Γαλλία Στο Παρίσι το χρυσάφι τρέχει από τα μπατζάκια μας!

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμένα μου είχανε πει για τα βραχιόλια με τις κλωστές στην Μονμάρτη, ευτυχώς τους απέφυγα όσο πιο διακριτικά μπορούσα! Πάντως ένα σωρό πράγματα μπορεί να σκαρφιστεί κάποιος για να σου αδειάσει το πορτοφόλι!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Το σύστημα "βέρα" εξακολουθεί να παίζει στο Παρίσι.

Μας έτυχε αυτές τις ημέρες στη Rue de Rivoli έξω από το Μουσείο του Λούβρου, αλλά... έπαιξαν και έχασαν, γιατί ως καλοί μαθητές είχαμε μελετήσει καλά το μάθημα. :D

Επίσης, στη Μονμάρτη είδαμε να παίζει και κάποιο άλλο σχέδιο, το οποίο δεν προσπαθήσαμε καν να καταλάβουμε τί είναι. Σε πλησίαζε κάποιος με ένα φύλλο χαρτί όπου άρχιζε να κόβει με ψαλίδι μικρά χαρτάκια και σε έπιανε στο "μπούρου-μπούρου" προφανώς με κάποιο ύποπτο σκοπό.
To χειροτερο με αυτους ειναι το ποσο θρασσος εχουν..Γιατι δεν προσπαθουν καν να σε πεισουν..Ας πουμε μετα απο μενα εκανε ακριβως το ιδιο στον αδερφο μου 2 μετρα πισω..Και συνεχιζε σε ολους τους περαστικους που ηδη τον ειχαν δει..Αρκετα εκνευριστικος ο τυπος!!

Εχω την εντυπωση ομως πως οι τυποι στην Μονμαρτη που αναφερεις ειναι καλλιτεχνες οι οποιοι σχεδιαζουν το προσωπο σου σε χαρτι (κανωντας το με μεγταλη επιτυχια..)..Με επιφυλαξη παντα μηπως κανω καποιο λαθος!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εχω την εντυπωση ομως πως οι τυποι στην Μονμαρτη που αναφερεις ειναι καλλιτεχνες οι οποιοι σχεδιαζουν το προσωπο σου σε χαρτι (κανωντας το με μεγταλη επιτυχια..)..Με επιφυλαξη παντα μηπως κανω καποιο λαθος!

Δεν κατάλαβα ακριβώς τί έκαναν, αλλά οι συγκεκριμένοι δε σχεδίαζαν.
Είχαν ένα φύλλο χαρτί Α4 και το έκοβαν με ψαλίδι από κάτω σαν κρόσια και μετά πολύ μικρά τετραγωνάκια και παράλληλα είχαν στη συζήτηση τον τουρίστα. Μολύβι δεν κράταγαν πάντως.
Τους αποφύγαμε μιλώντας τους σε άπταιστα ελληνικά, οπότε δεν είδα το τέλος της ιστορίας.:D
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Ναι αυτο κανουν..Λαθος δικο μου..Εννοουσα σχεδιαζαν στο χαρτι με το ψαλιδι !! :bleh::bleh:Παντως οτι θεωρεις υποπτο κρατησε το σε αποσταση!!
 

darkgian

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
το ειδα κι εγω

Μου ετυχε και μενα, εξω απο το ντ ορσε(πριν απο 1 μηνα), με μια κοπελα(μαλλον τσιγγανα) που μου εδινε μια βερα αλλα δεν την πηρα γιατι κατι μου μυριζε αν και δεν μπορουσα να καταλαβω πια ηταν η παγιδα, μεχρι να διαβασω αυτο το αρθρο.
 

Fauve

Member
Μηνύματα
33
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
κάπου και σύντομα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Μάτσου Πίτσου
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν έχω ούτε μήνα που γύρισα απ το Παρίσι και μου έτυχε το ίδιο ακριβώς πράγμα, όπως περιέγραψες το δαχτυλίδι και μάλιστα δύο φορές!!!Ρε τους Παριζιάνους.....!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν έχω ούτε μήνα που γύρισα απ το Παρίσι και μου έτυχε το ίδιο ακριβώς πράγμα, όπως περιέγραψες το δαχτυλίδι και μάλιστα δύο φορές!!!Ρε τους Παριζιάνους.....!!!

Ακόμα οι μπαγάσιδες κυκλοφορούν!!!!!!!!!!!
ήσουν τουλάχιστον ενημερωμένος απ εδώ;;;
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ακόμα οι μπαγάσιδες κυκλοφορούν!!!!!!!!!!!
ήσουν τουλάχιστον ενημερωμένος απ εδώ;;;
Το σαββατοκυριακο που μας περασε μας ετυχε 2 φορες, και δε ξερω ποσες ακομα το ειδαμε να γινεται σε αλλα ζευγαρια. Αρα ακομα κυκλοφορουν.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Το σαββατοκυριακο που μας περασε μας ετυχε 2 φορες, και δε ξερω ποσες ακομα το ειδαμε να γινεται σε αλλα ζευγαρια. Αρα ακομα κυκλοφορουν.
η μαφία καλά κρατεί. δεν μπορεί να μην το ξέρει η αστυνομία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom