Αλόννησος Σκόπελος Σκοπελος - Αλόννησος

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σκοπελο παει η superfast ferries( που τωρα συνεργαζετε με την Hellenic seaways) και η Ανες.Απο Μαντουδι δεν γνωριζω δρομολογια,αλλα μπες στο viva.gr και κανε αναζητηση,ειναι ενημερωμένο.
Απ'οτι βλέπω φευγει μονο απο Βόλο αυτη ε?
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.024
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Απ'οτι βλέπω φευγει μονο απο Βόλο αυτη ε?
Ποιο εννοεις,της Hellenic η της Ανες?Ο Πρωτεας της Ανες φευγει απο Βολο αλλα πιανει και Μαντουδι. Πρεπει να δεις ακριβεις ημερες...Αν βαλεις αναζητηση του συγκεκριμενου δρομολογιου Μαντουδι-Αλοννησος στο viva.gr θα σου βγαλει ποιο ακριβως καραβι εξυπηρετει το δρομολογιο που σε βολευει!
 
Last edited by a moderator:

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ποιο εννοεις,της Hellenic η της Ανες?Ο Πρωτεας της Ανες φευγει απο Βολο αλλα πιανει και Μαντουδι. Πρεπει να δεις ακριβεις ημερες...Αν βαλεις αναζητηση του συγκεκριμενου δρομολογιου Μαντουδι-Αλοννησος στο viva.gr θα σου βγαλει ποιο ακριβως καραβι εξυπηρετει το δρομολογιο που σε βολευει!
Οκ. Ευχαριστώ
 

Mary09

Member
Μηνύματα
35
Likes
24
καλησπέρα σας! πέρυσι πήγαμε Σκόπελο με το αμόρε και το συνδυάσαμε και με Αλόνησο(5 και 2). Οι παραλίες και στα δύο νησιά είναι μοναδικές, πεντακάθαρες και το πράσινο φτάνει μέχρι το κύμα. Εγώ την Αλόνησο τη λατρεψα, μου έβγαζε η παλιά χώρα κάτι το πολύ γραφικό και μοναδικό. Ήσυχο νησί γενικά και θα έλεγα πιο οικονομικό από τη Σκόπελο. Η Σκόπελος γενικά μας φάνηκε ακριβή και πιο πολύβουη, αλλά είχε και η δικιά της χώρα τη γλύκα της. Νομίζω αξίζει η επίσκεψη και στα δύο νησιά!(ps η κολλητή μου είχε πάει τέλος Ιούλη μόνο Αλόνησο 6 μέρες και ξετρελάθηκε)!
 

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Καλησπερα κι απο μενα,
σε λιγες μερες φευγουμε για Σκοπελο και θελουμε να επισκεφτουμε για μονοημερη την Αλοννησο.
Εχει καποιος να προτεινει πως να παμε?
Αν παμε με τα συμβατικα πλοια το κοστος ειναι το 1/3 απ'οτι με κρουαζιερα.
Ομως θα προλαβουμε να δουμε τιποτα με Κτελ και να κανουμε μπανιο?
Θα εχουμε 5 ωρες στη διαθεσιμη μας.Με ολοημερη κρουαζιερα θα παμε σε αρκετα μερη,ομως το κοστος ειναι 50€ τα 2 ατομα,χωρις φαγητο.Ρωτησα CoastLine και Sporades Queen.Ξερετε ισως καποιο αλλο?
Ευχαριστω πολυ
 

Anti29

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους
31 Αυγούστου φεύγω με τον σύντροφο μου για αλονησσο και σκόπελο
Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζεται αν μπορούμε να βρούμε ερημικές παραλίες ;
μια ήθελα πολύ τα φώτα σας
Θελουμε να πάμε και σε οργανωμένα αλλά λέμε για καμία μέρα αν βρούμε ερημική παραλία θα είναι υπέροχα
Ευχαριστώ !!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζεται αν μπορούμε να βρούμε ερημικές παραλίες ;
μια ήθελα πολύ τα φώτα σας
Θελουμε να πάμε και σε οργανωμένα αλλά λέμε για καμία μέρα αν βρούμε ερημική παραλία θα είναι υπέροχα
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Μη σε ανησυχεί, είναι ένα νησί που οι πιο γνωστές του παραλίες είναι μεν οργανωμένες και με κόσμο αλλά έχει και τόσες άλλες ανοργάνωτες. Τώρα αν θα είναι ερημικές ή όχι δε μπορώ να το ξέρω, σίγουρα θα έχει σπάσει η κίνηση τέλος Αυγούστου αλλά και πάλι, θα το ανακαλύψετε επιτόπου.
Η συντριπτική πλειοψηφία και τα καλύτερα νερά είναι στο κάτω μέρος του νησιού, βλέποντας το χάρτη ξεκινώντας από τη Γλώσσα μέχρι και τον Στάφυλο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.202
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom