Καμπότζη Λάος Μαλαισία Στο Λάος χάθηκαν νεφρά και στην Καμπότζη τα μυαλά

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
εγώ επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι από τα βασανιστήρια που προτείνει η Νera για τη Dim μας θα διάλεγα τη "σιδηρά παρθένα", της πάει δεν της πάει;
Χριστέ μου!!!! Τι σαδίστρια!!! Πάντως αν επιμένεις σε αυτό το είδος βασανισμού θα πρότεινα να έρθεις μαζί μου για παρέα. Χωράμε και οι δυο.

mfish σταμάτα να κάνεις παρέα με την Αστραλ. Αρχίζει και σε επηρεάζει αρνητικά, και σε βλέπω να μετατρέπεσαι σε λίγο καιρό σε Μfish η τιμωρός με το κνούτο!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Χριστέ μου!!!! Τι σαδίστρια!!! Πάντως αν επιμένεις σε αυτό το είδος βασανισμού θα πρότεινα να έρθεις μαζί μου για παρέα. Χωράμε και οι δυο.
Δεν είναι και πολύ κακή ιδέα, ίσως αν σε είχα εγκλωβισμένη δίπλα μου να κατάφερνα να μάθω την συνέχεια και το τέλος του ταξιδιού σου. Αντε κοπέλα μου γράφε, θα φύγεις για το επόμενο ταξίδι και δεν θα έχεις τελειώσει ακόμα το προηγούμενο.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Είσαι χλωμός? Εχεις σιδηροπενία? Πεσμένο αιματοκρίτη? Κανένα πρόβλημα! Κάνε ένα μπάνιο!


-Τι έχει ο τοίχος?
-Τι έχει το νερό?
-Πες μου πρώτα τι έχει ο τοίχος και θα σου πω για το νερό, απαντά ο Γκιουλιβερ, ενώ ταυτόχρονα τριβόταν μανιασμένα.
-Τρύπα. Χωράει να περάσει το θωρηκτό Ποτέμκιν και το Βισμαρκ μαζί. 2 σε 1. Αλλά δες το απο την θετική του πλευρά. Δεν θα ντουμανιάσουμε το δωμάτιο απο τα τσιγάρα μας. Νέος τρόπος εξαερισμού και μάλιστα οικολογικός. Ασε που αμα μας επισκεπτεί και κανένα ζωντανό απο την ζούγκλα θα έχουμε και δωρεάν Animal Planet.
-Τι λες? Για να δω.....
Κοιτάει ψηλά και αντικρίζει στην γωνία του δωματίου μια τρύπα που έχει καλυφθεί με το πανί. Στον 2ο όροφο βέβαια προβλημα με κλέφτες δεν θα είχαν αλλά απο φίδια, αρουραίους, κουνούπια, και άλλα ζωντανά της ζούγκλας και τις κοινωνικές τους επισκέψεις..... εκεί υπήρχε ένα θεματάκι.
-Σειρά σου. Τι έχει το νερό?
-Σκουριά.
-Τι σκουριά?
-Σκουριά. Τι σκουριά? Απ' τα κόκκαλα βγαλμένη των σωλήνων τα ιερά. Σκουριά. Αηδιαστική. Μάλλον απο τους σωλήνες και το τεπόζιτο του νερού. Εδω στα πέρατα του κόσμου δεν υπάρχει δίκτυο και το νερό έρχεται απο δεξαμενή. Αισθάνομαι πιο βρώμικος απο πριν. Νοιώθω σαν κέρμα των 5 λεπτών. Και φαγούραααααα....
-Πω πω!!! Καλά που μπήκες πρώτος. Χι χι χι...Την γλίτωσα. Αμ κάτι ήξερα εγώ που σε άφησα να πας πρώτος. Ευτυχώς που είχε και πετσέτα το δωμάτιο. Κάτι είναι και αυτό.
-Α πα παπα.. δεν την ξαναχρησιμοποιώ. Εκτός του ότι είναι κίτρινη απο την λέρα, είναι σκληρή σαν τσιμέντο. Κοίτα! έχει και τρύπα! Και ξέφτια! Χριστέ μου!! Είναι συλλεκτική, αντίκαααα!! Φωνάξτε τον Ιόλααααα. Αν ζούσε θα πλήρωνε όσο όσο.
-Καλά, καλά... ηρέμησε. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Οταν με το καλό και αν δώσει ο καλός ο Θεος φύγουμε απο το ιδρυμα, θα την πάρουμε μαζί μας για να την μετατρέψω σε τρίφτη στην κουζίνα αν είναι τόσο σκληρή όπως λες.... άσε που μπορώ να την χρησιμοποιήσω και για απολέπιση, μην σου πω και για αποτρίχωση τώρα που το καλοσκέπτομαι. Η πετσέτα είναι χρήσιμη με χίλιους δυό τρόπους. Καλύτερα να την πάρουμε εμείς, παρά να την κατασχέσει το λοιμωδών ως επικίνδυνη εστία μόλυνσης.
-Καλή ιδέα. Δεν μου λες... λες να υπάρχει κι άλλο κουσούρι ή ότι ήταν να ανακαλυφθεί, ανακαλύφθηκε?
-Μάλλον είμαστε ακόμα στην αρχή. Κάτι μου λέει ότι όσο μένουμε θα ξεπεράσουμε σε αποκαλύψεις ακόμα και τον Ευαγγελάτο. Αντε πάμε να φύγουμε γιατί αν κάτσω λίγο ακόμη εδώ θα κάνω φόνο.....

Και πραγματικά... πόσο δίκιο είχαν. Αν και η μεγαλύτερη ανακάλυψη επήλθε 2 βράδυα αργότερα. Ως τότε, ζούσαν στην άγνοια, και πίστευαν ότι το ίδρυμα προσφέρει -τουλάχιστον- ασφάλεια! Φυσικά τα πράγματα δεν ήταν καθόλου έτσι.....
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ασφαλεια γιοκ? μαλλον δε ακουγεται καλο αυτο...!
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Πραγματικά πάντως.. απορώ.. πώς αντέξατε..:shock::shock: Κι όχι τπτ άλλο μετά από τόσα που σα συνέβαιναν εκεί βράχοι στις επιλογές σας..:D:D δεν ξεκουνούσατε με τπτ..

Άντε βιάσου.. θα την τελειώσεις την ιστορία πριν τις καλοκαιρινές διακοπές???:clap::clap:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Η πετσέτα είναι χρήσιμη με χίλιους δυό τρόπους.
Το ίδιο υποστηρίζει και ο Φορντ στο "Γυρίστε τον γαλαξία με ώτοστοπ". Τώρα που το σκέφτομαι ακόμα και το δικό του ταξίδι δεν έμοιαζε τόσο εξωπραγματικό όσο το δικό σας.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Είσαι καθόλου καλά ή θέλεις να αρπάξω το μαστίγιο τώρα, ε???
Περιμέναμε έναν ολόκληρο μήνα για (ούτε) μισή σελίδα??? Άντε κοπελιά κάτσε γράψε τη συνέχεια, γιατί πολύ λάσκα σε αφήσαμε νομίζω!! :bleh::bleh:


p.s. αμάν βρε πουλάκι μου, ψάχνετε πολύ να τα βρείτε κάθε φορά αυτά τα...ιδρύματα??? :shock:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
κοντευουν σχεδον 2 μηνες και ακομα να μαθουμε τι εγινε.....ελεος κοπελια....δε μας λυπασαι καθολου ( απο μπυρες γυρισα και θυμηθηκα το στορυ σου)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
κοντευουν σχεδον 2 μηνες και ακομα να μαθουμε τι εγινε.....ελεος κοπελια....δε μας λυπασαι καθολου ( απο μπυρες γυρισα και θυμηθηκα το στορυ σου)
Δεν σε καταλαβαίνω βρε παιδί μου. Τι περίεργοι συνειρμοί είναι αυτοί? Γιατί μετά απο μπυροποσία θυμήθηκες την ιστορία? Εχω δώσει εγώ τέτοια δείγματα? Αφού με τσάι και φασκόμηλο την βγάζω:D
(αυτήν την εβδομάδα θα την τελειώσω. Δεσμεύομαι σαν Ελληνας πολιτικός όταν λέει ότι δεν θα ανεβεί το ΦΠΑ!)
 

onar

Member
Μηνύματα
49
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
υπο αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
εκπληρώθηκε πάμε για άλλα
:shock:

Αυτο το τελευταίο (μέρες που είναι) τι το ήθελες;;;;

Μου φέρνει τρομο......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom