Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
έχει καταντήσει λίγο κοροϊδία το τόπικ αυτό. Σε κάθε σελίδα γράφετε ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ερωτήσεις και παίρνετε ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ απαντήσεις. Ψάξτε το, πριν ρωτήσετε το ίδιο.
 

Lara Croft!

Member
Μηνύματα
32
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΣΧΑ Ιουλιος 2013
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική & ΗΠΑ
Σε 2 εβδομαδες θα ειμαι Μοσχα και ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας. Τι συμφερει πιο πολυ? Τραπεζα σε Ελλαδα, τραπεζα σε Μοσχα, ανταλλακτηριο εδω ή στη Μοσχα? Νομιζω οτι ρουβλια μπορεις να προμηθευτεις μονο εντος Ρωσιας, αλλα δεν ειμαι σιγουρη.
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
οπως ειπε ο Θανασης ποιο πανω λιγη μελετη δεν βλαπτει

προσωπικη μου γνωμη δε υπαρχει λογος να παρεις συναλλαγμα απο εδω για πουθενα ,απλα στο αεροδρομιο κανεις λιγα ψιλα αναληψη απο atm και μολις πας ξενοδοχειο με το καλο θα δεις τις ισοτιμιες και θα αποφασισεις.
αν το δεις απο αποψη ασφαλειας καλο ειναι να μην εχεις πολλα μετρητα πανω σου(αναλογα με το που πας).
καλο ταξιδι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σε 2 εβδομαδες θα ειμαι Μοσχα και ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας. Τι συμφερει πιο πολυ? Τραπεζα σε Ελλαδα, τραπεζα σε Μοσχα, ανταλλακτηριο εδω ή στη Μοσχα? Νομιζω οτι ρουβλια μπορεις να προμηθευτεις μονο εντος Ρωσιας, αλλα δεν ειμαι σιγουρη.
Ανάληψη από ATM. Όχι μικρό ποσό που λέει ο αποπάνω, κάνε με μιας όλα τα χρήματα που θα χρειαστείς (και όχι παραπάνω).
Απέφυγε οποιασδήποτε μορφής γκισέ, και προπαντώς σε ξενοδοχεία/αεροδρόμια.
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
αγαπητη
αξιζει το κοπο να σεργιανας με καμποσα λεφτα στη τσαντα σε καποιες χωρες?? απο το να πληρωσεις και 2 η 3 ευρω προμηθειες ??
ασφαλεια τονισα που ειναι το ποιο σημαντικο και οταν κανεις ενα ταξιδι και εχεις ηδη χαλασει καποια χρηματα θα λπηθεις τα 2 η 3 ευρω??

φιλικα
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.666
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
αγαπητη
αξιζει το κοπο να σεργιανας με καμποσα λεφτα στη τσαντα σε καποιες χωρες?? απο το να πληρωσεις και 2 η 3 ευρω προμηθειες ??
ασφαλεια τονισα που ειναι το ποιο σημαντικο και οταν κανεις ενα ταξιδι και εχεις ηδη χαλασει καποια χρηματα θα λπηθεις τα 2 η 3 ευρω??
φιλικα
Μέχρι τώρα στα ταξίδια μου είχα αρκετά μετρητά μαζί μου. Μετά, όμως, το πάθημά μου στη Βαρκελώνη θα "κουβαλάω" ελάχιστα μετρητά στα επόμενα ταξίδια μου.
 

tzic

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα, για αλλαγη 1200 ευρω σε Pounds που ειναι προτιμότερο να απευθυνθώ; Τράπεζα Ελλάδος ή ανταλλακτήριο;

Ευχαριστω
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
1000 λίρες μετρητά στην τσέπη ; Να τα κουβαλας μαζι όλη μέρα ; Η λύση είναι η ανάληψη
 

tzic

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Πηρα με 0,822 απο τραπεζα ελλαδας (18/9/2013). H spot ισοτιμια τωρα που γραφω ειναι 0,839. Δεν νομιζω οτι εκανα κανενα φοβερο deal! αλλα η διαφορα ηταν 20 Pounds (στα 1200€ αν θεωρητικα τα εβρισκα καπου στην spot). Δεν ξερω αν θα μπορουσα πουθενα καλυτερα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Πηρα με 0,822 απο τραπεζα ελλαδας (18/9/2013). H spot ισοτιμια τωρα που γραφω ειναι 0,839. Δεν νομιζω οτι εκανα κανενα φοβερο deal! αλλα η διαφορα ηταν 20 Pounds (στα 1200€ αν θεωρητικα τα εβρισκα καπου στην spot). Δεν ξερω αν θα μπορουσα πουθενα καλυτερα.
Ε αφού τη βρήκες μόνος σου τη λύση ... Τι φχαριστάς ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom