Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Παιδιά, χωρίς να θέλω να σας αγχώσω, αυτό με τις θωρακίσεις, το έλεγε και ο Αλογοσκούφης το 08. Με τα γνωστά αποτελέσματα....
Ναι ρε συ, ακομα θυμαμαι το Euro του 2008. Ουτε ενα βαθμο δεν μπορεσαμε να παρουμε. Τουλαχιστον φετος δεν καταφεραμε ουτε καν να προκριθουμε. Αγιο ειχαμε!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Η Singapore Airlines στέλνει email στα μέλη του προγράμματος τακτικών επιβατών της Krisflyer με το οποίο τους γνωρίζει τα μέτρα που έχει λάβει στις πτήσεις της για την προστασία των επιβατών από την Covid-19:

The health and safety of our customers and crew is a priority for Singapore Airlines and SilkAir. In view of the Covid-19 outbreak, we would like to share with you the enhanced cleaning and precautionary measures that we have instituted on board our aircraft.
All SIA and SilkAir aircraft already undergo a thorough cleaning process when on the ground. In addition, all flights arriving from Mainland China undergo disinfectant fogging. Common surfaces such as tray tables, handsets, and inflight entertainment screens are cleaned with disinfectant wipes. We also remove all headsets, headrest covers, pillow covers, bedsheets, and blankets after every flight sector.
The air filtration systems in our aircraft are equipped with High Efficiency Particulate Air (HEPA) filters, which have a similar performance to those used in hospital operation rooms. Constant airflow also ensures that the cabin air is refreshed every two to three minutes.
During this period, you may also notice that there have been changes to our in-flight services. These include the replacement of the hot towel service with pre-set wet towelettes, cessation of the after take-off drink service, removal of reading materials from seat-back pockets, and suspension of in-flight sales.
Pre-flight temperature screening for all cabin crew and pilots operating out of Singapore has been in place since 29 January 2020. Our crew also know that they should see a doctor immediately if they feel unwell and should not report for work.
Thank you for your support. We wish you good health and look forward to welcoming you on board soon.
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Μελβουρνη.
Οι απλες μασκες του ... πενηνταρακιου, πριν δυο εβδομαδες , ειχαν εξαφανιστει απο τα ραφια των φαρμακειων.
Σε ενα που βρηκα μου ζητησε 2,5 Ντολαρ η μια.
Σημερα που ρωτησα η τιμη ειχε ανεβει στα 4 !!!!!!!!!
Να και καποιοι που θα ευνοηθουν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχουν εξαντληθεί και στο Ίντερνετ :p
Το εψαξες δηλ κ το διαπιστωσες?
Οσες θελεις εχει. Για ολους τους αφελεις του κοσμου αυτου κ του επομενου. Πλερω 1€/στρατσοχαρτο στην αμαζονα κ ερχεται στην πορτα σου.
 
  • Like
Reactions: GTS

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Το εψαξες δηλ κ το διαπιστωσες?
Οσες θελεις εχει. Για ολους τους αφελεις του κοσμου αυτου κ του επομενου. Πλερω 1€/στρατσοχαρτο στην αμαζονα κ ερχεται στην πορτα σου.
Φίλη μου έψαχνε να βρει σε ιστοσελίδες ελληνικων μαγαζιών/φαρμακείων, και παντού γράφει ότι είναι εξαντλημένες. Με μια γρήγορη αναζήτησή και εγώ αυτό βλέπω. Τώρα στο Αμαζον και άλλα ξένα σαιτς δεν ξέρω τι γίνεται, σίγουρα θα υπάρχουν κάπου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φίλη μου έψαχνε να βρει σε ιστοσελίδες ελληνικων μαγαζιών/φαρμακείων, και παντού γράφει ότι είναι εξαντλημένες. Με μια γρήγορη αναζήτησή και εγώ αυτό βλέπω. Τώρα στο Αμαζον και άλλα ξένα σαιτς δεν ξέρω τι γίνεται, σίγουρα θα υπάρχουν κάπου.
Αρα πριν γραψεις οτι στο ιντερνετ εχουν εξαντληθει επρεπε να το ειχες ελεγξει για να μη γραψεις ανακριβειες που εντεινουν την παραλογια. Υπαρχουν οσες θες, στις φερνουν στην πορτα σου.
Στο φαρμακειο σημερα εκαναν λιστα για τους αφελεις που θα χρυσοπληρωσουν τις σχεδον αχρηστες μασκες...κουλ νταουν κ πηγαινετε καμμια Ρωμη να ξεθολωσετε.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Και δειλά-δειλά σκάει μυτούλα κι η μαμά Αμερικούλα... Εκεί να δείτε γλέντια και χορούς που θα στήσουν... με κορυφαία του χορού την προεδράρα τους που τους έβαλε όλους σ'ένα τσουβάλι... εεε, αεροπλάνο ήθελα να πω, και τους έφερε back home, να τους περιθάλψει στο υπέροχο ΕΣΥ τους... τους καημένους!
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Και δειλά-δειλά σκάει μυτούλα κι η μαμά Αμερικούλα... Εκεί να δείτε γλέντια και χορούς που θα στήσουν... με κορυφαία του χορού την προεδράρα τους που τους έβαλε όλους σ'ένα τσουβάλι... εεε, αεροπλάνο ήθελα να πω, και τους έφερε back home, να τους περιθάλψει στο υπέροχο ΕΣΥ τους... τους καημένους!
Απ οτι φαινεται παντως απο το ζωντανο σε στοιχεια χαρτη, η ανατολικη μερια εχει σχεδον κανει recover . Μονο οι του κρουαζεροπλοιου εμειναν ακομα. Η δυτικη με τοσους Ασιατες παλι καλα που εχει μονο τοσα κρουσματα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom