Αλβανία Συμπέθεροι από τα Τίρανα! Αποστολή Shqipëria!

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Μπράβο Γιάννη!! Η πλάκα είναι οτι συζητάγαμε με το έτερον ήμισυ για ταξίδι Αλβανία και μετά από 10 λεπτά ανοίγω το travelstories και βλέπω την ιστορία σου!! :lol:

Η ιστορία σου στην Βουλγαρία με βοήθησε πάρα πολύ(και ευχαριστώ),ελπίζω κάποια στιγμή να μου φανεί και αυτή χρήσιμη. Περιμένουμε την συνέχεια... :clap:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Μπράβο Γιάννη!! Η πλάκα είναι οτι συζητάγαμε με το έτερον ήμισυ για ταξίδι Αλβανία και μετά από 10 λεπτά ανοίγω το travelstories και βλέπω την ιστορία σου!! :lol:

Η ιστορία σου στην Βουλγαρία με βοήθησε πάρα πολύ(και ευχαριστώ),ελπίζω κάποια στιγμή να μου φανεί και αυτή χρήσιμη. Περιμένουμε την συνέχεια... :clap:
Μη το σκέφτεστε καθόλου. Ψήστην για Αλβανία. Κι αν σας λένε γιατί θα πάτε ταξίδι στην Αλβανία, θα τους απαντάτε πως είστε εναλλακτικοί ταξιδιώτες:D

Όταν έγραφα την ιστορία της Βουλγαρίας δεν περίμενα ότι θα είχε τόση απήχηση και θα έκανε πολλούς συμφορουμίτες να ταξιδέψουν εκεί. Το ίδιο ελπίζω να γίνει και με την Αλβανία!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Σ'ευχαριστώ @vickokka
Η αλήθεια είναι πως τη μέρα που πήγαμε Αγιους Σαράντα είχε πάρα πολύ ζέστη και ήλιο. Ήταν σαν καλοκαίρι. Αλλά Οκτώβριο μήνα να κάνω μπάνιο στη θάλασσα δεν το έχω καν στο μυαλό μου οπότε δεν πήγαμε εξοπλισμένοι. Για να μη σχολιάσω που φορούσαμε μακρύ παντελόνι. Μετά τη Πορτογαλία που είχαμε πετύχει Οκτώβριο 33 βαθμούς, και στην Αλβανία για Οκτώβρη είχε ψηλές θερμοκρασίες μέχρι 27 βαθμούς και δεν προνοήσαμε να πάμε πιο καλοκαιρινοί.
Τα μπάνια συνεχίζονται όσο εχει καλό καιρο, αυτο κάνω εγω. Το μαγιο δεν αποθηκεύεται ποτε με τα καλοκαιρινα, χαχα! Απλα στη φωτογραφία τη λαχτάρισα τη θάλασσα, ηταν υπέροχη. Καλή συνέχεια στην ιστορια, την περιμένουμε.
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Ενδιαφέρουσα η περιγραφή σου. Η αλήθεια είναι ότι η παραπληροφόρηση έχει κάνει καλά την δουλειά της, θεωρώντας όντως την προέλευση τους ως βρισιά,καπάκι τα "πέτρινα " χρόνια της κρίσης μας το επίπεδο πέφτει διαρκώς καυχομενοι το θετικό της κρίσης, δλδ να αφήνουν την Ελλάδα για να επιστρέψουν στη πατρίδα. Κρίμα, αναλογιζοντας πόσο έχουν προοδεύσει χώρες με καλές γειτονικές σχέσεις, πχ Γερμανία, Αυστρία, Ελβετία.
 
Μηνύματα
95
Likes
65
νομιζω θα αργησω πολυ να σε ακολουθησω προηψειται το αμστερνταμ μετα η στοκχολμη οπως και να εχει σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σου
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Συγκλονιστική η εισαγωγή σου. Δεν έχω λόγια.
Το ξέρεις ότι είμαι giannismits groupie αλλά εδώ νομίζω θα ξεπεράσεις τον εαυτό σου.
Να σημειώσω ότι έχω ακούσει περίπου την ιστορία από συνεργάτη Αλβανό που μου περιέγραφε το πώς ήταν η κατάσταση στη χώρα όταν αναγκάστηκαν να φύγουν. Άνθρωποι στο δρόμο με όπλα να σκοτώνουν για πλάκα, φυλακές που άνοιξαν και βγήκαν οι τρόφιμοι αμέριμνοι, όπου πολλοί από αυτοί ήρθαν στην Ελλάδα και πως λόγω αυτών την "πλήρωσε" και μεγάλο μέρος ειρηνικών Αλβανών. Είχα συγκλονιστεί και τότε.
Σου δίνω πολλά συγχαρητήρια και ένα μεγάλο "ευχαριστώ" για αυτήν την ιστορία Γιάννη.
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Συγκλονιστική η εισαγωγή σου. Δεν έχω λόγια.
Το ξέρεις ότι είμαι giannismits groupie αλλά εδώ νομίζω θα ξεπεράσεις τον εαυτό σου.
Σου δίνω πολλά συγχαρητήρια και ένα μεγάλο "ευχαριστώ" για αυτήν την ιστορία Γιάννη.
Το ξέρω και σ'ευχαριστώ πολύ George :)
Νομίζω πως μερικές φορές αξίζει μια λεπτομερή αναφορά για να κατανοήσουμε κάποιες ιδιαίτερες χώρες. Ένα ταξίδι δεν είναι μόνο αξιοθέατα και φαγητό. Είναι και ιστορία. Γι' αυτό πριν το ταξίδι κάνω μια έρευνα να έχω μια γενική εικόνα. Και φυσικά σας τη μεταφέρω στις ιστορίες που γράφω:)
 
Μηνύματα
95
Likes
65
Δωσε συνεχεια στο λαο σου ποσο πια να περιμενει?αφφου ξερεις τι funclub εχεις .Κρεμομαστε απο τις ιστοριες σου για επομενα ταξειδια παμε παμε
 

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιραν
Μολις προχθες γυρισαμε απο Οχριδα μεσω Αλβανιας και μου εκαναν εντυπωση ολα αυτα που περιγραφεις.Η γειτονια μας και εννοω τα βαλκανια εχουν να προσφερουν πολλες συγκινησεις στον ταξιδιωτη και ειδικα η Αλβανια ειναι ενα ανερχομενο διαμαντακι στον χωρο του τουρισμου.Να σου απονειμω τα ευσημα για ακομη μια φορα για τον τροπο γραφης σου...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Μολις προχθες γυρισαμε απο Οχριδα μεσω Αλβανιας και μου εκαναν εντυπωση ολα αυτα που περιγραφεις.Η γειτονια μας και εννοω τα βαλκανια εχουν να προσφερουν πολλες συγκινησεις στον ταξιδιωτη και ειδικα η Αλβανια ειναι ενα ανερχομενο διαμαντακι στον χωρο του τουρισμου.Να σου απονειμω τα ευσημα για ακομη μια φορα για τον τροπο γραφης σου...
Ευχαριστώ @dpapatsimpas
Οι περισσότεροι μέχρι τώρα είχαν την Αλβανία για πέρασμα είτε για να πάνε Οχρίδα είτε προς Μαυροβούνιο. Νομίζω πως θα αρχίσει σιγά σιγά να μπαίνει στα ταξιδιωτικά πλάνα όλο και περισσότερων Ελλήνων. Το θέμα είναι να αποβάλλουν προκαταλήψεις και να μην έχουν παρωπίδες. Αλλά είμαι σίγουρος πως εδώ στο travelstories είμαστε ανοιχτά μυαλά;)

Δωσε συνεχεια στο λαο σου ποσο πια να περιμενει?αφφου ξερεις τι funclub εχεις .Κρεμομαστε απο τις ιστοριες σου για επομενα ταξειδια παμε παμε
Αύριο η συνέχεια!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Βρε καλώς τα μας! Γυρίσαμεεεεεε :D
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Ευχαριστουμε.. εισαγωγη μοναδικη, περιγραφη και φωτο επισης..και σιγουρα με επεισες να βαλω τη χωρα στη λιστα μου..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom