Συνάντηση / Επίσκεψη σε Αμφίπολη και Φιλίππους - 9 Δεκ. 2017

Επίσκεψη σε Αμφίπολη και Φιλίππους - 9 Δεκ. 2017 - Δήλωση συμμετοχής


  • Total voters
    24

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Συμφωνώνοντας απόλυτα με τον panpan, να πω κι εγώ ότι ήταν μια καταπληκτική εκδρομή, άριστα οργανωμένη από τον @babaduma και ο ξεναγός εξαιρετικός.
@Sassenach77, δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω - ήσουν απλά τέλεια.
Πάντα τετοια-βορειοι συν-τραβελστορίτες, μπράβο σας.
Ελπίζω να επαναληφθεί...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ο ξεναγός ήταν όλα τα λεφτά! Ευχαριστούμε πολύ για τη διοργάνωση @Bahari & @babaduma .
Χάρηκα πολύ που σας είδα και που γνώρισα νέα αξιόλογα άτομα. Ζητώ συγγνώμη που δε πέρασα όσο χρόνο θα ήθελα με όλους. Θα έχουμε περισσότερο χρόνο στην επόμενη συνάντηση σίγουρα.
Να πω και ένα δημόσιο ΕΥΓΕ στα παιδιά που ήταν άψογα -και κατ'επέκταση στις μαμάδες τους. Μας δίνουν ελπίδα γιατί είναι το μέλλον μας.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Τραβελστορικη αυθημερόν εκδρομή στα καλύτερα της.
Χωρίς την έμπνευση που είχε ο babaduma και την οργάνωση που έφερε τέλεια σε περας, δεν θα βιώναμε το αρχαιολογικό αυτό ... ταξίδι.
Ο ξεναγός μας Κωνσταντίνος Σφήκας μας μετέφερε με τις αφηγήσεις του σε κόσμους αρχαιοελληνικούς, βυζαντινούς, ρωμαϊκούς, οθωμανικούς και όχι μόνο. Η κάθε ξενάγηση μαζί του μια απολαυστική εμπειρία.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ!
Ευχαριστώ πολλά και σε όλα τα μελη που ήταν ... συνοδοιπόροι σε αυτό το ιβεντ.
Στα μέλη που ήρθαν από κοντά αλλά και από μακρυά, πολύ μακρυά
Εις το επανιδείν!
 

Attachments

merkourios

Member
Μηνύματα
67
Likes
478
Επόμενο Ταξίδι
;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Travelstories.gr σε ευχαριστώ για όσα μου ´χεις χαρίσει!
Ειδικά για την χθεσινή εκδρομή, ευχαριστώ πολύ τον babaduma για την οργάνωση, τον κ.Σφήκα που ήταν καταπληκτικός αλλά και όλους τους συμμετέχοντες!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σαν νέο μέλος του Travelstories, έχω αποκομίσει πολλά! Ένα απο αυτά ήταν και η χθεσινή όμορφη μέρα!!! Γνώρισα αξιόλογους ανθρώπους, είδα μοναδικά εκθέματα, ο κ.Σφήκας συνέβαλε στον εμπλουτισμό των γνώσεών μου και τον ευγνωμονώ γι΄αυτό και αν εσύ @babaduma δεν είχες την σύλληψη της ιδέας και τη πραγματοποίηση αυτής, εγώ θα είχα στερηθεί όλα τα τα παραπάνω, οπότε σε ευχαριστώ πολλάκις!!!
@panpan @Marlen123 και για να σε προλάβω @evi01 :) απλά έβαλα και εγώ ένα λιθαράκι για να γίνει η μέρα μας ακόμα πιο όμορφη!!!
 
Μηνύματα
12
Likes
10
Φοβερή εκδρομή, φοβεροί άνθρωποι, περάσαμε τελεία. Ελπίζω να ξαναβρεθούμε στην επόμενη εξόρμηση σας. Σας ευχαριστούμε πολύ όλους που συμμετείχατε στην οργάνωση και εκτέλεση αυτής της εκδρομής.
 

merkourios

Member
Μηνύματα
67
Likes
478
Επόμενο Ταξίδι
;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Κύριε, μπορείτε να μου μάθετε ιστορία;
Ο κ.Σφήκας είπε ότι ήταν η πιο ωραία ερώτηση που του κάνανε ποτέ!
ΕΥΓΕ, λοιπόν στα παιδάκια και τους γονείς τους, αλλά τα πιο πολλά ΕΥΓΕ στον κ. Σφήκα
για τον σωστό και έμπειρο τρόπο του με τα παιδάκια!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
high light της χτεσινής αρχαιολογικής εκδρομής στην Αμφίπολη Σερρών ηταν και η οπτική ...συνάντηση με τον λόφο Καστά, εκεί οπου η αρχαιολογική ανασκαφή προμηνύει και ανέδειξε μεγάλα ευρήματα. Ακομη μη επισκέψιμα, δυστυχώς!
Μονο από μακρυά υπήρξε αυτη η οπτική επαφή και συγκεκριμένα από την είσοδο του Αρχαιολογικού μουσείου στο χωριό της Αμφίπολης και με τη χρήση τηλεφακού.







Υ.Γ.: Xθες μετά το τέλος της εκδρομής, ακόμη ενας συνταξιδιώτης μας εξωτραβελστορικός με την παρέα της koker, ομολόγησε οτι αν ειχε την επιλογή να διαλέξει τωρα το επαγγελμα που θα ηθελε να ασκησει, αυτο ηταν του ξεναγού. Τοσο ενθουσιασμένος και αυτός με την ξενάγηση του κ. Κ. Σφήκα!
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Σαν νέο μέλος του Travelstories, έχω αποκομίσει πολλά! Ένα απο αυτά ήταν και η χθεσινή όμορφη μέρα!!! Γνώρισα αξιόλογους ανθρώπους, είδα μοναδικά εκθέματα, ο κ.Σφήκας συνέβαλε στον εμπλουτισμό των γνώσεών μου και τον ευγνωμονώ γι΄αυτό και αν εσύ @babaduma δεν είχες την σύλληψη της ιδέας και τη πραγματοποίηση αυτής, εγώ θα είχα στερηθεί όλα τα τα παραπάνω, οπότε σε ευχαριστώ πολλάκις!!!
@panpan @Marlen123 και για να σε προλάβω @evi01 :) απλά έβαλα και εγώ ένα λιθαράκι για να γίνει η μέρα μας ακόμα πιο όμορφη!!!
:lol:
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Aι καλά.... εγώ τώρα είδα για την εκδρομή:rolleyes-80: Δύσκολα θα ερχόμασταν γιατί Σάββατο δουλεύουμε αλλά και πάλι θέλαμε να σας δούμε.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Ακόμη μια όμορφη εκδρομή, άριστα οργανωμένη και με την εξαιρετική ξενάγηση του κ Σφήκα !! Χαίρομαι που είμαι μέλος αυτής της όμορφης παρέας !!
Ευχαριστούμε και πάλι @babaduma και @Bahari για την οργάνωση και υλοποίηση καθώς επίσης και @thanosth για την φωτογραφική κάλυψη της εκδρομής !!
Μας έχει μείνει το Δίον ... μην ξεχνιόμαστε.. (ιδέα για την επόμενη εκδρομή !!)
Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία και όμορφες στιγμές !!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom