Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.768
Το άλλο που έγραψα πιο πάνω για το παιδάκι που ήρθε από Μιλάνο Μαλπένσα μετά από μια βδομάδα στις λίμνες (Λομβαρδία) σε ιστιοπλοικούς χωρίς κανένα έλεγχο δεν το σχολιάζετε; Σήμερα ήταν στη τάξη του σχολείου.
Το σχολειο και το παιδι εφαρμοσαν τις οδηγιες του Υπεπθ οπως επρεπε. Αν κολλησετε, να κανετε τα δεοντα προς το Υπουργειο.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Ας μεινει αυτο το θεμα on topic, κανω safari σε ποσα post να βρω κατι σχετικο...

Ο ιος προχωρησε και στην Ελβετια. Στο Μπαχρειν ζεσταθηκαν για τα καλα....


Παιδιά πάντως εγώ που σε έναν μήνα πάω Βενετία λέω να μην το ακυρώσω
Μπορει να στο ακυρωσει το πλαισιο που παει προς ψηφιση.... Κανε το σταυρο σου μην εμφανιστει στην Ελλαδα!!
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Ας μεινει αυτο το θεμα on topic, κανω safari σε ποσα post να βρω κατι σχετικο...

Ο ιος προχωρησε και στην Ελβετια. Στο Μπαχρειν ζεσταθηκαν για τα καλα....



Μπορει να στο ακυρωσει το πλαισιο που παει προς ψηφιση.... Κανε το σταυρο σου μην εμφανιστει στην Ελλαδα!!
Μπορείς να μου στείλεις ένα λινκ για το πλαίσιο που πάει προς ψήφιση;
Γιατί δεν το έχω πάρει χαμπάρι μάλλον
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
στον 1ο κοσμο ανηκωμεν εξαλλου. Δεν θα ασχολουμαστε κ με τις μεθ τωρα...
Ώρες - ώρες αναρωτιέμαι πραγματικά αν αυτά που γράφεις όντως τα εννοείς ή απλώς τρολλάρεις για τον χαβαλέ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ώρες - ώρες αναρωτιέμαι πραγματικά αν αυτά που γράφεις όντως τα εννοείς ή απλώς τρολλάρεις για τον χαβαλέ...
K τα 2. Συζητηση για μεθ ειναι ανωφελη εδω. Η χωρα εχει προετοιμαστει οπως μπορει, υπαρχει εμπειρια κ απο sars. Οι ειδικοι ασχολουνται με αυτα κ εμεις με τα ταξιδια μας. Θα ζητησω απο το Δημο μου επαναπατρισμο, εχω εγκλωβιστει. Με business Alitalia βεβαια. Εχω ελπιδες?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.768
Παντως @Μάγδα χαλαρωσε, οι υπευθυνοι ξεκινησαν τα δεοντα για τον κορωνοιο. Μην την πληρωσει το παιδακι. Εν τω μεταξυ, χθες δεν τα λεγα οτι θα γινει ο χαμος στις τοπικες κοινοτητες αν δεν ερθει καποιος για χειραψια να ηρεμησει τους γονεις? Οριστε τωρα οι απειλες για εισαγγελεα.
https://www.esos.gr/arthra/66334/ex...yp-paideias-gia-tis-metakiniseis-ton-mathiton
 
Last edited:

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Εγώ μίλησα με φίλη που δουλεύει στο Μακεδονία και στην ερώτηση αν έχουν κάποιες έκτακτες εντολές μου είπε ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση και πως παλιότερα υπήρχαν θερμικές κάμερες οι οποίες καταργήθηκαν από τη φράπορτ μαζί με έτερες περικοπές λόγω οικονομίας....με άλλα λόγια εμείς ακόμα κοιμόμαστε όρθιοι όπως δηλώνετε και οι περισσότεροι μέχρι να σκάσει το πρώτο...(που δεν αργεί βέβαια). Να δω πως διάολο θα καταφέρουν να κρατήσουν ψύχραιμο ένα λαό που πανικοβάλλεται και στην προοπτική για συνάχι!
Σημερα το πρωι εφτασε η πτήση μου στη Θεσσαλονίκη απο Ταϋλάνδη και φτάνοντας στο αεροδρόμιο περάσαμε τον τυπικο έλεγχο διαβατηρίων και κανενα αλλο ελεγχο σχετικα με τον ιο.
Δεν υπήρχε ουτε θερμοκαμερα ουτε κάποιος να περασει απο θερμόμετρο ολους τους επιβατες, οπως αντίστοιχα μας εκαναν στο πουκετ. Και ο μονος "καημος" ενός υπαλλήλου στον τελωνειακό ελεγχο ηταν αν αγορασαμε ηλεκτρικες συσκευες. Να σημειωθεί πως ηταν και ο μονος υπαλληλος στο χωρο αφιξεων εκείνη τη στιγμή που φορουσε μασκα. Γενικα καμια ιδιαίτερη προληψη και κανενας σοβαρος ελεγχος για οσους επιστρέφουν ή επισκέπτονται την πολη μας(δεν γνωριζω τι κατάσταση επικρατεί στην Αθήνα αντίστοιχα, θελω να πιστευω καλύτερη)
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Βγανει Πραξη Νομοθετικου Περιεχομενου σε περιπτωση επιδημιας. Χαιρετιζουμε το προληπτικο κλεισιμο των σχολειων, να ξεκουραστουμε λιγο :p
https://amp.cnn.gr/news/politiki/st...oy-koronaioy-tha-kleisoyn-sxoleia-theatra-mmm
Χαχαχα! Δεν μας ηθελε η Κεραμεως να "τεμπελιασουμε" των Τριων Ιεραρχων! Θα μας κλεισει μεχρι το Πασχα τωρα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.768
Χαχαχα! Δεν μας ηθελε η Κεραμεως να "τεμπελιασουμε" των Τριων Ιεραρχων! Θα μας κλεισει μεχρι το Πασχα τωρα!
Περιμενε μην ερθουν να μας παρουν μετρα για στολη νοσοκομων. Θελουν χρονο οι προσληψεις που εξηγγειλαν ΧΘΕΣ για τον κορωνοιο.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Παντως απ οτι διαβαζω, απο τα 10 σχολεια που ηταν ιταλια, τα πεντε γυρισαν πιο γρηγορα. Τα αλλα συνεχιζουν κανονικα το προγραμμα τους
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom