1. Κλείστε αεροπορικά στο νέο Travelstories GO! ΚΛΙΚ ΕΔΩ
    Απόκρυψη ανακοίνωσης
  2. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούνιο του 2015! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος nico4gr, στις 23 Απριλίου 2014.

1. nico4gr

nico4gr Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αριζόνα
    Στα μέσα Ιουνίου έχω προγραμματίσει ταξίδι για μια εβδομάδα στη Πολωνία και συγκεκριμένα Βαρσοβία Βρότσλαβ και Γκντανσκ.
    Διάβασα κάποια πράγματα στο φόρουμ για την Πολωνία αν και τα περισσότερα αναφέρονται στη Κρακοβία.
    Για τις πόλεις που θα πάω ποιες συμβουλές θα δίνατε (αξιοθέατα, μέρη που αξίζουν, τι να προσέξουμε, ασφάλεια κλπ.) ;
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

depy!!! likes this.

2. voulasolo

voulasolo New Member

καλησπερα σας σε 9 μερες πεταμε για βαρσοβια για ενα ταξιδι αναψυχης των 3 ημερων.η παρεα αποτελειται απο 3 κοριτσια και η αληθεια ειναι οτι χρειαζομαι την βοηθεια διοτι δεν μπορω να καταλαβω που πρεπει να κλεισουμε το διαμερισμα -στουντιο.θελουμε οι μετακινησεις μας να ειναι ευκολες ιδιως το βραδυ ωστε να μπορουμε να επιστρεφουμε ανετα μετα απο την βραδινη εξοδο.βρηκα στην οδο Mirow καποια ενδιαφεροντα δωματια και καποια αλλ στη Νowy Swiat.Ποιο ειναι το καλυτερο μερος να μεινουμε.?παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω μπερδευτει

3. karfitsa

karfitsa Member

4. marquis

marquis Member

Nowy Swiat δαγκωτό. Κοντά στο παλιό και νέο κέντρο - με τα πόδια - και πολύ πιο όμορφη σαν περιοχή από το Mirow.

5. anassot

anassot Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Καλιφόρνια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ο γύρος του κόσμου
  6. Earth Citizen

Earth Citizen Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ο γύρος του κόσμου!
    +1. Και με κίνηση όλες τις ώρες της μέρας.

7. voulasolo

voulasolo New Member

σας ευχαριστω παρα πολυ να ειστε καλα

8. Triplover

Triplover Member

Ριξε μια ματια κ στο Warsaw city hostel. Είναι εξαιρετικό. Ασφαλέστερο κ στο κέντρο ακριβώς. Απλά δουλεύει μόνο ΠΣΚ. Εμείς μείναμε ενθουσιασμένοι από εγκαταστάσεις αλλά κ συμπεριφορά διαχειριστών.

9. depy!!!

depy!!! Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Τσεχια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΕΡΟΥ - ΧΙΛΗ
    Δεν ανοίγω νέο θέμα, ελπίζω να το δουν εδώ τα κατάλληλα άτομα γιατί η βοήθεια που ζητάω είναι κάπως εξειδικευμένη. Θα είμαι Πολωνία 13 - 23 Ιουλίου και έχω κλείσει κάποιες μετακινήσεις με PolsiBus. Την πρώτη την έκλεισα μόνη της, ενώ τις υπόλοιπες 6 τη μία μετά την άλλη προσθέτοντας προορισμούς. Έχω στα χέρια μου εκτυπωμένα δύο επιβεβαιωτικά που γράφουν και τα δύο
    This email is your e-ticket and e-invoice, please retain it for your records.
    Το πρόβλημα μου είναι ότι στην κάρτα μου έχει γίνει χρέωση μόνο για το ποσό της διαδρομής που έκλεισα μόνη της. Οι άλλες ισχύουν -λογικά θα πρέπει- ή θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα όταν φτάσω εκεί; Τι μπορώ να κάνω;

10. nico4gr

nico4gr Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αριζόνα
    Δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς όταν λες πως προσθεσες προορισμούς γιατί κάθε διαδρομή θεωρηται ξεχωριστό εισιτήριο www.polskibus.com/en/faqs?faq=577246
    Μπορείς παντως να τους στείλεις email στο [email protected] και να ρωτήσεις.
    Εγώ είχα κλείσει τρεις διαδρομές και το τελευταίο εισιτήριο που μου στείλανε δεν διαβάζονταν (κάτι με την κωδικοποίηση). Τους έστειλα μειλ και το ξαναστειλανε. Τελικά όλα πήγαν καλά

11. depy!!!

depy!!! Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Τσεχια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΕΡΟΥ - ΧΙΛΗ
    Απλα οταν εκλεινα καθε διαδρομη δεν τυπωνα το εισητηριο, πατουσα add και προχωρουσα στην επομενη. Το χαρτι που τυπωσα εχει επανω 6 επιμερους διαδρομες. Το θεμα ειναι γιατι δεν εχουν χρεωθει στην καρτα. Αλλα καλα λες, θα στειλω mail να ρωτησω

12. tade_efi

tade_efi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μόσχα-Πεκίνο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ο γύρος του κόσμου
    Γειά χαρά.

Είμαι Βερολίνο και προσπαθώ να κλείσω εισιτήριο με το λεωφορείο για κρακοβία με την polskibus.com. δεν ξέρω τη να κάνω, γιατί μόλις επιλέγω το συγκεκριμένο δρομολόγια για την πέμπτη το πρωι, το βάζω στο καλάθι μου, αλλά δεν υπάρχει πουθενά ένδειξη για αγορά. Τι πρέπει να κάνω για να το αγοράσω; μήπως φταίει ότι το επιχειρώ μέσω ταμπλετ; πες μου σε παρακαλώ γιατί έχω πελαγώσει. Ήμουν το πρωί στον σταθμό στο βερολίνο για να αγοράσω εισιτήριο από εκεί, αλα μου είπαν πως μόνο μέσω ιντερνετ μπορώ να το κάνω. Εν τω μεταξύ έχω ήδη κλείσει δωμάτιο για κρακοβία κ δεν ξερω αν θα πρέπει να το κυρώω ή όχι. Μπορεις να με βοηθήσεις;