Γαλλία Στρασβούργο

Sof Guru

Member
Μηνύματα
223
Likes
1.303
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλημέρα !
Χρειάζομαι φως γιατί έχω ψιλομπερδευτεί σχετικά με την EUROPASS 24H . Θα τη χρησιμοποιήσω πρώτη φορά για να πάω από Στρασβούργο σε συγγενείς μου στην Γερμανία κοντά στο Όφενμπουργκ.
Στην ιστοσελίδα γράφει:

EUROPASS 24H
Ticket valid for 24h from date and hour of purchase for unlimited rides on bus-tram lines an TER Trains within the greater Strasbourg area (Eurometropole of Strasbourg) and on the Ortenau (Germany) district buses.
Two options:
  • Option 1 : 1 adult and 2 children (age 4 to 11) ticket
    9,60 €
  • Option 2 : 2 adults and 2 children (age 4 to 11) family ticket
    14,50 €
Στο omio που κοιτάω τρένα έχει μόνο με DB τα SWEG . Για αυτά ισχύει αυτή η κάρτα ?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.116
Likes
1.978
Επειδη το Αθηνα-Στρασβουργο απευθειας ειναι ασυμφορο,ποιο αεροδρομιο αλλης χωρας/πολης βολευει να κοιταω?
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
153
Likes
122
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Επειδη το Αθηνα-Στρασβουργο απευθειας ειναι ασυμφορο,ποιο αεροδρομιο αλλης χωρας/πολης βολευει να κοιταω?

Καλησπέρα

Εγώ χρησιμοποιώ το Βασίλεια - Αθηνά με easyjet η aegenan.

Eπισεις απο το site της LUFTHANSA βάζετε Αθηνά - Στρασβούργο και σας δίνει το εισιτήριο ΑΘΗΝΑ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-Στρασβούργο με λεωφορείο απ ευθείας που θεωρείτε σαν πτήση, δηλαδή αν αργήσει η πτήση η το λεωφορειο σε αλλάζουν με δική τους ευθηνή.

Lufthansa έχει κάθε μέρα πολλά δρομολόγια, από βασίλεια πιο λίγα 2-3/βδομαδα.....



οτι χρειαστεις μην διστάσεις .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.116
Likes
1.978
Καλησπέρα

Εγώ χρησιμοποιώ το Βασίλεια - Αθηνά με easyjet η aegenan.

Eπισεις απο το site της LUFTHANSA βάζετε Αθηνά - Στρασβούργο και σας δίνει το εισιτήριο ΑΘΗΝΑ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-Στρασβούργο με λεωφορείο απ ευθείας που θεωρείτε σαν πτήση, δηλαδή αν αργήσει η πτήση η το λεωφορειο σε αλλάζουν με δική τους ευθηνή.

Lufthansa έχει κάθε μέρα πολλά δρομολόγια, από βασίλεια πιο λίγα 2-3/βδομαδα.....



οτι χρειαστεις μην διστάσεις .
Η aegean το σταματαει το δρομολογιο προς Βασιλεια τον Οκτωβρη αν θυμαμαι καλα,εγω κοιταω για Νοεμβρη-Δεκεμβρη...μαλλον μας κοβω για lufthansa...μολις αποφασισουμε πως θα κινηθουμε θα σε ξαναρωτησω :D
Αν εισαι λιγο τολμηρη ακομη και του Λουξεμβουργου βολευει και μετα τρενο.
Με τις τιμες που βλεπω συνεχεια για του Λουξεμβουργου δε νομιζω να το τολμησω ποτε :haha:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Έψαξες το Στρασβούργο με volotea; Αν ενδιαφέρεσαι για ταξίδι το καλοκαίρι, έχει ακόμα ανεκτές τιμές.
Ουπς, γράφαμε μαζί.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καρλσρούη (Μπάντεν-Μπάντεν) ειδες; @maria91
 

Maryjoy

Member
Μηνύματα
24
Likes
76
Αν προκειται να νοικιασετε αυτοκινητο, βολευει επισης και απο Φρανκφουρτη (1.30-2 ωρες) και απο Ζυριχη (2.30 ωρες). Κατι πιο extreme ειναι απο Παρισι και μετα 2.5ωρες τρενο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.784
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom