Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
!7 Δεκέμβρη πετάω από Γκέτεμποργκ για Θεσσαλονίκη με Lufthansa με 2 ενδιάμεσες στάσεις! Έχω ακούσει τα καλύτερα για την συγκεκρίμενη αεροπορική. Θα ήθελα να μου πείτε και εσείς πως σας φάνηκε σαν εταιρεία και αυτό το ρωτάω από άποψη service πάνω στο αεροπλάνο.. έχει καλό service; τι σου προσφέρουν κατά την διάρκεια της πτήσης; πληρώνεις για κάποιες υπηρεσίες πχ για να δεις μια ταινία ή να ακούσεις μουσική;
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Η DLH, παραμένει μια by the book αεροπορική εταιρεία. Γερμανική πειθαρχία κι επαγγελματισμός. Service μετριο, συνηθως σαντουιτσάκι, καφες, αναψυκτικά σε μικρής διάρκειας πτήσεις ή ζεστό/κρυο φαγητό σε μεγαλύτερης (>2 ώρες). Μπύρα ΟΛΟΚΛΗΡΗ σε μπουκάλι, οπότε ζήτα μπύρα. Για τα υπόλοιπα δεν πληρώνεις τίποτα.
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Η DLH, παραμένει μια by the book αεροπορική εταιρεία. Γερμανική πειθαρχία κι επαγγελματισμός. Service μετριο, συνηθως σαντουιτσάκι, καφες, αναψυκτικά σε μικρής διάρκειας πτήσεις ή ζεστό/κρυο φαγητό σε μεγαλύτερης (>2 ώρες). Μπύρα ΟΛΟΚΛΗΡΗ σε μπουκάλι, οπότε ζήτα μπύρα. Για τα υπόλοιπα δεν πληρώνεις τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ! :clap: :clap:
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
και μια ακομα ερωτηση απο Γκετεμποργκ προς Φρανκφουρτη η πτηση μου διαρκει 1 ωρα και 45 λεπτα και απο Φρανκφουρτη προς Αθηνα διαρκει 2 ωρες και 50 λεπτα περιπου...σε αυτο το χρονικο διαστημα και ποσο μαλλον σε οικονομικη θεση εχω την δυαντοτητα να παρακολουθησω καποια ταινια ή να ακούσω μουσικη; Υπάρχει αυτη η πολυτέλεια στην οικονομικη θεση;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και μια ακομα ερωτηση απο Γκετεμποργκ προς Φρανκφουρτη η πτηση μου διαρκει 1 ωρα και 45 λεπτα και απο Φρανκφουρτη προς Αθηνα διαρκει 2 ωρες και 50 λεπτα περιπου...σε αυτο το χρονικο διαστημα και ποσο μαλλον σε οικονομικη θεση εχω την δυαντοτητα να παρακολουθησω καποια ταινια ή να ακούσω μουσικη; Υπάρχει αυτη η πολυτέλεια στην οικονομικη θεση;
Ούτε στην οικονομική, ούτε στη Business. Πουθενά εντός Ευρώπης.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Για πιθανότητα συγχώνευσης ή συνδιαχείρησης των Τουρκικών Αερογραμμών με την Lufthansa μίλησε ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν ξαφνιάζοντας όλη την Τουρκία. Ο τούρκος πρωθυπουργός μιλώντας στη ετήσια συνάντηση των στελεχών του κόμματος Δικαιοσύνης και Ανάπτυξης ανέφερε πως τη σχετική πρόταση την έκανε η Άγκελα Μέρκελ κατά τη διάρκεια της επίσκεψης του στο Βερολίνο την προηγούμενη εβδομάδα.
«Στο ταξίδι μας στη Γερμανία η Καγκελάριος Μέρκελ μου πρότεινε «να θέσουμε σε κοινή διαχείριση, την Lufthansa και τις Τουρκικές Αερογραμμές”.Εγω δήλωσα πως συμφωνώ. Άλλωστε αυτή τη στιγμή είναι εντός των σχεδίων μας και ελπίζω να κάνουμε και θα κάνουμε ένα κοινό βήμα όσον αφορά τις Τουρκικές Αερογραμμές με την Lufthansa.»
Το τουρκικό δημόσιο κατέχει το 49% των μετόχων των Τουρκικών Αερογραμμών όπου διαθέτουν 180 αεροσκάφη.
Η Lufthansa πραγματοποιεί πτήσεις σε 198 πόλεις, οι Τουρκικές αερογραμμές σε 188.
OnAlert.gr: "Συγχώνευση"Lufthansa -Τουρκικών Αερογραμμών;

Erdogan signals Turkish Air, Lufthansa joint management | Reuters

http://skift.com/2012/11/03/lufthansa-and-turkish-airlines-to-work-on-possible-operations-merger/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom