Γενικά Σκιάθος,Σαντορίνη ή Μήλος?

natasha

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Τελικά πήγαμε Σαντορίνη. Ήταν υπέροχα και πραγματικά οι μέρες σχεδόν δεν μας έφτασαν!!!! Βέβαια εκτός από την κόκκινη παραλία δεν βρήκαμε καμία άλλη ''έγχρωμη'':bleh: Επίσης τρέχαμε στο φάρο πιστεύοντας οτι θα δούμε κάτι σπουδαίο και απογοητευτήκαμε. Ενώ μέναμε στην Περρίσα προτιμήσαμε το Καμάρι που (αν και μακρυά) συνδύαζε και νυχτερινή ζωή αλλά και ησυχία γιατί στην Περίσσα δεν υπήρχε τίποτα...Ο ήλιος ήταν αρκετά καυτός με αποτέλεσμα να μας δημιουργήσει μέχρι και αλλεργία :shock: αλλά κατα τα άλλα ήταν μοναδικά!!!! Τέλος έχω να πω για όποιον σκοπεύει να πάει να ξεχάσει τα τακούνια γιατί πιάνουν τζάμπα χώρο και ΔΕΝ πρόκειται να τα φορέσει με τίποτα!!!:bleh:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Τέλος έχω να πω για όποιον σκοπεύει να πάει να ξεχάσει τα τακούνια γιατί πιάνουν τζάμπα χώρο και ΔΕΝ πρόκειται να τα φορέσει με τίποτα!!!:bleh:
μα γιατι??εγω τα φορεσα!!:roll:
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
μηλο πηγα περασε περισυ για 16 μερες κ δεν βαρεθηκα ουτε μια μερα... εχει πολλες παραλιες.... η μια πιο ομορφη απο την αλλη!!! σου συνιστω να πας μηλο θα ξετρελαθεις
 
Μηνύματα
8
Likes
0
Εγω πηγα Σκιαθο...και τη συστυνω ειναι πολυ ωραια...παρα πολυ ωραια αλλα για 8 μερες σε ενα νησι νομιζω ειναι παρα πολλες...οσο για Σαντορινη και Μηλο δεν πηγα αλλα για Σκιαθο λεω τα καλυτερααααααααααα
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
καλησπέρα σε όλους! λοιπον για Μήλο δεν ξέρω, αλλα για τα άλλα 2 που έχω πάει έχω να πώ μόνο τα καλύτερα! η Σαντορίνη είναι απλά τέλεια!!! δεν εχω λόγια να την περιγράψω. το ίδιο και η Σκιαθος! Αλλά είναι άλλη φάση το ένα με το άλλο! Η Σαντορίνη είναι καταλληλότερη για ζευγάρι, η Σκιάθος είναι ιδανική επιλογή για παρέα. Εξαρτάται βέβαια και απ το τί θέλετε. Αν θέλετε ρομαντικά τοπία, άσπρα σπιτάκια να ''κρέμονται'' πάνω απ την καλντέρα, βόλτες στα σοκάκια των φηρών και στην ακόμα πιο όμορφη Οια, τότε Σαντορινη δαγκωτό! Αν θέλετε πανέμορφες αμμουδερές παραλίες περιτριγυρισμένες απο πεύκα ,με beach bars που βαράνε όλη μέρα και δυνατή νυχτερινή ζωή τότε να προτιμήσετε τη Σκιάθο (που είναι και οικονομικότερη). Εγώ πάντως ευχαρίστως 8α ξαναπήγαινα και στα 2(παρτε με μαζι!! χαχαχα)! Τέλος επειδή μιλάς για 8 μέρες , θέλω να σου πώ οτι ναι μεν η Σκιάθος είναι μεγαλύτερη απ τη Σαντορίνη αλλά δεν είναι και κανενα τεράστιο νησι.(Ο μεγαλύτερος αυτοκινητόδρομος εχει μήκοσ 12 χλμ.) Επίσης σεκάποιες παραλίες πηγαίνεισ μονο με καραβάκι (επιβάλετε να πας, βλέπε λαλαρια). Ελπίζω να βοήθησα! Καλες διακοπεεεεεεεεεεεεες!!!!!! :)
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
αν το ειχα δει πιο νωρις το τοπικ, θα σου ελεγα κ γω Σαντορινη!!!ειχα παει μικρη αλλα κατι θυμαμαι:) οι συμβουλες σας επιασαν τοπο παιδια!!!

υ.γ. στο νησι κ συ βρε νατασσα παιρνεις τα τακουνια??τσ τσ τσ!γυναικες!επρεπε να με ρωτησεις!:D
 

voulitsa92

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ειναι η μηλος ακριβη

ακουσα πολλουσ να λενε οτι η μηλος ειναι πανακριβη αλλα δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο μπορειτε να μου πειτε παρακαλω..ευχαριστω
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ακουσα πολλουσ να λενε οτι η μηλος ειναι πανακριβη αλλα δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο μπορειτε να μου πειτε παρακαλω..ευχαριστω
Απλά δεν ισχύει
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ακουσα πολλουσ να λενε οτι η μηλος ειναι πανακριβη αλλα δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο μπορειτε να μου πειτε παρακαλω..ευχαριστω
Επειδή βλέπω ότι υπάρχουν συχνά πυκνά στο φόρουμ ερωτήσεις τέτοιου τύπου και επειδή δεν υπάρχει στάνταρντ απάντηση (άλλο θεωρώ εγώ ακριβό, άλλο εσύ, άλλο ένας τρίτος) προτείνω το εξής: όταν απαντάει κάποιος να δίνει κάποια γενικά στοιχεία όπως ενδεικτικό κόστος καφέ σε καφετέρια, ποτού, ενοικίασης αυτοκινήτου, μέση τιμή δωματίου, μέση τιμή φαγητού σε ταβέρνα κλπ.
Έτσι μπορεί να έχει μια χοντρική άποψη ο κάθε ενδιαφερόμενος!

Εν προκειμένω βέβαια για τη Μήλο δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω πάει :bleh:
 

harris

Member
Μηνύματα
15
Likes
13
Η Μήλος είναι υπέροχη... και συγκρίνεται ανετότατα με την καταπληκτική Σαντορίνη! Σκιάθο δεν έχω πάει...
Όσον αφορά στις τιμές... εμένα μου φάνηκε κανονική προς "τσιμπημένη".

70e/δίκλινο στον Αδάμαντα (καλό, αλλά τίποτε το ιδιαίτερο-πάντα στις Κυκλάδες χτυπάνε τις τιμές)
Για φαγητό 2 άτομα σε ένα νορμαλ ταβερνάκι έρχεται γύρω στο 50ευρο (ακόμα και με γαριδομακαρονάδα)... μετά ξεφεύγεις αν πας σε αστακούς κλπ.
Η τιμή της βενζίνης ήταν 1.705/λίτρο σε όλα τα βενζινάδικα, ακόμη και στην Κίμωλο.
Τα ταχύπλοα είναι 50e/άτομο.
Το καραβάκι που σε κάνει το γύρο του νησιού κοστίζει 55e/άτομο. Δεν τη λες και οικονομική πάντως! Για μένα είχε τιμές Αθήνας όταν η μία μπάλα π.χ. παγωτό είχε 2.20e ή και παραπάνω όταν ένα χωνάκι παγωτό μηχανής 2.80e(!).
 

harris

Member
Μηνύματα
15
Likes
13
Υ.Γ.: Οι τιμές είναι πρόσφατες... μιας και γύρισα προχτές μόλις και ήδη μου λείπει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom