Ινδία Στην Ινδία της παραφροσύνης ζήσαμε μία περιπέτεια!!

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Ωραία ιστορία και αρκετά ευχάριστη!! Μας έδωσες μια έντονη γεύση από Ινδία! Σ' ευχαριστούμε!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν το θέμα καθαρίστηκε - ότι μηνύματα ήταν εκτός ελέγχου αφαιρέθηκαν και ευελπιστώ να μείνει ταξιδιωτικό το θέμα.

Χαχαχα :haha::haha: έχεις δίκιο!!Όμως μάλλον γιατί θέλουμε ο καθένας να έχει την δική του ιστορία με το πως το έζησε ο καθένας!!Αν έγραφε και ο Κωνσταντίνος για παράδειγμα που ήταν μαζί μας πίστεψε με θα ήταν μια εντελώς διαφορετική άποψη αφού τον τρέλαναν τα σκουπίδια και η βρώμα στην χώρα και τα μπαχαρικά στο φαγητό σε βαθμό που θα ακούει Ινδία και θα τρέχει!!:haha:
Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα, πολλές φορές ο προορισμός σου δίνει τα ερεθίσματα μεν, αλλά το πώς βιώνεις το ταξίδι είναι αυτό που μένει, οπότε η αφήγηση μιας ιστορίας είναι το πιο σημαντικό πράγμα γιατί αντανακλά αυτό που ζήσαμε στο ταξίδι μας.

Υπό αυτό το πρίσμα λοιπόν, 100% δύο άτομα που έκαναν το ίδιο ταξίδι - ακόμα και αν το έκαναν μαζί - μπορεί να έχουν εντελώς διαφορετικές ιστορίες.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Η Ινδία, προσωπικά δεν ήταν ποτέ από τους ονειρεμένους μου προορισμούς. Όμως έχω διαβάσει αρκετές ιστορίες για την Ινδία, κάποιες από αυτές εξαιρετικές. Αυτή εδώ μου φάνηκε αρκετά διαφορετική από τις υπόλοιπες και να μου επιτραπεί η λέξη θα τη χαρακτήριζα πιο τουριστική με αυτές τις δραστηριότητες. Όμως είμαι σίγουρος πως και αυτή η ιστορία θα φανεί χρήσιμη σε κάποιους που ακολουθούν τέτοιου είδους προγράμματα στα ταξίδια τους.

Έχω φίλο που τυχαία μου είπε, έκανα ένα ταξίδι (εκτός Ευρώπης) και ακολούθησα τις συμβουλές του sif από το τραβελστορις και με βοήθησε πάρα πολύ. Αλήθεια. Γι' αυτό επαναλαμβάνω ξανασκέψου να ξαναγράψεις εδώ. Κι εγώ κάποτε είχα πει, αυτή είναι η τελευταία μου ιστορία (για διαφορετικούς λόγους), και από τότε έχω γράψει άλλες 9 ιστορίες! Είτε τη γράφεις σε 2 μέρες είτε σε 22, ξέρω από πρώτο χέρι τι κόπο, χρόνο, επιμονή, και όρεξη χρειάζεται για να γράψεις μια ιστορία όχι για αγρίους αλλά για να βοηθήσει τους επόμενους. Καταλαβαίνω απόλυτα την πίκρα σου που είναι νωπή, αλλά ξανασκέψου το.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ πάντως τις ιστορίες του Sif τις απολαμβάνω. Περιεκτικότατες και χρησιμότατες πληροφορίες για αυτούς που θέλουν να ταξιδεύουν μόνοι τους. Να προσθέσω κι εγώ το λιθαράκι μου λέγοντας ότι απο την ιστορία του για το Βιετνάμ μου δημιουργήθηκε η πεποίθηση οτι θα τα καταφέρω να οργανώσω μόνη μου το ταξίδι.

Εχοντας κάνει κι εγώ ταξίδια (για άλλους λίγα και για άλλους πολλά) θα μπορούσα να γράψω κάποιες διηγήσεις. Αλλά μου είναι δύσκολο λόγω χρόνου. Ετσι είναι πολυτιμότατοι εκείνοι που έχουν τον χρόνο και τη διάθεση να γράψουν.

Γιαυτό Γιάννη ξανασκέψου το, υπάρχει αρκετός κόσμος που διαβάζει τις ιστορίες σου.
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Σας ευχαριστώ πολύ @giannismits , @KaterinaJ αλλά και όσους μπήκαν στον κόπο να μου στείλουν προσωπικό μήνυμα για να μου πουν ότι τους αρέσουν οι ιστορίες μου και ακολουθούν πολλές φορές τις προτάσεις μου.
Αυτός είναι και ο λόγος που τις γράφω ώστε να έχουν κάποια χρησιμότητα και θα συνεχίσω να το κάνω όμως στην δική μου σελίδα.
Σας ευχαριστώ και πάλι οποίος χρειαστεί οτιδήποτε όσον αφορά ταξιδιωτικές πληροφορίες είμαι διαθέσιμος ανά πάσα στιγμή.
 
Last edited:

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.850
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Δεν είδα τις "διαφημίσεις" που αναφέρατε γιατί διάβασα αργά την ιστορία και είχαν διαγραφεί. Η ιστορία έτσι όπως είναι τώρα μου άρεσε πολύ.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
έβαλα από νωρίς τα παιδιά για ύπνο, άνοιξα ένα grand cuvee του Σκούρα και για την επόμενη ώρα ταξίδεψα και παρέμεινα μαζί σας στην Ινδία!!Έχεις πολύ αγάπη για αυτό που κάνεις (να ταξιδεύεις) αλλά και το περνάς σε εμάς με έναν αυθορμητισμό που δε χορταίνουμε να σε διαβάζουμε και θέλουμε και άλλο!Συνέχισε έτσι Sif!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
έβαλα από νωρίς τα παιδιά για ύπνο, άνοιξα ένα grand cuvee του Σκούρα και για την επόμενη ώρα ταξίδεψα και παρέμεινα μαζί σας στην Ινδία!!Έχεις πολύ αγάπη για αυτό που κάνεις (να ταξιδεύεις) αλλά και το περνάς σε εμάς με έναν αυθορμητισμό που δε χορταίνουμε να σε διαβάζουμε και θέλουμε και άλλο!Συνέχισε έτσι Sif!!
Να σαι καλά!!! Χαίρομαι που σου αρέσουν οι ιστορίες μου,όντως αγαπάω τα ταξίδια και όσοι με γνωρίζουν το ξέρουν....άλλη φορά πες μου το πιο νωρίς να σου στείλω ένα κρασί "TravelSif" από ποικιλίες Cabernet - Syrah παραγωγής μας με ταξιδιάρικη γεύση το οποίο ασφαλώς δεν θα βρεις στο εμπόριο:haha:βγαίνουν ελάχιστες φιάλες και η κατανάλωση είναι άμεση!!:haha:
Όσο για τις επόμενες ιστορίες μου ξέρεις που θα τις βρίσκεις!!;)
 
Last edited:

"Teodores"

Member
Μηνύματα
5
Likes
7
Δεν θα ήθελα με.τιποτα να σταματήσουν να γράφουν ο sif o giannismits και ο mpampis1979 καθότι χάρη σε αυτούς κατήργησα τα τουριστικά πρακτορεία της πλάκας και το "θα δούμε" γίνεται "θα επισκεφτούμε" κάθε φορά σε κάθε μνημείο...έτοιμαζομαι για Πόλη και χάρη σ αυτούς θα δω σχεδόν τα πάντα σε 5 μέρες :)
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
σε ευχαριστουμε πολυ κ χαιρομαστε αφανταστα οταν μπορουμε να βοηθησουμε καποιον να κανει πιο ευκολο το ταξιδι του. Τις ιστοριες του sif... θα τις βρισκεις πλεον στην ταξιδιωτικη του σελιδα. Oσο για εμενα,λεω να συνεχισω εδω...:)
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.724
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom