Σευχέλλες ή Τζαμάικα για γαμήλιο ταξίδι;

Kaizen

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Mexicooooooo !!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Τζαμαικα δαγκωτο αν θεσ την γνωμη μου. Πηγε ενας φιλος περυσι και ειδαμε τις φωτογραφιες του απο το Νεγριλ και ξετρελαθηκαμε.
Οι παραλιες που ειδα μονο με Ταυλανδη και Πουντα Κανα ( Αγιο Δομινικο ) θα μπορουσα να τις συγκρινω.

Και απο διασκεδαση μου ειπε οτι εχει αρκετα πραγματα να κανεις μερα/νυχτα !

Κλεισε καλυτερα απο νωρις να γλιτωσεις οσο μπορεις τις υπερβολικες τιμες που παιζουν για Τζαμαικα.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αν και φευγω σε λιγες ωρες,....Δεν μπορω να μην απαντησω...
Παραλιες της Τζαμαικας να συγκρινονται με της Ταυλανδης,υπεροχη η Πουντα Κανα και υπερβολικες τιμες η Τζαμαικα....:xmas_mrgreen:
Μετα γινεται κακος κι εχει αδικο ο traveller που λεει να μην ποσταρετε αμα δεν ξερετε???:xmas_twisted:
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Δεν έχω πάει ούτε στο ένα ουτε στο άλλο, αλλά από ότι έχω δει θα διάλεγα Σευχελλες!
 

Kaizen

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Mexicooooooo !!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Τωρα meli αν θελεις να μου πεις οτι οι παραλιες της Πουντα Κανα δεν σου αρεσαν (γουστα ειναι αυτα εγω παντως αυτο ειχα στο μυαλο μου με παραλιες καραιβικης) και οι τιμες για τους κοινα θνητους για Τζαμαικα δεν ειναι ακριβες τοτε φιλε μαλλον δικιο εχει ο Traveller. ;)

Οσο για το αν συγκρινονται οι παραλιες Ταυλανδης και Τζαμαικας, τις παραλιες της Τζαμαικας μονο απο φωτογραφιες τις ειδα και τις παραλιες της Ταυλανδης τις ειδα αρκετες φορες απο κοντα, δεν μπορω να βαλω το χερι μου στην φωτια αλλα αυτα ειδα στις φωτο του φιλου μου και αυτα μου ειπε και ο ιδιος.

Καλο ταξιδι φιλε, να περασεις καλα.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σε ευχαριστω!:xmas_smile:
Κοιτα Ο Αγιος Δομηνικος εχει υπεροχες παραλιες,η Πουντα Κανα οχι στα top και πολυ τουρισστική για τα δικα μου γουστα...:xmas_rolleyes:
Τωρα Τζαμαικα,οπως καταλαβαινεις ειμαι φανατικη και αν την ψαχνεις μονος σου,εχβ παει με 450 ευρω πτηση και 50 ευρω ξενοδοχειο...
Καλες γιορτες!!!:xmas_biggrin:
Εφυγααααααααα:xmas_razz:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω θα ψηφιζα Σευχελλες...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Σαν μέρος Jamaica mon φυσικά. πιό αυθεντική και με πολλά μέρη να δείς. Αλλά για γαμήλιο ίσως οι Σευχέλλες ταιριάζουν πιο πολύ μια και δεν είναι και πολύ περιπετιεώδης προορισμός. Εκτός αν η καλή σου είναι μέσα για λίγη περιπέτεια.
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Εγω θα πηγαινα Σευχελες αν ηταν να διαλεξω ενα απο τα 2 και ο λογος επειδη εχω παει Τζαμαικα και να σου πω την αληθεια δεν ηταν οπως τη περιμενα.
Ειναι υπερτιμημενος προορισμος κατα τη γνωμη μου,ακριβως και γενικα κοιτανε πως θα σου φανε τα λεφτα,οχι πως θα στα παρουν ή πως θα τα κερδισουν,μεγαλη διαφορα.
Παντως εγω θα σου πρωτεινα μια κρουαζιερα στη Καραιβικη(δεν ειναι τοσο ακριβα οπως πιστευουν οι περισοτεροι) και περνας και απο Τζαμαικα αν το εχεις καιμο.
Αλιως Αρουμπα ή Γκραν Καιμαν (ακριβα τα καιμαν ομως σαν χωρα)
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ερωτηση...Τζαμαικα πηγες μονος σου ή απο γραφειο???
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Ερωτηση...Τζαμαικα πηγες μονος σου ή απο γραφειο???

Οταν λες αν πηγα με γραφειο ενοεις αν με πηγαινανε "φυτευτο" σε εστιατορεια,σε μαγαζεια κλπ οπως κανουν ολα τα γραφεια??
Οχι,ειχα παει ανεξαρτητα τον Μαιο του 2007 κι ολας!
 

mtalellis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
bora bora islands
σιγουρα τζαμαικα .....αισθητα πιο κοντινο ταξιδι(οταν πας θα καταλαβεις τι ενοω)και πανω απ ολα απιστευτη μουσικη reggae ολη την μερα στους δρομους που σου δημιουργει αποθανη διαθεση.....μην ξεχνας οτι θα ειστε νιοπαντροι ε???????
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.834
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom