Σομαλία Σομαλία

Vagouras

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Θα ήθελα κάποια στιγμή να πάω σε ένα κράτος εκ των τριών: Σομαλία,Ιράκ η Αφγανιστάν αλλά μετά τις εύστοχες νουθεσίες εκλεκτών μελών του φόρουμ μάλλον θα κοιτάξω για Αιθιοπία η Κένυα.Παρ'όλα αυτά αν μου επιτρέπεις θα ήθελα να μου πεις πως πας εκεί αφού αεροπορική σύνδεση η Μογκαντίσου έχει μόνο με3-4 γειτονικές χώρες.Βίζα χρειάζεται και από που τη βγάζεις?Εσύ ήσουν ασφαλής?Κινδύνευσες?:lol:
Εγώ ήμουνα σε ειρηνευτική αποστολή. Ο κίνδυνος ήτανε πάντα δίπλα σου. Δεν ήξερες ποτέ και από που θα σου ερχότανε. Ειδικά αν διέσχιζες το Μογκαντίσου υπήρχε μεγάλη πιθανότητα να εμπλακείς σε μάχη. Σε όλα αυτά δεν αναφέρω και τους κινδύνους από ελονοσία, σκορπιούς, φίδια κτλ.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Εγώ ήμουνα στην ειρηνευτική αποστολή της Ελλάδος. Εσύ ήσουνα στους Γιατρούς χωρίς Σύνορα;
..
\.. εκει διπλα ημουν και εγω, αν ησουν στη δευτερη φουρνια απο οκτωβρη 93 μεχρι και της αποχωρησης σας απο εκει που μας παραδωσατε το δικο σας νοσοκομειο ...εεεεεεεεεεε θα εχουμε συναντηθει!!!!!!!τι μικρος που ειναι ο κόσμος!!!!!!
 

Vagouras

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
..
\.. εκει διπλα ημουν και εγω, αν ησουν στη δευτερη φουρνια απο οκτωβρη 93 μεχρι και της αποχωρησης σας απο εκει που μας παραδωσατε το δικο σας νοσοκομειο ...εεεεεεεεεεε θα εχουμε συναντηθει!!!!!!!τι μικρος που ειναι ο κόσμος!!!!!!
Οχι ήμουνα στην πρώτη αποστολή με τον Διοικητή Πιστόλα. Πράγματι μικρός ο κόσμος. Τι μου θύμησες τώρα. Από την δεύτερη αποστολή, ήξερα τον Μιχάλη που σκοτώσανε. Κάναμε παρέα με τον αδερφό του. Ημασταν μαζί στην πρώτη αποστολή και πολύ καλοί φίλοι.
 

WindowsNT

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πηγα παντου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σπίτι.Σ'ολα τα άλλα πήγα.
Ρε παιδιά με πείσατε να μην πάω....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom