Μαυρίκιος Σεϋχέλλες Σευχελλες-Μαλδιβες η Αγιος Μαυρικιος?

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
για επιλογή περιοχής για διαμονή,ξενοδοχεία και τέτοια.(πάντως όχι προτάσεις γάμου):haha::haha:
Εγω λογω καιρου ειχα μεινει κοντα στο Grand Baie. Δεν ειναι εκει κοντα οι καλυτερες παραλιες του νησιου αλλα ειναι ενα καλο σημειο για να βρεις καταλυμα και να εχεις επιλογες για φαγητο και καμια βραδυνη βολτα (καλα μη φανταστεις γλεντια μεχρι τελικης πτωσεως)... Βεβαι, Ιανουαριο ειναι ιδανικη περιοδος για Μαυρικιο οποτε μπορεις να μεινει σε οποιο σημειο του νησιου θες αφοβα... Εχω γραψει και ενα στορυ, αν θες ριξε μια ματια:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F3%EF%F2-%F3%F4%EF%ED-%E9%ED%E4%E9%EA%FC.html
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου vario,την ιστορία σου την έχω ξεκοκαλίσει.
αυτό που ψάχνω είναι τι εναλλακτικές έχω για να φθάσω εκεί από Θεσ/νίκη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
κλέο πήγες τελικά? ευελπιστώ να πήγες στο δεύτερο (βλ. ταξιδι όνειρο)
όσοι έχετε παει μαλδίβες γράψτε καμιά ιστορία! :D
Μπα δυστυχως δεν μου καθησε ο συγκεκριμενος προγραμματισμος ...για αλλους λογους .Σου ευχομαι να πας το συντομοτερο δυνατο.:)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
:p
σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου vario,την ιστορία σου την έχω ξεκοκαλίσει.
αυτό που ψάχνω είναι τι εναλλακτικές έχω για να φθάσω εκεί από Θεσ/νίκη.
Πού να πας από Θεσ/νίκη;; Μήπως έμεινε και καμιά εταιρία;; εκτός αν πας με Turkish μέχρι Ντουμπάι και από πάρεις καμία εταιρία του κόλπου..
 

MARINA X

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σεϋχέλλες
Ταξίδι-Όνειρο
Σεϋχέλλες
:(North 66, σε ευχαριστώ θερμά για την απάντησή σου, δεν είχα σκεφτεί ότι μία μικρή καθυστέρηση μπορεί να μου τινάξει τα σχέδια στον αέρα! Παρόλαυτά, αν βολεύουν οι μέρες, κανονίζεις να έχει μεγάλη απόσταση η μία πτήση από την άλλη, για παν ενδεχόμενο! Αυτό κάναμε και όταν πετάξαμε για Μαλδίβες, περιμέναμε 5 ώρες στο Βενιζέλος και πήξαμε!!!http://www.travelstories.gr/images/smilies/icon_mad.gif
Αυτό το λέω για τον Μάκη και όποιον άλλο ενδιαφέρεται: Μέσω Ρώμης, βρίσκω αεροπορικά, σχεδόν 50% φθηνότερα, δηλαδή 550-650? για Σευχέλες και αντί να πάω Αθήνα, από Θεσσαλονίκη με το αεροπλάνο, πάω Ρώμη με την Ryanair, που το ξανάκανα και είναι μιά χαρά! Κατά τα άλλα, οι ώρες που θα ξοδέψω για να πάω είναι οι ίδιες!
Για Μαυρίκιο δεν το έψαξα, αλλά μάλλον ισχύουν τα ίδια!
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
δεν εχω παει σε κανενα απο τους 3 προορισμους ωστοσο δε νομιζω οτι υπαρχει μερος που να συγκρινεται με τις σευχελλες!! ειναι ο πιο ακριβος προορισμος και απο τους 3 βεβαια ομως ειναι παρθενος τουριστικα. επιτρεπουν συγκεκριμενο αριθμο τουριστων καθε χρονο για να μην αλλοιωθει η φυσικη ομορφια της περιοχης. ειναι καπως πιο μοναχικα ομως απο τους αλλους 2 προορισμους αλλα κατι το πιο ξεχωριστο απο αποψη τοπιων και φυσικου καλλους. αυτα μου εχει πει μια φιλη μου που τρελαινεται για εξωτικους προορισμους και τωρα σκεφτομαι να παω σευχελλες!!!!!!!! ο μαυρικιος δεν ειναι κατι ξεχωριστο σε σχεση με τα υπολοιπα εξωτικα για τις μαλβιδες δεν ξερω αλλα απο φωτογραφιες οι σευχελλες μοιαζουν πολυ καλυτερες! ολα ειναι θεμα γουστου βεβαια αλλα εγω σευχελλες θα προτιμουσα, μιας και ρωτησες.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
δεν εχω παει σε κανενα απο τους 3 προορισμους ωστοσο δε νομιζω οτι υπαρχει μερος που να συγκρινεται με τις σευχελλες!! ειναι ο πιο ακριβος προορισμος και απο τους 3 βεβαια ομως ειναι παρθενος τουριστικα. επιτρεπουν συγκεκριμενο αριθμο τουριστων καθε χρονο για να μην αλλοιωθει η φυσικη ομορφια της περιοχης. ειναι καπως πιο μοναχικα ομως απο τους αλλους 2 προορισμους αλλα κατι το πιο ξεχωριστο απο αποψη τοπιων και φυσικου καλλους. αυτα μου εχει πει μια φιλη μου που τρελαινεται για εξωτικους προορισμους και τωρα σκεφτομαι να παω σευχελλες!!!!!!!! ο μαυρικιος δεν ειναι κατι ξεχωριστο σε σχεση με τα υπολοιπα εξωτικα για τις μαλβιδες δεν ξερω αλλα απο φωτογραφιες οι σευχελλες μοιαζουν πολυ καλυτερες! ολα ειναι θεμα γουστου βεβαια αλλα εγω σευχελλες θα προτιμουσα, μιας και ρωτησες.
:shock:Αληθεια ?ισχυει κατι τετοιο ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom