Καμπότζη Λάος Μαλαισία Στο Λάος χάθηκαν νεφρά και στην Καμπότζη τα μυαλά

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Βρε κουτά θα ολοκληρώσει την ιστορία λίγο πριν φύγει, έτσι για να της συμπαραστεκόμαστε στις δύσκολες ώρες που έρχονται στα επόμενα ΚΤΕΛ...τις δύσκολες ώρες του Γκιούλι δηλαδή.:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν σε καταλαβαίνω βρε παιδί μου. Τι περίεργοι συνειρμοί είναι αυτοί? Γιατί μετά απο μπυροποσία θυμήθηκες την ιστορία? Εχω δώσει εγώ τέτοια δείγματα? Αφού με τσάι και φασκόμηλο την βγάζω:D
(αυτήν την εβδομάδα θα την τελειώσω. Δεσμεύομαι σαν Ελληνας πολιτικός όταν λέει ότι δεν θα ανεβεί το ΦΠΑ!)


Τωρα μαλισταααα!!!!
Καλο Σεπτεμβρη παιδιααααα:bleh::bleh::bleh::bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
(αυτήν την εβδομάδα θα την τελειώσω. Δεσμεύομαι σαν Ελληνας πολιτικός όταν λέει ότι δεν θα ανεβεί το ΦΠΑ!)


Όσο δεν αναφέρεις την επιλεκτική χρεωκοπία, έχουμε ελπίδες... :D
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Πάντως εμένα μου κάνετε εντύπωση. Πολύ εντύπωση. Περιμένετε από την Dim να τελειώσει την ιστορία της:haha::haha::haha:; Καλά σοβαρολογείτε. :haha::haha::haha:

Ουφ ευτυχώς την είπα την κακιούλα μου πριν φύγω για διακοπές. Άντε βρε καλό Καλοκαίρι σε όλους και από Σεπτέμβρη φέρνουμε ξανά τα σκαμνάκια μας.
 

vrea

Member
Μηνύματα
234
Likes
212
Dim είσαι σκέτη απόλαυση!!! Τα ταξίδια με σένα και τον Γκιουλιβερ είναι κορυφαία!!!!
Ο τρόπος που περιγράφεις ότι τα κλείνεις, επίσης με συγκλονίζει. Είναι ο ορισμός του οργανωμένου ταξιδιού με ανοργάνωτες όμως όλες τις λεπτομέρειες.

Στο ταξίδι με τα ΚΤΕΛ μεταξύ Λάος και Καμπότζης νομίζω όμως ότι ξεπέρασες ακόμη και τον ίδιο τον εαυτό σου. Η πιθανότητα να πάνε όλα στραβά ήταν πλέον βεβαιότητα και οι πιθανότητες για επιβίωση ελάχιστες.
Σε ζηλεύω όμως για την τόλμη να το κάνεις αλλά κυρίως για τις εμπειρίες που απέκτησες. Δεν θα το έκανα, όχι γιατί δεν μπορώ την ταλαιπωρία του ΚΤΕΛ (που εντάξει δεν την μπορώ), ούτε γιατί θέλω ένα εύκολο ταξίδι. Απλά, νομίζω ότι δεν θα προλάβω να δω την ομορφιά και την γεύση μιας πόλης καθώς όπως περιγράφεις το ταξίδι ‘όλα είναι δρόμος’.

Ένα οδικό ταξίδι στην Ευρώπη ή στην Αμερική το καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν οι υποδομές για αυτό. Ένα οδικό ταξίδι σε Αφρική και Ασία είναι ρώσικη ρουλέτα - θα συμφωνήσει νομίζω και ο Γκιουλιβερ μαζί μου. :D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Θα σας κλείσω τα στόματα!!!!! Θα την τελειώσω βρε άπιστοι θωμάδες πριν φύγω. Είπαμε, δεσμεύομαι! (βέβαια αμα τελικά δεν το πράξω, δεν θα έχω και καμμία συνέπεια).
Ερση μου είπαμε, αλλά όχι κι έτσι!!!! Η Ελλάδα είναι παγκόσμια οικονομική δύναμη, ή αλλοιώς η Γερμανία των Βαλκανίων.:haha:
vrea, ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες. Μην μου βάζετε ευκολα, δεν θα τα καταφέρω..... γενικά πιστεύω ότι αμα σε ένα ταξίδι δεν πάρεις και το τοπικό σου ΚΤΕΛ, δεν αξίζει. Να πάνε όλα καλά? Θεούλη μου! εφιαλτικό!
awww.smh.com.au_ffximage_2007_05_17_indiatrain_wideweb__470x373_0.jpg
 
  • Like
Reactions: VIR

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Το ΚΤΕΛ για που όμως??εχει διαφορα!!! :roll:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Reminder reminder....δεν ξέρω και κινέζικα μπας και φιλοτιμηθείς :D
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Τί γλυκές! Αμέσως έτρεξαν. Ελπίζω και η συνέχεια της ιστορίας να είναι στην ίδια γλώσσα- τώρα που μπήκαμε και στο κλίμα :cool:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
ας είναι σε σανσκριτικά η συνέχεια φτάνει να υπάρξει συνέχεια αυτήν την δεκαετία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom