Aegean Airlines Ryanair Γενικά Συζήτηση για αεροπορικές εταιρείες στην Ελλάδα.

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
H Raynair σαν εταιρια ειναι εμπιστοσυνης οπως η Αegean??
Αλλο προσφερει η μια αλλο η αλλη..η μια ειναι low cost η αλλη οχι..στην μια πετας με "ανεσεις" στην οχι..αν δεν θες να πληρωσεις σε αεροπορικα πολλα και δε σε νοιαζει αν θα κατσεις διπλα διπλα με το ταιρι σου ή να φας,τοτε πας ryanair(οχι οτι δε μπορεις να τα κανεις,απλα γινονται επι εξτρα πληρωμης)..αν παλι δε σε νοιαζει το οικονομικο τοσο πηγαινε aegean..κοιτα κ για αλιταλια εχουν προσφορα ως τελος του μηνα για ρωμη
 
Last edited by a moderator:

tonia-giannis

Member
Μηνύματα
30
Likes
65
Μπες στο groupon.it Divine Bonta εξω απο την περιοχη του Βατικανου με 14.99 τα 2 ατομα!ουσιαστικα μας φερανε 2 ποτηρια κρασι και ενα πλατο με προσουτο,αραντσινι και φοκατσια


Αλλο προσφερει η μια αλλο η αλλη..η μια ειναι low cost η αλλη οχι..στην μια πετας με "ανεσεις" στην οχι..αν δεν θες να πληρωσεις σε αεροπορικα πολλα και δε σε νοιαζει αν θα κατσεις διπλα διπλα με το ταιρι σου ή να φας,τοτε πας ryanair(οχι οτι δε μπορεις να τα κανεις,απλα γινονται επι εξτρα πληρωμης)..αν παλι δε σε νοιαζει το οικονομικο τοσο πηγαινε aegean..κοιτα κ για αλιταλια εχουν προσφορα ως τελος του μηνα για ρωμη

δλδ η raynair δε σου δινει την δυνατοτητα να κλεισεις τις θεσεις που θες 24 ωρες πριν την πτηση οπως η Aegean?? ε ρωταω επιδη ειπες οτι αν δεν με νοιαζει να κατσω με το ταιρι μου. περυσι που πηγαμε Μιλανο με Aegean κλεισαμε τις θεσεις μας απο το Ιντερνετ ενα 24ωρο πριν. και φετος που θα εχω και το ενα μου παιδι μαζι δεν θα ηθελα να ειμαστε χωρια...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
δλδ η raynair δε σου δινει την δυνατοτητα να κλεισεις τις θεσεις που θες 24 ωρες πριν την πτηση οπως η Aegean?? ε ρωταω επιδη ειπες οτι αν δεν με νοιαζει να κατσω με το ταιρι μου. περυσι που πηγαμε Μιλανο με Aegean κλεισαμε τις θεσεις μας απο το Ιντερνετ ενα 24ωρο πριν. και φετος που θα εχω και το ενα μου παιδι μαζι δεν θα ηθελα να ειμαστε χωρια...
Σου δινει την δυνατοτητα το διευκρινισα!απλα πληρωνεις εξτρα!δηλαδη aegean πληρωνεις και εχεις μεσα στι τιμη γευμα και επιλογη θεσης στο check in..στην ryanair πληρωνεις για να διαλεξεις την θεση και για να πιεις ή να φας κατι!κανε ενα ψαξιμο στο σιτε της καθε εταιριας και θα καταλαβεις τι εννοω ;)
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Μια low cost εται
H Raynair σαν εταιρια ειναι εμπιστοσυνης οπως η Αegean??
Μια low-cost εταιρία σαφώς και δεν είναι τόσο αξιόπιστη όσο μια κανονική.(Εκτός αν ενοείς σε ατυχήματα τότε δεν υπάρχει κριτίριο). Βέβαια η Ryanair είναι μια πάρα πολύ καλή εταιρία ασχέτως που κάποιοι την κακοφημούν!
 

dionisisgasi

Member
Μηνύματα
26
Likes
4
H Raynair σαν εταιρια ειναι εμπιστοσυνης οπως η Αegean??
Εξαρταται τι εννοεις εμπιστοσυνης. Αν φοβασαι να μην πεσει, το μονο σιγουρο οτι δεν θα πεσει. Από άποψη υπηρεσιων απέχουν πολλα έτη φωτος. Αν βρεις φθηνα εισιτηρια και σε βολευουν, κλεινεις Ryanair αλλα μην περιμενεις και παπαδες. Επιβιβαση, πτηση, αποβιβαση. Τελος. Αυτο μονο.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω δει κατά καιρούς σε φωτογραφίες ότι στο Ελ. Βενιζέλος στην πρώτη πτήση κάποιων νέων δρομολογίων σχηματίζουν μια αψίδα από νερό, ένα ημικύκλιο δηλαδή, πάνω από το αεροπλάνο. Γνωρίζει κανείς αν αυτό γίνεται σε κάθε πρώτη πτήση νέου δρομολογίου ή μόνο επιλεκτικά;

Παρακαλώ αν υπάρχει καταλληλότερο θέμα, να μεταφερθεί το μήνυμά μου.
 

dionisisgasi

Member
Μηνύματα
26
Likes
4
Το
Έχω δει κατά καιρούς σε φωτογραφίες ότι στο Ελ. Βενιζέλος στην πρώτη πτήση κάποιων νέων δρομολογίων σχηματίζουν μια αψίδα από νερό, ένα ημικύκλιο δηλαδή, πάνω από το αεροπλάνο. Γνωρίζει κανείς αν αυτό γίνεται σε κάθε πρώτη πτήση νέου δρομολογίου ή μόνο επιλεκτικά;

Παρακαλώ αν υπάρχει καταλληλότερο θέμα, να μεταφερθεί το μήνυμά μου.
Το κάνουν σε πολλές εταιρείες. Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποιο Α κόστος και γι' αυτό δεν το κάνουν ΟΛΕΣ οι αεροπορικές. Δεν νομίζω να το κάνουν σε πτήσεις εποχιακές, πχ που πραγματοποιούνται το καλοκαίρι και σταματάνε το χειμώνα. Αν ανοίξει για πρώτη φορά πτήση SKG-MEL τοτε σίγουρα θα το κάνουνε. Τέτοια φάση εν ολίγοις. Και όχι δεν το κάνουν μόνο στο Βενιζέλος.
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Ψαχνω να βρω ενα topic, να κανω την παρακατω εξης ερωτηση, παρακαλω αν υπαρχει καταλληλοτερο να μεταφερθει εκει.
Γνωριζει κανει για την αεροπορικη scoot? Εχει πεταξει κανεις και τι εντυπωσεις ειχε?
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ψαχνω να βρω ενα topic, να κανω την παρακατω εξης ερωτηση, παρακαλω αν υπαρχει καταλληλοτερο να μεταφερθει εκει.
Γνωριζει κανει για την αεροπορικη scoot? Εχει πεταξει κανεις και τι εντυπωσεις ειχε?
Ευχαριστω εκ των προτερων
Υπάρχει αυτό το θέμα https://www.travelstories.gr/community/threads/scoot-airlines-Αθήνα-Σιγκαπούρη.55494/ το οποίο αξίζει να διαβάσεις γιατί έχει ήδη πολλές πληροφορίες και απόψεις μελών που μπορεί να σου λύσουν τις απορίες σου και βέβαια μπορείς να υποβάλεις εκεί τις ερωτήσεις σου.
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Υπάρχει αυτό το θέμα https://www.travelstories.gr/community/threads/scoot-airlines-Αθήνα-Σιγκαπούρη.55494/ το οποίο αξίζει να διαβάσεις γιατί έχει ήδη πολλές πληροφορίες και απόψεις μελών που μπορεί να σου λύσουν τις απορίες σου και βέβαια μπορείς να υποβάλεις εκεί τις ερωτήσεις σου.
Ευχαριστω παρα πολυ
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.424
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πώς νομίζετε αγοράζονται τα Α320;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom