Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ε θα την πει στην επιτροπη, θα συνεδριασει, θα ψηφισουν, θα μαθεις την τελικη αποφαση και δεν θα μαθεις καν ποιος εισηγηθηκε τι και ποιος διαφωνησε. Ετσι γινονται αυτα.
Κρίμα που δεν θα μάθουμε ποιος είναι ο πιο άντρας και παντελονάτος εκεί μέσα.....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.006
Κρίμα που δεν θα μάθουμε ποιος είναι ο πιο άντρας και παντελονάτος εκεί μέσα.....
Συνηθως αν η αποφαση αποδειχθει λαθος, μαθαινεις τον ΣΤΑΛΕΓΑΚΙΑ.
Παραιτειται να σωσει την υποληψη του, βγαζει τα απορρητα στη φορα και λεει δημοσια "Σας/Τους τα'λεγα εγω και δεν μ' ακουγαν" :haha::haha:
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.850
Στην Ελλάδα κανείς δεν αφήνει τη αμοιβομενη θέση του. Πες έναν τη τελευταία 10 ετια που το έκανε γιατί εγώ δεν το θυμάμαι. Αν η απόφαση είναι λάθος άλλοι θα την πληρώσουν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.006
Στην Ελλάδα κανείς δεν αφήνει τη αμοιβομενη θέση του. Πες έναν τη τελευταία 10 ετια που το έκανε γιατί εγώ δεν το θυμάμαι. Αν η απόφαση είναι λάθος άλλοι θα την πληρώσουν
Γοογλης παραιτηση αξιωματουχου κλπ.
Θεωρεις οτι μελος υψηλοβαθμης επιτροπης ηταν πριν και θα μεινει μετα ανεργο; Απλα επιστρεφει στην καλα αμειβομενη θεση του.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Τα πιο αστεια αρθρα ειναι αυτα που λενε οτι για μεγαλο χρονικο διαστημα δε θα αγκαλιαζομαστε και δε θα αγγιζομαστε γιατι θα...φοβομαστε. Στα @ μας αμα εσεις δεν αγγιζεστε γιατι φοβαστε (προς τους αρθρογραφους), δε σας αναγκαζει κανενας. Αμα θελετε μπορειτε και να μην ξαναβγειτε απ το σπιτι μεχρι να εμβολιαστειτε. Να μην ζητατε το κρατος να επιβαλλει την κορονοφοβια σας σε ολους ειναι το θεμα.

Εχω πραγματικα μεγαλη περιεργεια πως θα αντιδρουσε το κοπαδι των κορονοφοβικων αν ειχαμε κανεναν πραγματικα φονικο ιο, που σκοτωνε πχ το 30% που μολυνε. Ολοι με καραμπινα κλεισμενοι σπιτι και με προμηθειες μηνων ; Υποστηριξη στρατιωτικου νομου ωστε οποιος κυκλοφορει εξω να...εξαφανιζεται ; Θα βγαινανε εξω με στολες Hazmat? Δεν αποκλειω τιποτα με αυτο το mentality που βλεπω.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Η ΕΙΔΗΣΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ !

Τσιόδρας για τα σχολεία: Εγώ νομίζω οτι μπορούν να ανοίξουν, αλλά θα αποφασίσει η επιτροπή...

Ο επικεφαλής λοιμοξιολόγος, Νομίζει !!!

Δηλαδή θα αποφασίσει η επιτροπή για περιοχές πχ. Πού κατοικώ εγώ....
Και δεν έχει εμφανιστεί....ούτε ένα κρούσμα αν πρέπει να ανοίξουν τα σχολεία;
Πολύ κουφό μου φαίνεται όλο αυτό !!!
το ίδιο και τα καταστήματα να είναι όλα κλειστά 40μερες όταν δεν υπάρχει διαπιστωμένο κρουσμα , δεν μιλάω καν για νεκρό άτομο
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Δηλαδή θα αποφασίσει η επιτροπή για περιοχές πχ. Πού κατοικώ εγώ....
Και δεν έχει εμφανιστεί....ούτε ένα κρούσμα αν πρέπει να ανοίξουν τα σχολεία;
Πολύ κουφό μου φαίνεται όλο αυτό !!!
το ίδιο και τα καταστήματα να είναι όλα κλειστά 40μερες όταν δεν υπάρχει διαπιστωμένο κρουσμα , δεν μιλάω καν για νεκρό άτομο
Και ποιος θελεις να αποφασισει , εσυ και γω ? Καπως ετσι σκεφτηκαν και οι Ιταλοι και ειχανε καθημερινως προσληψεις νεκροθαφτων...χωρους δεν ειχαν ! Να ανοιξει το 3ο ΓΕΛ Βεροιας γιατι δεν ειχε κρουσμα αλλα το 4ο να παραμεινει κλειστο γιατι σε γειτονικο σουπερ μαρκετ ειχαμε ενα κρουσμα...αυτο μας λες ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι δουλεια εχουν να ανοιξουν τα σχολεια πρωτα; Δεν μας ελεγαν οταν τα κλεινανε πως τα παιδια ειναι η πιο επικινδυνη ομαδα για τη διασπορα του ιου;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Τι δουλεια εχουν να ανοιξουν τα σχολεια πρωτα; Δεν μας ελεγαν οταν τα κλεινανε πως τα παιδια ειναι η πιο επικινδυνη ομαδα για τη διασπορα του ιου;
Τώρα έγινε αλλαγή των στατιστικών..τα αποτελέσματα έδειξαν ότι λίγο επηρεάζουν στην αύξηση κρουσματων..κ κάθε μέρα κωλοτουμπες θα βλέπουμε. Σήμερα άκουσα στις ειδήσεις τον υπουργό να λέει δεν έχουμε μεγάλο απόθεμα ώστε να ζούμε έτσι επιδοματικα! Τώρα θα αρχίσουν οι κωλοτουμπες..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τη μέρα που ο γιατρός θα ψάλλει τη χαρμόσυνη έξοδο απ' την καραντίνα, οι μενουμεσπιτάκηδες δε θα ξέρουν τι να κάνουν.
 
  • Like
Reactions: Ntt

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Τώρα έγινε αλλαγή των στατιστικών..τα αποτελέσματα έδειξαν ότι λίγο επηρεάζουν στην αύξηση κρουσματων..κ κάθε μέρα κωλοτουμπες θα βλέπουμε. Σήμερα άκουσα στις ειδήσεις τον υπουργό να λέει δεν έχουμε μεγάλο απόθεμα ώστε να ζούμε έτσι επιδοματικα! Τώρα θα αρχίσουν οι κωλοτουμπες..
Την κωλοτουμπα που την βλεπεις, σου ειπε κανεις οτι το κρατος μπορει να ταιζει μια ζωη επιδοματιες κατ' επαγγελμα ? Εδωσε 800 για 45 μερες και θα δει τι μπορει να δωσει αν χρειαστει και τον Μαιο...βλεπεις καμια κωλοτουμπα ? Απο αλλες του κοντινου παρελθοντως κωλοτουμπες ειμαστε χορτατοι ομως !!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σήμερα άκουσα στις ειδήσεις τον υπουργό να λέει δεν έχουμε μεγάλο απόθεμα ώστε να ζούμε έτσι επιδοματικα! Τώρα θα αρχίσουν οι κωλοτουμπες..
Γιατι δεν εχει ο υπουργος αποθεμα για να ζησει; Ποιος του εκοψε το μισθο;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom