21

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
γνωριζετε για δωματια φτηνα στο λιβαδι, χωρα? Για τον ιουλιο..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Αρτι αφιχθεισα απο Σεριφο να καταθεσω κι εγω τις εμπειριες μου.
Το περιμενα μεγαλυτερο το νησι και ιδιως περιμενα πολλα παραπανω ,γιατι πολλα μελη εδω μεσα την επαινουν.
Δεν ξετρελαθηκα ,ειναι ενα μικρο συμπαθητικο νησακι,για 3-4 μερες ειναι...αν εισαι τυπος που γυριζει και εξερευνα ,θα βαρεθεις γρηγορα.Αν παλι θες να χαλαρωσεις και με καλη παρεα ,ειναι καταλληλο.
Η Χωρα του ειναι πολυ ομορφη ..αλλα για λιγο παλι (κατα τη γνωμη μου παντα)..δεν εχει πολλες επιλογες για ποτο ,καφε ,φαγητο.
Μου αρεσε πολυ το καινουριο εστιατοριο Τα ΠΕζουλια -καπως ετσι-πανω απο την παραλια Γανεμα...το καφε με την καταπληκτικη θεα Blue Dream στη Χωρα ..και η ταβερνα πανω απο την Ψιλη Αμμο.
Ακριβη και καλη ειναι η ταβερνα του Καλη -ονομα και πραμα ..εκει συντρωγαμε με τον ΓΑΠ.(Με τη Σεριφο εχουν κολλημα ο Παπακωνσταντινου -υπουργος οικονομικων-ο Στεφανοπουλος,ο Λαζοπουλος ..και ο Ρωμας...εγω δεν συμφωνω μαζι τους βεβαια ..αλλα σκοτιστηκαν !!! χεχε)
Επληκτικος μεζες οι μαραθοκεφτεδες και τα ρεβυθια.
Τωρα αναφορικα με τις παραλιες : το νησι εχει 70 παραλιες ,προσβασιμες ειναι μονο οι 16..αρα ειναι ιδανικο νησι για σκαφατους.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Η καλυτερη παραλια ειναι η Ψιλη Αμμος και το Γανεμα-Βαγια ..αλλα και παλι δεν επεσα ξερη.Οι παραλιες μοιαζουν μεταξυ τους .
Οι παραλιες με τη σειρα ειναι Πλατια Αμμος στα βορεια
Ψιλη Αμμος
Λιβαδακια με το καμπινγκ
Καραβι ..διπλα στα Λιβαδακια
Μεγαλο Λιβαδι με τα μεταλλεια
Γανεμα
Κουταλας
Βαγια
 

Attachments

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
.(Με τη Σεριφο εχουν κολλημα ο Παπακωνσταντινου -υπουργος οικονομικων-ο Στεφανοπουλος,ο Λαζοπουλος ..και ο Ρωμας...εγω δεν συμφωνω μαζι τους βεβαια ..αλλα σκοτιστηκαν !!! χεχε)
Ο Παπακωνσταντίνου δεν έχει κόλλημα, αλλά βίλα. Αυτή τη γνωστή με την πισίνα..... εμ συγγνώμη ....με τη στέρνα ήθελα να πω.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ακριβη και καλη ειναι η ταβερνα του Καλη -ονομα και πραμα ..εκει συντρωγαμε με τον ΓΑΠ.
Καλέ και εγωώ μόλις γυρισα από το νησί...Ήταν εκεί ο ΓΑΠ και δεν το πήραμε χαμπάρι?
Ούτε μια αντίδραση οι ντόποιοι??

Επίσης εμένα μου άρεσε και ο τάκης για ψαρικά μόνο...αν και τσιμπημένα, καθώς και ο Κύκλωπας στο Μ.Λιβάδι και η Μαραθόριζα στην Χώρα σε πολύ καλες τιμες
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ο Παπακωνσταντίνου δεν έχει κόλλημα, αλλά βίλα. Αυτή τη γνωστή με την πισίνα..... εμ συγγνώμη ....με τη στέρνα ήθελα να πω.
Σωστα την ειδαμε και αυτη..ειναι στο Ραμο..τον οποιο οι ντοπιοι αποκαλουν το Κολωνακι της Σεριφου.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Σωστα την ειδαμε και αυτη..ειναι στο Ραμο..τον οποιο οι ντοπιοι αποκαλουν το Κολωνακι της Σεριφου.

Σε αυτή την περιοχή μείναμε πέρυσι το καλοκαίρι.
....ε, σιγά το Κολωνάκι. Αν εξαιρέσεις μόνο κάποιες βίλες, ο χαρακτηρισμός δε δικαιολογείται.
 
Μηνύματα
37
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρο Ελλάδας... το 1980!
Η καλυτερη παραλια ειναι η Ψιλη Αμμος και το Γανεμα-Βαγια ..αλλα και παλι δεν επεσα ξερη.Οι παραλιες μοιαζουν μεταξυ τους .
Οι παραλιες με τη σειρα ειναι Πλατια Αμμος στα βορεια
Ψιλη Αμμος
Λιβαδακια με το καμπινγκ
Καραβι ..διπλα στα Λιβαδακια
Μεγαλο Λιβαδι με τα μεταλλεια
Γανεμα
Κουταλας
Βαγια
Μπράβο που ανέβασες τις φωτό. Αυτή είναι η καλύτερη περιγραφή που μπορεί να κάνει κάποιος για παραλίες. Σκεφτόμασταν τη Σέριφο και πήραμε τη καλύτερη ενημέρωση. Ευχαριστώ πολύ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Σημειωτεον εχει παρα πολλες παραλιες το νησι ..μη προσβασιμες ,στις οποιες πας μονο με καραβακι.
Και εδω να εκφρασω και το παραπονο μου.Δεν υπηρχαν πουθενα καραβακια που να πηγαινουν σε παραλιες οπου δεν πηγαινε ο δρομος,οπως γινεται σε αλλα νησια.
Γιατι κυριοι ντοπιοι μου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom