Γκάνα Στα δύσκολα σας θέλω! ΓΚΑΝΑ!

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Τι ήταν αυτό που άκουσαν τα αυτιά μου σήμερα το πρωί? Φεύγω σύντομα για Γκάνα? Και όχι μόνο φεύγω αλλά θα κάνω τουρ σχεδόν σε όλη την χώρα για κάνα μήνα! Το πότε θα φύγω ακριβώς θα το δούμε γιατί υπάρχουν και κάποιες travelstorικές υποχρεώσεις που οφείλω να τηρήσω (...!)

Για πείτε μου τώρα: τι ξέρετε, τι είδατε, τι ακούσατε για την Γκάνα? Θέλω τρελή συμμετοχή έτσι?:haha::haha:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Τι ειναι αυτο που μολις διαβασα; Θα πας Γκανα;;; Λοιπον απαιτουμε να μας φερεις μια τραβελπεδια! Τωρα που ειναι και στη μοδα!!! Καλη προετοιμασια για το ταξιδι!



Υ.Γ. Προχτες σε ειδα στο σινεμα, αλλα δε με χαιρετησες! :D
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Μωρέ λες μαζί με την travelpedia της Γκάνας, να φτιάξω μια και για το Galati που το ξέρω σαν το.. σπιτούθκι μου?

Getxo βγήκε η Alice στην getxo? Έρχομαι,, περίμενε! Θα δεις, δεν είμαι αγενής εγώ!

Ευχαριστώ για τις ευχές:lol:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Την έχω στα υπόψη για το τρίμηνο φθινοπωρινό tour στη δυτική αφρική. Προς το παρόν ξέρω πως έχει αρκετό τουρισμό για τα δεδομένα της περιοχής, oi ntopioi θεωρούνται οι φιλικότεροι αφρικανοί, η συνεννόησηeinai εύκολη κι έχει μπόλικες ευρωπαίες που πάνε για μπάνια και sex. A, επίσης θυμάμαι μια συνταξιδιώτισσα στο Ecuador που είχε απογοητευθεί από τον Αμαζόνιο επειδή στη Ghana τα δέντρα ήταν πολύ ψηλότερα, η βλάστηση πιο πυκνή και το δασος πιο εντυπωσιακό. Δεν ακούγεται κακό...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Μωρέ λες μαζί με την travelpedia της Γκάνας, να φτιάξω μια και για το Galati που το ξέρω σαν το.. σπιτούθκι μου?

Getxo βγήκε η Alice στην getxo? Έρχομαι,, περίμενε! Θα δεις, δεν είμαι αγενής εγώ!

Ευχαριστώ για τις ευχές:lol:

Ειμαι οφ τοπικ, αλλα δε γινεται να μην απαντησω! Δεν ηρθε ακομα η Alice στο γκετσο, αλλα ειχανε μια τεραστια αφισα δικια σου και λεω ''γεια σου Kalspiros'' αλλα εσυ τιποτις! :)

Αλλα αν ειναι να ερθεις, τοτε σε συγχωρω! :D

Φιλουθκια!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
έχει μπόλικες ευρωπαίες που πάνε για μπάνια και sex.
Μόνο ευρωπαίες? Άσε, σε συγκεκριμένα club στην Accra, δεν ξέρεις πως και με πόσες θα βγεις στην έξοδο! Εντυπωσιακές οι πολλές διαφημιστικές αφίσες με θέμα τον περιορισμό του AIDS.:roll:

Στην πρώτη μου επίσκεψη, περιορίστηκα εντός πόλης ενώ τώρα θα είμαι κυρίως έξω (δυστυχώς όχι από την πλευρά της volta).

Όντως, η Γκάνα μετά το παναφρικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου το 2008, άλλαξε άρδην και ανοίχτηκε προς τον τουρισμό.

Επιστρέφοντας θα σου δώσω info για το επερχόμενο ταξίδι σου!

(και getxo, όσο πλησιάζει η 05/03/2010 θα με βλέπετε όλο και περισσότερο στους δρόμους σας!)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάλι Γκάνα?
Τόσες χώρες έχει η Αφρική, πάλι στη Γκάνα βρήκαν να σε στείλουν? :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην πρώτη μου επίσκεψη, περιορίστηκα εντός πόλης ενώ τώρα θα είμαι κυρίως έξω (δυστυχώς όχι από την πλευρά της volta).

Όντως, η Γκάνα μετά το παναφρικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου το 2008, άλλαξε άρδην και ανοίχτηκε προς τον τουρισμό.

Ρε φίλε δηλαδή παίζεις με τον πόνο μας; Έχεις ξαναπάει και περιμένεις να σου δώσουμε πληροφορίες εμείς που δεν την είδαμε ούτε σε ντοκιμαντέρ;

Μάζευε στοιχεία, θα μας χρειαστούν. Όχι τεμπελιές, ούτε σκόρπια λόγια... Οργανωμένα πράγματα, σαν τις ιστορίες του Manos ή τα εγχειρίδια του taver...

Και μακριά απ' τις λυσσάρες Ευρωπαίες.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Γκάνα, γκάνα, ρε παιδιά φέρτε μου έναν χάρτη! Εάν δεν είμουν ποδοσφαιρόφιλος ούτε ακουστά θα την ήξερα.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Ρε φίλε δηλαδή παίζεις με τον πόνο μας; Έχεις ξαναπάει και περιμένεις να σου δώσουμε πληροφορίες εμείς που δεν την είδαμε ούτε σε ντοκιμαντέρ;

Μάζευε στοιχεία, θα μας χρειαστούν. Όχι τεμπελιές, ούτε σκόρπια λόγια... Οργανωμένα πράγματα, σαν τις ιστορίες του Manos ή τα εγχειρίδια του taver...

Και μακριά απ' τις λυσσάρες Ευρωπαίες.
:haha::haha:είχα ξανα πάει το 2008 αλλά πέρα από κάποια προάστια της Accra και τα νοσοκομεία της (τροφική δηλητηρίαση) δεν είδα τίποτα ιδιαίτερο. Yπάρχουν μέλη που έχουν πάει (ipang, travel_addict..) και είπα να ποντάρω εκεί καθώς και στις διευρυμένες γνώσεις του forum.

Σταύρο βλέπεις στον χάρτη μου ένα κοκκινάκι κάπου στο πουθενά? εκεί είσαι:D
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom