Σομαλία Σομαλία

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ε τώρα από 5' που ήθελες πριν το πήγες μια ώρα :D. Πάντως θαυμάζω αυτούς που έχουν πάει, προσωπικά δεν ψήνομαι καθόλου....
E εντάξει...5' που λέει ο λόγος...μέχρι να μπείς και να βγείς θα περάσει 1 ώρα... :lol:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Κοίτα, αν πας Σομαλια, Μογκατίσου το πιο πιθανό είναι ότι θα σε φέρουν πίσω σε δόσεις. Ωστόσο, μπορείς να επισκεφτείς τη Σομαλιλάνδη, Χαργκέισα, η οποία έχει την δική της κυβέρνηση και παίρνεις τη δική της βίζα..Η κατάσταση είναι αρκετά σταθερή αυτή την περίοδο και όλο πιο πολύ ξένοι επισκέπτονται την περιοχη. Πριν λίγο καιρό βρισκόμουν πολύ κοντα στα σύνορα της, στην πρωτεύουσα της Σομαλικης περιοχής της Αιθιοπίας, την Τζιτζικα όπου γνώρισα κάποιους ξένους που θα συνέχιζαν για Σομαλιλάνδη.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
νομίζω vito ότι θα είναι καλύτερο και ασφαλέστερο ένα ταξίδι στην αιθιοπία η ακόμα καλύτερα στην Κένυα
 

Vagouras

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Οποιος ενδιαφέρεται για Σομαλία τον πληροφορώ από πρώτο χέρι ότι δεν θα κάνει 5 βήματα και 8α βγει ζωντανός. Εχω πάει εκεί και έχω ζήσει 6 μήνες και καμία ταινία δεν μπορεί να απεικονήσει την εξαθλίωση της ανθρώπινης ζωής. Αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο, στείλε τις ερωτήσεις σου.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Θα ήθελα κάποια στιγμή να πάω σε ένα κράτος εκ των τριών: Σομαλία,Ιράκ η Αφγανιστάν αλλά μετά τις εύστοχες νουθεσίες εκλεκτών μελών του φόρουμ μάλλον θα κοιτάξω για Αιθιοπία η Κένυα.Παρ'όλα αυτά αν μου επιτρέπεις θα ήθελα να μου πεις πως πας εκεί αφού αεροπορική σύνδεση η Μογκαντίσου έχει μόνο με3-4 γειτονικές χώρες.Βίζα χρειάζεται και από που τη βγάζεις?Εσύ ήσουν ασφαλής?Κινδύνευσες?:lol:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Αγαπητή LULLU, που ακριβώς έμενες στη Σομαλία, γιατί ήμουνα και εγώ το ίδιο διάστημα;
.. εμενα σ WAJIT 3 ωρες δρομο δηλ 80 χιλιομετρα απο τη Μπαιντοα...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Φιλε μου τι σομαλια εισαι στα καλα σου?

Μακρυα και αγαπημενα.Βασικα δεν ξερω καν αν θα μπορεσεις να μπεις τωρα.Αλλα και να μπεις δεν νομιζω να βγεις.

Εδω σε ολοκληρη κενυα,και προχωρας στη μομπασα και λες τωρα δεν τη βγαζω καθαρος.

Πηγαινε νεα ζηλανδια και κανε οτι τρελος σπορ θες!!
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Ναί έχεις δίκιο πάντως σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.Πραγματικά με ενδιαφέρει η γνώμη σας γι' αυτο και το έθεσα σα θέμα.:clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μογκαντίσου 2012 = επίκεντρο μαχών του σκληρότερου εμφυλίου πολέμου που έχει γνωρίσει ο πλανήτης.

Πόσο πιο λιανά πρέπει να στο κάνουμε?

Τοσες χώρες έχει η αφρική, από τη Σαχάρα και κάτω η εξαθλίωση ειναι σε όλες το ίδιο χάλια, δυστυχώς. Διάλεξε μια άλλη χώρα.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Το κατάλαβα και ήδη το έχω βγάλει από το μυαλό μου,θα κοιτάξω για Αιθιοπία η Κένυα.Σε ευχαριστώ:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom