Aegean Airlines Ryanair Γενικά Συζήτηση για αεροπορικές εταιρείες στην Ελλάδα.

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Εγώ πάντως το καλοκαίρι πέταξα τρεις φορές με Ryanair .Απο Βαρσοβια-Στοκχολμη,ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ και Βαρσοβια -Αθηνα και με συνολικό ποσό 105€ με πληρωμένη θέση.Κανενα πρόβλημα,μα κανένα,εαν και ηταν πλήρης και στα τρία ταξίδια.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Να πω παντως κι εγω την κακια μου, υην aegean, ok, αλλα γιατι καποιος να δωσει παραπανω λεφτα για να πεταξει με british αν δεν ειναι θεμα ωρας ή πολυ κοντινης αποστασης απο το αεροδρομιο; χωρος για τα ποδια 1 ιντσα λιγοτερο, φαγητο γιοκ, βαλιτσα - απ οσο θυμαμαι - γιοκ, wifi δε φανταζομαι να υπαρχει, αξιοπιστια τα ιδια με Ryan- δε φανταζομαι να ξεχασατε το μπαχαλο που επικρατησε πριν καποιους μηνες και περυσι ξανα. Αρα διαφορες με Ryan δεν υπαρχουν σημαντικες.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Συγνώμη για το off topic αλλά η British δε σερβίρει τίποτα;
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Πολυ off topic αλλα μια και το θυμηθηκα, και η british χρεωνει επιλογη θεσης ενω πρωτα αυτη ξεκινησε να βαζει ατομα ιδιας κρατησης σε διαφορετικες θεσεις και μετα αρχισε να κανει το ιδιο και η ryan. Γενικα για μενα british και sas (και λογικα αρκετες ακομα που δεν τις εχω ψαξει τοσο) εχουν καταντησει... παροχες low cost αλλα με τιμες συμβατικης εταιριας...
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
@fotast Και για υπερατλαντικό απ' ότι είδα πληρώνεις το γεύμα...
@fotast Και για υπερατλαντικό απ' ότι είδα πληρώνεις το γεύμα...
Οχι στα υπερατλαντικά δεν το πληρώνεις! Αλλα θεωρώ οτι δεν ειχε καμία σχέση αυτο που δίνουν σε σχέση με αλλες αεροπορικές( πχ τουρκικές, γερμανικές, Swiss )
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Γενικα για μενα british και sas (και λογικα αρκετες ακομα που δεν τις εχω ψαξει τοσο) εχουν καταντησει... παροχες low cost αλλα με τιμες συμβατικης εταιριας...
Ειδικά για sas, καμια σχέση με low cost. Έκλεισα συνδεδεμένες πτήσεις χωρίς κανένα άγχος για την επόμενη η τι θα γίνει με τις βαλίτσες και το σημαντικότερο, πήρα κάπου 2.500 μίλια στον miles and bonus λογαριασμό μου με ένα εισιτήριο μιας διαδρομής economy. Ψάχνω πως και πως να μου ξανακάτσει σε χαμηλή τιμή εισιτήριο με sas και δεν βρίσκω.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Είδα στο site της British airways ότι μπορείς να κάνεις παραγγελία για φαγητό σε υπερατλαντικές πτήσεις με χρέωση 15-16 λίρες και υπέθεσα ότι δεν είναι δωρεάν.
Έκλεισα εισιτήρια για ΗΠΑ με British και τώρα μου ήρθε "κάπως" ότι πρέπει να πληρώσουμε.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Είδα στο site της British airways ότι μπορείς να κάνεις παραγγελία για φαγητό σε υπερατλαντικές πτήσεις με χρέωση 15-16 λίρες και υπέθεσα ότι δεν είναι δωρεάν.
Έκλεισα εισιτήρια για ΗΠΑ με British και τώρα μου ήρθε "κάπως" ότι πρέπει να πληρώσουμε.
Μόνο εάν θέλετε κάποιο πιο "premium" γεύμα στο υπερατλαντικό. Αλλά για το Αθήνα-Λονδίνο θα πρέπει να πληρώσετε το ο,τιδήποτε θελήσετε να φάτε ή πιείτε. Το καλό βέβαια με εσάς είναι ότι θα έχετε βαλίτσα και δυνατότητα δωρεάν επιλογής θέσης κατά το τσεκ-ιν (ίσως να εξαιρούνται οι έξοδοι κινδύνου αλλά δεν είμαι σίγουρος).

Ειδικά για sas, καμια σχέση με low cost. Έκλεισα συνδεδεμένες πτήσεις χωρίς κανένα άγχος για την επόμενη η τι θα γίνει με τις βαλίτσες και το σημαντικότερο, πήρα κάπου 2.500 μίλια στον miles and bonus λογαριασμό μου με ένα εισιτήριο μιας διαδρομής economy. Ψάχνω πως και πως να μου ξανακάτσει σε χαμηλή τιμή εισιτήριο με sas και δεν βρίσκω.
H SAS φημίζεται για το ότι όλοι οι ναύλοι της πιστώνουν 100% στην Α3. Βέβαια από φέτος ξεκίνησε να χρεώνει τη βαλίτσα στα ενδοευρωπαϊκά (με πολύ μικρή επιβάρυνση της τάξεως των 10-15 ευρώ παραπάνω αν επιλεγεί ο ναύλος με βαλίτσα κατά τη διάρκεια της κράτησης). Επίσης παρέχουν δωρεάν μόνο τσάι ή καφέ στις ενδοευρωπαϊκές, ενώ στις long haul κανείς δικαιούται 1 μόνο αναψυκτικό με το φαγητό, με ο,τιδήποτε αλκοολούχο να χρεώνεται έξτρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom