Σιγκαπούρη Ταϊλάνδη Σιγκαπούρη-Πουκέτ...Εξόρμηση στην Ασία!!

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Πολυ χρήσιμες οι πληροφορίες σου!!! Μιας και την επόμενη εβδομάδα θα είμαι Σιγκαπούρη ως ενδιάμεσος σταθμός.... Στο πήγαινε 14 ώρες αναμονή και στο έλα 21!!! Ελπίζω να περάσουν ευχάριστα αυτές οι ώρες. Είμαι τυχερός γιατί και στο πήγαινε και στο έλα γύρω στις 5 το πρωί φτάνει το αεροπλάνο Σιγκαπούρη και εχω όλη την μερα να δω πράγματα!! Θα με φάνε οι δρόμοι !!!! Χαχαχα!!!
Με απευθείας πτήση και πρώτη φορά με την Scoot!! Πιο low cost πεθαίνεις!!! Ryanair φάση... Αλλα θα εχει φάση πιστεύω! Θετικές σκέψεις !!
Ήθελα να σε ρωτήσω είναι σχετικά κοντά οι ναοί και η china town με τον αραβικό δρόμο και το λιοντάρι σιντριβάνι και εκεί που είναι το πλοίο ξενοδοχείο;; Θέλω να πάω σίγουρα κ στο βοτανικό κήπο.. Ότι προλάβω έστω για μια φωτο!! Χεχε
Εχει κάτι Φρι τουρ από το αεροδρόμιο αλλα κρατάνε μονο 2:30 ώρες. Καλύτερα να το εξερευνήσω με μέτρο και με τα πόδια ..;!
Αρχικά σου εύχομαι να περάσεις τέλεια η Σιγκαπούρη είναι όμορφη πόλη!Όσον αφορά τις περιοχές chinatown ,little india ,arab street είναι κοντά θα κινηθείς με τα πόδια στα άλλα θα πάρεις το μετρό.Την Scootair την γνωρίζω καθώς στην σελίδα μου στο Facebook (https://www.facebook.com/TravelSIF/)
ανεβάζω συνέχεια προσφορές και μάλιστα πρόσφατα είχα βρει με 260€ Αθήνα -Σιγκαπούρη μετ'επιστροφής!!
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Αρχικά σου εύχομαι να περάσεις τέλεια η Σιγκαπούρη είναι όμορφη πόλη!Όσον αφορά τις περιοχές chinatown ,little india ,arab street είναι κοντά θα κινηθείς με τα πόδια στα άλλα θα πάρεις το μετρό.Την Scootair την γνωρίζω καθώς στην σελίδα μου στο Facebook (https://www.facebook.com/TravelSIF/)
ανεβάζω συνέχεια προσφορές και μάλιστα πρόσφατα είχα βρει με 260€ Αθήνα -Σιγκαπούρη μετ'επιστροφής!!
Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση!! Εγω κλασικά Μαλδίβες θα καταλειξω πάλι, βρήκα φθηνά εισιτήρια (όχι τόσο βέβαια) αλλα με ενθουσίασε ότι θα δω και λίγο Σιγκαπούρη μιας κ δεν εχω ξανά πάει! Σε ακολουθώ κ στο fb τωρα κ θα μαθαίνω νέα! Μιας και πρωτάρης με την scoot... Πρέπει να κάνω αναγκάστηκα online checking?? εχω κάποιο πρόστιμο αν το κάνω εκεί στον κισέ ;; Είδα και κάτι ωραίες τιμουλες για Αυστραλία αλλα δεν εχω κ κανένα θείο εκεί ούτε ενα γνωστό για να εκμεταλλευτώ!!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση!! Εγω κλασικά Μαλδίβες θα καταλειξω πάλι, βρήκα φθηνά εισιτήρια (όχι τόσο βέβαια) αλλα με ενθουσίασε ότι θα δω και λίγο Σιγκαπούρη μιας κ δεν εχω ξανά πάει! Σε ακολουθώ κ στο fb τωρα κ θα μαθαίνω νέα! Μιας και πρωτάρης με την scoot... Πρέπει να κάνω αναγκάστηκα online checking?? εχω κάποιο πρόστιμο αν το κάνω εκεί στον κισέ ;; Είδα και κάτι ωραίες τιμουλες για Αυστραλία αλλα δεν εχω κ κανένα θείο εκεί ούτε ενα γνωστό για να εκμεταλλευτώ!!!
Όσον αφορά το check in δες εδώ ⬇
http://www.flyscoot.com/en/fly-scoot/at-the-airport/checking-in
Το αεροδρόμιο της Σιγκαπούρη θα σε ξετρελάνει,εκεί κάνεις check in μόνος σου,μην ανησυχείς υπάρχουν οδηγίες καθώς και ένας υπάλληλος για βοήθεια,φρόντισε να είσαι στο αεροδρόμιο τουλάχιστον 2 ώρες πριν.
 

Viewmaster

Member
Μηνύματα
80
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί-Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Η πολύ ωραία σου ιστορία είναι αυτή που μου έβαλε το μικρόβιο του να ταξιδέψω σε αυτή την υπέροχη πόλη-κράτος! Να σαι καλά :)
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Η πολύ ωραία σου ιστορία είναι αυτή που μου έβαλε το μικρόβιο του να ταξιδέψω σε αυτή την υπέροχη πόλη-κράτος! Να σαι καλά :)
Σε ευχαριστώ πολύ!!! Χαίρομαι ιδιαίτερα που σου έβαλα το "μικρόβιο" όπως λες...αυτός είναι και ο αυτοσκοπός μου, να παρακινήσω κόσμο να ταξιδέψει και να κολλήσει την "αρρώστια"!!!
Είδα ότι πρόσφατα με ακολούθησες και στην σελίδα μου στο Facebook - TravelSif οπότε μπορούμε να τα λέμε και από εκεί!!
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Σε ευχαριστώ πολύ!!! Χαίρομαι ιδιαίτερα που σου έβαλα το "μικρόβιο" όπως λες...αυτός είναι και ο αυτοσκοπός μου, να παρακινήσω κόσμο να ταξιδέψει και να κολλήσει την "αρρώστια"!!!
Είδα ότι πρόσφατα με ακολούθησες και στην σελίδα μου στο Facebook - TravelSif οπότε μπορούμε να τα λέμε και από εκεί!!
Ωραιος παληκαρε... Πριν 2 μηνες γυρισα απο πουκετ και εγω ειναι μαγεια κολλησαμε αναμενομενο..... Μπηκε στα σκατια το επομενο ταξιδι ο προορισμος δεν εχει κλεισει ακομα υπαρχουν επιλογες στο τραπεζι που συζητιουνται... Μεσα σε αυτες ειναι και η κουβα που εχω δει οτι πηγες.. Θα σε παρακαλουσα να κανεις μια συγκριση πουκετ-κουβα οταν. Μπορεις.... Τιμες παραλιες... Φαι.... Λαος... Διαθεση... Ευγενια... Ασφαλεια... Γυναίκες!!!! Ολα ευχαριστώ
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
ωραια η ιστορια σου,δεν ειχε τυχει να την διαβασω,ειχε πολλές χρήσιμες πληροφορίες!
Το μονο που θα παρατηρησω ειναι την επομενη φορα που θα επισκεφτεις τετοιες χωρες να εισαι ενημερωμενος για την κακοποιηση που υφιστανται τα ζωα για να γινονται "κλοουν"για χαρη μας!
ειναι καπως στεναχωρο ειδικα νεοι ανθρωποι να γινονται μερος αυτου του κακογουστου τουρισμου ;) φιλικά παντα
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Μόλις διάβασα την εμπειρία σου για Σιγκαπούρη και Πουκέτ..Απλά φανταστική και πολύ κατατοπιστική!!!Πρόκειται να ταξιδέψουμε τον Φεβρουάριο Πουκέτ.Στη Σιγκαπούρη θα σταματήσουμε στην επιτροφή γιατι θα έχουμε 12 ώρες αναμονής κ έτσι δυστυχώς δεν θα μείνουμε (έχω μετανιώσει γι'αυτό βέβαια,αλλά πλέον είναι αργά:()Τουλάχιστον κεντρικά θα προλάβουμε να δούμε τα βασικότερα.Σκοπεύουμε να κινηθούμε μόνο με μετρό κ έχω την εξής απορία,απο όλους τους σταθμούς του μετρό μπορείς να πας οπουδήποτε?Γιατί στον χάρτη μπερδεύτηκα κάπως έτσι όπως τα δείχνει...Και άλλη μια απορία,αν και δεν με αφορά γιατι δεν θα προλάβω,απλά απο περιέργεια,για το νησί Σεντόζα είδα οτι εσείς πήρατε με 100 δολάρια απεριόριστα δρομολόγια με το τελεφερίκ κ εσωτερικά στο νησί.Συμφέρει κάτι τέτοιο?Γιατι οι αποστάσεις εκεί φαίνονται μικρές με τα πόδια κ λέω μήπως αξίζει η μεταφορά μόνο να μπείς και να βγείς απο το νησί.Και αν θυμάσαι να μου πεις κ πόσο κοστίζουν στο περίπου οι δραστηριότητες εκεί,είσοδοι σε ενυδρείο,στα universal studios και τέτοια..Ρωτάω για να δω πόσο περίπου κοστίζει γενικά μια βόλτα εκεί.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Τελικά βρήκα τον χάρτη με τις γραμμές απο όλα τα δρομολόγια και τις στάσεις του μετρό..Η κάρτα που έβγαλες ισχύει για όλες τις γραμμές?
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Τελικά βρήκα τον χάρτη με τις γραμμές απο όλα τα δρομολόγια και τις στάσεις του μετρό..Η κάρτα που έβγαλες ισχύει για όλες τις γραμμές?
Ναι απ'ότι θυμάμαι ήταν για όλες τις γραμμές,συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση όμως βρίσκομαι στην Ιορδανία και δεν είχα χρόνο. Καλό ταξίδι εύχομαι !
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Ναι απ'ότι θυμάμαι ήταν για όλες τις γραμμές,συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση όμως βρίσκομαι στην Ιορδανία και δεν είχα χρόνο. Καλό ταξίδι εύχομαι !
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!Και όταν έχεις χρόνο,αν θέλεις απάντησε μου και για το νησί Σεντόζα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.384
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom