Σευχέλλες ή Τζαμάικα για γαμήλιο ταξίδι;

karaargy

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
:xmas_rolleyes:Καλησπέρα σε όλους, αν και σχετικά νωρίς.. ξεκίνησα την έρευνα μου για το γαμήλιο ταξίδι (Αύγουστο του '11), αλλά μου είναι πραγματικά δύσκολο να αποφασίσω ανάμεσα σε Σευχέλλες ή Τζαμάικα.Ή να ψάξω για κάποιο άλλο μέρος;Που να πάω τελοσπάντων????
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.018
Προσωπικά θα διάλεγα Τζαμάϊκα ασυζητητί. Και λόγω φυσικής ομορφιάς (όχι ότι οι Σεϋχέλλες δεν έχουν, αλλά με Καραϊβική έχω μία τρέλα) και λόγω ταμπεραμέντου ανθρώπων. Ειδικά στο 2ο νομίζω ότι η Τζαμάϊκα "κερδίζει" τις Σεϋχέλλες. ΟΜΩΣ, δυστυχώς Αύγουστο είναι η περίοδος τυφώνων στην Τζαμάϊκα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σευχελλες..Σευχελλες..Σευχελλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Που είναι η meli τώρα να αρχίσει τον δεκάλογο της Τζαμάικα!:xmas_mrgreen:
Δεν έχω πάει σε κανένα από τα δυο, αλλά μια συμβουλή να σου δώσω μη πάει και στράφι το γαμήλιο. Κοίτα προσεκτικά την περίοδο που πας, τι καιρό θα έχει, μη πέσετε σε μουσώνες και χαλάσει το γλυκό. Τώρα για το μπάτζετ από αυτά που έχω διαβάσει στο forum μέσα, έχω την εντύπωση πως οι Σευχέλλες είναι κομμάτι πιο ακριβές.
Πέρνα ένα διάβασμα από τις ιστορίες μελών που έχουν επισκεφθεί και τις δυο..
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Εδω ειμαι ......:xmas_mrgreen:
Σιγα μην δεν σχολιαζα...:xmas_cheesygrin:
Απλα,θα σας εντυπωσιασω το ξερω,αλλα θα εχοντας παει και στα 2 θα πω Σευχελλες!!!:xmas_biggrin:
Η Τζαμαικα δεν ειναι για γαμηλιο αγαπητη μου,μαλλον θα στο "κλεισει" το σπιτι ,παρα θα στο "ανοιξει"...:xmas_twisted::xmas_twisted:
 

karaargy

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Η αλήθεια είναι πως δεν ονειρεύομαι ένα ήσυχο,ρομαντικό γαμήλιο ταξίδι για αυτό μου έχει κολλήσει η Τζαμάικα,άλλωστε προσπαθούμε να "ψήσουμε" και κάποιους φίλους να έρθουν μαζί μας...Μαγεύομαι μόνο με τη σκεψη Bob Marley, ρούμι,θάλασσα και καλή παρέα...(λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου που λέμε)Αλλά τώρα λίγο άρχισα να ανησυχώ για το θέμα του καιρού..δεν θέλω να μου το χαλάσει με τίποτα!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θα σου λειπει μετα το "ησυχο ,ρομαντικο ταξιδι"
Ασε τους φιλους στην Ελλαδα.Προσωπικη μου αποψη αυτο βεβαια ,αλλα μπορειτε να πατε 1000 ταξιδια μετα μαζι.
Γαμηλιο ..με την παρεα κολαουζο...εμενα δεν μου κολλαει.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εντάξει το ήσυχο και ρομαντικό πάει ανάλογα και με το τι ανάγκες έχει ο καθένας. Αν πας γαμήλιο για να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις τότε ναι πας στο ήσυχο. Αν όμως δεν έχεις ανάγκη την ξεκούραση και θες να δεις διάφορα μέρη τότε? Πάντως για τους φίλους θα συμφωνήσω με την Κλεοπάτρα, άστους πίσω!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι σιγουρα ...η αποψη μου αναφερεται στους φιλους οχι στις δραστηριοτητες του ταξιδιου.
Παρτε τα βουνα και τα λαγκαδια ...δειτε..πιειτε...γλεντηστε...καντε ο,τι γουσταρετε ,αλλα ΜΟΝΟΙ .
 

karaargy

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
χαχα!!όντως εγραψε η ατάκα!!Βασικά είναι όπως το βλέπει ο καθένας...εμείς είμαστε συνέχεια σε πενταήμερη...είτε μόνοι είτε με φίλους και όταν λέω φίλους μη φανταστείτε καμιά ομάδα ποδοσφαίρου... <ζευγαροκατάσταση>.Άλλωστε το γαμήλιο είναι μια πρόφαση για να κάνεις ένα ταξίδι σε ένα μέρος που δύσκολα θα πήγαινες διαφορετικά είτε για οικονομικούς λόγους είτε λόγω χρόνου... Αλλά όλα είναι σχετικά και υποκειμενικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom