Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

STKF

Member
Μηνύματα
1.150
Likes
5.403
Ξέρει κάποιος τιμές εισητηρίων μεταφορικών μέσων για μετακινήσεις μέσα στην πόλη,
Ποιά πόλη?

Επίσης ποια χώρα προτείνετε να επισκεφτούμε?
Με ένα επταήμερο στην διάθεσή σας, δεν θα πρότεινα επίσκεψη σε άλλη χώρα.
 
Μηνύματα
174
Likes
809
Καλησπέρα σας,
Στις 20/10 λέμε με μια φίλη μ να πάμε Πολώνία για 7 μέρες. Ξέρει κάποιος τιμές εισητηρίων μεταφορικών μέσων για μετακινήσεις μέσα στην πόλη, για άλλες πόλεις και για διπλανες χώρες? Επίσης ποια χώρα προτείνετε να επισκεφτούμε? Γενικότερα οποιαδήποτε πληροφορία θα μας βοηθούσε.
Όσον αφορά τις μετακινήσεις σε άλλες πόλεις εντός και εκτός της Πολωνίας, το polskibus είναι πολύ οικονομικό. Μετά μπορείτε να κοιτάξετε και τις τιμές των τραίνων από εδώ. Συμφωνώ κι εγώ ότι δε θα βαρεθείτε αν αφιερώσετε τις 7 μέρες σε διαφορετικές πόλεις της Πολωνίας. Τώρα, σχετικά με προτάσεις για ταξίδια σε γειτονικές χώρες, αυτό εξαρτάται από το ποιες περιοχές της Πολωνίας σκοπεύετε να επισκεφτείτε
 

Nektarios P.

Member
Μηνύματα
62
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Ryanairtrip
Ταξίδι-Όνειρο
ταφρος μαριανων
Παιδια το αεροδρομιο modlin της βαρσοβιας ειναι κοντα στην πολη? βλεπω οτι η ryan πεταει απο κει 7.00 η ωρα το πρωι. Σκοπευω να μεινω σε hostel πολυ κεντρο που βρηκα, ξερει καποιος ποση περιπου ωρα χρειαζετα η διαδρομη? Ειναι το πρωτο μου ταξιδι μονος (ων ενηλικος πλεον και τυπικα) και καθοτι απειρος θα ηθελα να εχω αρκετη ωρα στο αεροδρομιο. Επισης δεν ξερω αν θα πρεπει να με απασχολει το θεμα της μετακινησης μεσ τα χαραματα. Α και επιπλεον ξερει καποιος κανα site που να μπορω να βλεπω τα δρομενα της πολης (φεσιβαλ, συναυλιες κτλ.)???
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Παιδια το αεροδρομιο modlin της βαρσοβιας ειναι κοντα στην πολη? βλεπω οτι η ryan πεταει απο κει 7.00 η ωρα το πρωι. Σκοπευω να μεινω σε hostel πολυ κεντρο που βρηκα, ξερει καποιος ποση περιπου ωρα χρειαζετα η διαδρομη? Ειναι το πρωτο μου ταξιδι μονος (ων ενηλικος πλεον και τυπικα) και καθοτι απειρος θα ηθελα να εχω αρκετη ωρα στο αεροδρομιο. Επισης δεν ξερω αν θα πρεπει να με απασχολει το θεμα της μετακινησης μεσ τα χαραματα. Α και επιπλεον ξερει καποιος κανα site που να μπορω να βλεπω τα δρομενα της πολης (φεσιβαλ, συναυλιες κτλ.)???
Απέχει 40 χλμ από το κέντρο, δεν είναι κοντά. Με τρένο και λεωφορείο θέλεις γύρω στα 50 λεπτά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.135
Ειναι το πρωτο μου ταξιδι μονος (ων ενηλικος πλεον και τυπικα) και καθοτι απειρος θα ηθελα να εχω αρκετη ωρα στο αεροδρομιο. Επισης δεν ξερω αν θα πρεπει να με απασχολει το θεμα της μετακινησης μεσ τα χαραματα.
Στο πρώτο μου ταξίδι στο Λονδίνο που πετούσα χαράματα στις 6,30, προτίμησα να φτάσω στο αεροδρόμιο με το τελευταίο λεωφορείο και να ξενυχτήσω εκεί παρά να ψάχνω τρόπο να φτάσω μες στα άγρια χαράματα. Από τότε δεν ξανακλείνω τόσο πρωινές πτήσεις, αλλά αν μου τύχαινε αυτό θα ξανάκανα.
 

Nektarios P.

Member
Μηνύματα
62
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Ryanairtrip
Ταξίδι-Όνειρο
ταφρος μαριανων
Απέχει 40 χλμ από το κέντρο, δεν είναι κοντά. Με τρένο και λεωφορείο θέλεις γύρω στα 50 λεπτά.
Υπαρχει ολο το 24ωρο δρομολογιο?

Στο πρώτο μου ταξίδι στο Λονδίνο που πετούσα χαράματα στις 6,30, προτίμησα να φτάσω στο αεροδρόμιο με το τελευταίο λεωφορείο και να ξενυχτήσω εκεί παρά να ψάχνω τρόπο να φτάσω μες στα άγρια χαράματα. Από τότε δεν ξανακλείνω τόσο πρωινές πτήσεις, αλλά αν μου τύχαινε αυτό θα ξανάκανα.
Καλο κι αυτο, ριχνω και το μπατζετ:D
 
Last edited by a moderator:

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλο κι αυτο, ριχνω και το μπατζετ:D
Κι εμείς αυτό κάνουμε όταν έχουμε τόσο πρωινή πτήση..καλή παρέα να έχεις ..κάνα χαρτάκι κ περνάει η ώρα ..άσε που έτσι κοιμάσαι μια χαρά στην πτήση κ δε βαριέσαι κι ολας..
 

Nektarios P.

Member
Μηνύματα
62
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Ryanairtrip
Ταξίδι-Όνειρο
ταφρος μαριανων
Παρεμπιπτοντως μιας και τωρα προσπαθω να κλεισω τα εισιτηρια, εσεις ποσες μερες θα δινατε στη Βαρσοβια?
 
Last edited:

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Αν σ αρέσει να ξεψαχνίζεις μια πόλη, αν σ αρέσουν τα μουσεία, τότε 4-5 μέρες σίγουρα. Να τη γυρίσεις καλά. Αν θες να δεις μόνο τα βασικά 2-3 φτάνουν πιστεύω
 

nico4gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Αριζόνα
Πάντως αν δεν θέλεις να διανυκτερεύσεις στο αεροδρόμιο, έχει λεωφορείο που ξεκινάει από το παλάτι πολιτισμού στις 4.30 περίπου και φτάνει στο αεροδρόμιο στις 5.30. Δες στο modlinbus.com
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τελευταία φορά που είχα πρωινή πτήση από το Μόντλιν, πέρασα την νύχτα εδώ Hotelik - Modlin Airport, με 100 ζλοτυ το δικλινο και το πρωί ποδαράτος πήγαμε στο αερδρόμιο.
 

Nektarios P.

Member
Μηνύματα
62
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Ryanairtrip
Ταξίδι-Όνειρο
ταφρος μαριανων
Αν σ αρέσει να ξεψαχνίζεις μια πόλη, αν σ αρέσουν τα μουσεία, τότε 4-5 μέρες σίγουρα. Να τη γυρίσεις καλά. Αν θες να δεις μόνο τα βασικά 2-3 φτάνουν πιστεύω
Πάντως αν δεν θέλεις να διανυκτερεύσεις στο αεροδρόμιο, έχει λεωφορείο που ξεκινάει από το παλάτι πολιτισμού στις 4.30 περίπου και φτάνει στο αεροδρόμιο στις 5.30. Δες στο modlinbus.com
Τελευταία φορά που είχα πρωινή πτήση από το Μόντλιν, πέρασα την νύχτα εδώ Hotelik - Modlin Airport, με 100 ζλοτυ το δικλινο και το πρωί ποδαράτος πήγαμε στο αερδρόμιο.
Σας ευχαριστω πολυ παιδια, τωρα βλεποντας και κανοντας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.064
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom