Σε νησί με παιδί

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
Έχω ακούσει για το χωριό Πύργος η το Βωλάξ που είναι πολύ γραφικά..είναι μακριά από το λιμάνι και τις παραλίες;
Γραφικά ναι και αξίζουν για επίσκεψη.Δεν θα έμενα όμως.Γύρω στα 10 χλμ το ένα και στα 20 χλμ ο Πύργος.
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Γραφικά ναι και αξίζουν για επίσκεψη.Δεν θα έμενα όμως.Γύρω στα 10 χλμ το ένα και στα 20 χλμ ο Πύργος.
Ευχαριστώ πολύ..θα κοιτάξω για Κιόνια τότε..αν πάω Τήνο..η άλλη επιλογή μας είναι η Κέρκυρα καθώς είναι πιο κοντά σε εμάς μένουμε Ναύπακτο αλλά δε με εντυπωσίασε πολύ καθώς δεν έχει αυτό το μπλε του αιγαιου
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Θα συμφωνήσω, για Τήνο κοιτάξτε προς Κιονια η εναλλακτικά προς Άγιο Ιωάννη Πόρτο για κοντά στη Χώρα και σε καλές παραλίες. Ο Πύργος είναι μεγάλο και πανέμορφο χωριό- από τα ωραιότερα των Κυκλάδων. Στην πλατεία του Πύργου (ήμουν το καλοκαίρι του 20) ειχα δει πολλά πιτσιρίκια να παίζουν. Η παραλία του χωριού (Πάνορμος) απέχει 2 με 3 χλμ. Εάν έχετε αυτοκίνητο, δεν είναι και άσχημη η διαμονή στον Πύργο (πιο χωριουδιστικη). Στο Βωλακα μάλλον δεν θα έμενα, αν και αξίζει βόλτα.
Ακόμα πιο βολική (αν και με πιο ακριβά ακτοπλοϊκά) θεωρώ τη Σίφνο.
Τέλος δεν θα απερριπτα διόλου τόσο ελαφρά τη καρδια την Κέρκυρα στην οποία φτάνετε κ άνετα από Ναύπακτο
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Θα συμφωνήσω, για Τήνο κοιτάξτε προς Κιονια η εναλλακτικά προς Άγιο Ιωάννη Πόρτο για κοντά στη Χώρα και σε καλές παραλίες. Ο Πύργος είναι μεγάλο και πανέμορφο χωριό- από τα ωραιότερα των Κυκλάδων. Στην πλατεία του Πύργου (ήμουν το καλοκαίρι του 20) ειχα δει πολλά πιτσιρίκια να παίζουν. Η παραλία του χωριού (Πάνορμος) απέχει 2 με 3 χλμ. Εάν έχετε αυτοκίνητο, δεν είναι και άσχημη η διαμονή στον Πύργο (πιο χωριουδιστικη). Στο Βωλακα μάλλον δεν θα έμενα, αν και αξίζει βόλτα.
Ακόμα πιο βολική (αν και με πιο ακριβά ακτοπλοϊκά) θεωρώ τη Σίφνο.
Τέλος δεν θα απερριπτα διόλου τόσο ελαφρά τη καρδια την Κέρκυρα στην οποία φτάνετε κ άνετα από Ναύπακτο
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις..η αλήθεια είναι ότι από εμάς εδώ βολεύει για Κέρκυρα η Κεφαλλονιά..θα δω κι αυτές τις εκδοχές.. ευχαριστώ πολύ παντως
 

dammys

Member
Μηνύματα
370
Likes
680
Αν αποφασίσετε για Κυκλάδες , εγώ θα επέλεγα Νάξο...Πολύ ωραίες παραλίες με εύκολη πρόσβαση και καλό φαγητό και αρκετές οικογένειες για διακοπές.Εύκολα να φτάσεις με πλοίο και ωραίες εκδρομές προς τα ορεινά...
 

sylvia96

Member
Μηνύματα
39
Likes
117
Ευχαριστώ πολύ..θα κοιτάξω για Κιόνια τότε..αν πάω Τήνο..η άλλη επιλογή μας είναι η Κέρκυρα καθώς είναι πιο κοντά σε εμάς μένουμε Ναύπακτο αλλά δε με εντυπωσίασε πολύ καθώς δεν έχει αυτό το μπλε του αιγαιου
Η Κέρκυρα είναι πολύ ωραία επιλογή για διακοπές με παιδί. Κυκλάδες δεν είναι αλλά έχει σίγουρα τις ομορφιές της. Επίσης τα ακτοπλοϊκά είναι πολύ οικονομικά σε σχέση με αυτά των Κυκλάδων. Ειδικά από Ναύπακτο βολεύει πολύ.
Μπορείτε να δείτε και φωτογραφίες μου εδώ. Κάποιες παραλίες είναι πολύ όμορφες και αρκετές είναι και οργανωμένες.

Κέρκυρα 2020

Για Σίφνο υπάρχει καμία πρόταση για ξενοδοχείο για διακοπές με παιδί ενός έτους;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom