Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
1)Αουσβιτς κλεισε απο το σαιτ πηγαινε με λεωφορειο . αλατορυχεια πηγαινε εκει και βγαλε απο το γκισε .τα γκρουπ των αγγλικων μετα τις 3 ειναι αδεια και εχει καθε μιση ωρα. πας με τρενο.
2)σπαστα σε 2 μερεσ, πιο χαλαρα
3)δεν ξερω - λογικα οχι , ηταν ανετα ψαχτο εδω
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ειδα απο αρκετους εδω μεσα πως ειχανε βρει Ελληνα ξεναγο. Μπορει καποιος σας παρακαλω να δωσει πληροφοριες;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
1) Για αουσβιτς και αλατωρυχια να κλεισουμε μονοι με τρενο και να βγαλουμε εκει εισητηρια επι τοπου? ή να κανονισω με πρακτορειο ?
3) Στα αλατωρυχεία μέσα υπαρχει θέμα με το υψος ενος ανθρώπου? Δηλαδη, ο αντρας μου ειναι 2 μετρα...θα εχει προβλημα με τις στοες εκει κατω ή οχι?
Ευχαριστω!!!!
1) Για αλατορυχεία πηγαίνει λεωφορείο δίπλα στο εμπορικό. Αν θυμάμαι κανει κανά μισάωρο βαριά.
3) Όχι δεν θα έχει κανά πρόβλημα. Δεν είναι σπηλαιοφάση. Είναι αρκετά εμπορευματοποιημένα. Υπάρχει όμως και η δυνατότητα επιλογής της εισόδου ως αλατορύχων. Εκεί δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει. Έχει ίδια τιμή απλά τα γκρουπ είναι αρκετά λιγότερα σε σχέση με την τουριστική διαδρομή.
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καλησπέρα .. μπορείς να τα κανείς μόνος σ κ να εξοικονομήσεις χρήματα .. περιγράφω πως στη ταξιδιωτική μ ιστορία ..

https://www.travelstories.gr/commun...ε-τις-καλύτερες-εντυπώσεις.57468/#post-666469
Εγώ λόγω έλλειψης χρόνου τα είχα κάνει σε μια μέρα .. εσυ έχεις άρκετες μέρες όποτε καλύτερα σπαστό σε δυο μέρες ..

Δεν υπάρχει κανένα θέμα στα αλατωρυχια.. κανένας φόβος κ δε νιώθεις κλειστοφοβία.. απλά θα έχει κρύο να ξέρεις όποτε να είσαι ντυμένη καλά .. εμείς καλοκαίρι κ θέλαμε ζακέτα ...

Καλά να περάσετε ..
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
η θερμοκρασια μεσα κυμαινεται γυρω στους 15. οποτε μαλλον θα βγαλετε τα πανωφορια σας
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Θα συμφωνήσω με όλους τους προηγούμενους! Καλύτερα να τα σπάσεις σε 2 ημέρες. Σχετικά με το θέμα ύψους δεν χρειάζεται να ανησυχείς και εγώ 2 μέτρα είμαι και πρόβλημα δεν συνάντησα πουθενά!
 

eleni79

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Καλησπέρα .. μπορείς να τα κανείς μόνος σ κ να εξοικονομήσεις χρήματα .. περιγράφω πως στη ταξιδιωτική μ ιστορία ..

https://www.travelstories.gr/commun...ε-τις-καλύτερες-εντυπώσεις.57468/#post-666469
Εγώ λόγω έλλειψης χρόνου τα είχα κάνει σε μια μέρα .. εσυ έχεις άρκετες μέρες όποτε καλύτερα σπαστό σε δυο μέρες ..

Δεν υπάρχει κανένα θέμα στα αλατωρυχια.. κανένας φόβος κ δε νιώθεις κλειστοφοβία.. απλά θα έχει κρύο να ξέρεις όποτε να είσαι ντυμένη καλά .. εμείς καλοκαίρι κ θέλαμε ζακέτα ...

Καλά να περάσετε ..

Καλημέρα, εχω διαβασει την ιστορια σας κ εχω ηδη σημειωσει πολλα......απλα μπερδευτικα στο σαιτ του Αουσβιτς με τις τιμες και γκρουπ.......εσεις πηγατε πρωι?? θυμαστε τι ωρα φυγατε απο Κρακοβια??? κ τι ωρα μπηκατε μεσα?ευχαριστω
 

eleni79

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
1)Αουσβιτς κλεισε απο το σαιτ πηγαινε με λεωφορειο . αλατορυχεια πηγαινε εκει και βγαλε απο το γκισε .τα γκρουπ των αγγλικων μετα τις 3 ειναι αδεια και εχει καθε μιση ωρα. πας με τρενο.
2)σπαστα σε 2 μερεσ, πιο χαλαρα
3)δεν ξερω - λογικα οχι , ηταν ανετα ψαχτο εδω

Τα γκρουπ στα αλατωρυχεια εννοεις μετα τις 3 ειναι αδεια???.....

Θα συμφωνήσω με όλους τους προηγούμενους! Καλύτερα να τα σπάσεις σε 2 ημέρες. Σχετικά με το θέμα ύψους δεν χρειάζεται να ανησυχείς και εγώ 2 μέτρα είμαι και πρόβλημα δεν συνάντησα πουθενά!
Τέλεια.....!!!ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
@eleni79 vΑποψη μ ειναι να μην τα κλεισεις απο το Ιντερνετ .

Εμεις ξεκινησαμε γυρω στις 8¨30 απο rynek Glowny ημερα Σαββατο.. to λεωφορειο εκανε περιπου 1 ωρα..φτασαμε εκει..περπατησαμε λιγακι..βλεπεις κατι τεραστιες ουρες..αλλα μην ανησυχεις..τα γκρουπ πηγαινουν γρηγορα!!!!

πηγαμε στο κισσε..βγαλαμε εισητηριο 12 με ακουστικα και ξεναγο που μιλα κ εσυ ακους απο τα ακουστικα!!

Θελαμε να παρουμε κατι να φαμε κ δε προλαβαμε...διοτι σε ενα τεταρτο μπηκαμε!!! καμμια ταλαιπωρια!

Οποτε νομιζω δε χρειαζεται να κλεισεις απο το ιντερνετ!!
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Τα γκρουπ στα αλατωρυχεια εννοεις μετα τις 3 ειναι αδεια???.....
Ναι! αλλωστε νυχτωνει νωρις! πηρα το τρενο των 3 (ticket μεσα στο τρενο) διαρκεια 25 λεπτα απο το κεντρικο σταθμο. πηρα το πρωτο διαθεσιμο για το γκρουπ με ξεναγο στα αγγλικα ειμασταν 6 ατομα , στις 16.00. διαρκεια γυρω στις 2 ωρες.ειχε νυχτωσει οταν τελειωσε. δλδ κερδιζεις σε ηλιο! δες το pdf που ανεβαζω για δρομολογια (καποια γινονται με λεωφορεια, αυτα με 40 min) σταθμος kopalnia βρισκονται τα αλατωρυχεια. αναφερετε το σαιτ, δεσ για τις ημερομηνιες που θες. (με το ιδιο δρομολογιο πας και στο αεροδρομιο της ΚΡΑΚΟΒΙΑς )
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom