Συνάντηση Travelstories, Παρασκευή 26/3 στις 21:00 στην Craft Αμπελοκήπων

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Λάβε υπόψιν σου ότι σε αυτό το φόρουμ η πλειοψηφία δεν κινείται με λεωφορεία αλλά έρχονται από μακριά με το αυτοκίνητο τους.. (από εμπειρία στο λέω) που σημαίνει ότι εχει σημασία για αυτούς η συνάντηση να μην είναι πχ στην κυψέλη που ούτε ποδήλατο δεν παρκάρεις... αλλά ούτε και στην καστέλα που ναι μπορεί να έχει χώρο αλλά ο άλλος που να έρχεται απο την πεύκη.. αφού αποφάσισατε κέντρο σώνει και ντε οκ, αλλά προσοχη στην επιλογή της περιοχής
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Κι εγώ μάλλον θα μπορέσω να έρθω... Κανόνισα να τελειώσω από τη δουλειά νωρίτερα, αλλά κι εγώ περιμένω να δω που θα γίνει τελικά η συνάντηση γιατί πριν θα βρίσκομαι αρκετά μακριά από το κέντρο, οπότε αν θέλω πολύ ώρα να' ρθω, δε λέει, μια και το Σάββατο σηκώνομαι αρκετά πρωί.

Glosoli, περαστικά και από μένα. :lol:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Υπάρχει όμως και το αντίστροφο. Όποιος κλείσει το μαγαζί θα πρέπει να ξέρει πόσοι περίπου θα έρθουν, γιατί δεν μπορεί να ψάχνουμε χώρο για 30 άτομα και ξαφνικά να ακυρώσουν οι μισοί και να είμαστε 15, όπου οι επιλογές μας μπορεί να είναι πολύ περισσότερες.
Μήπως να δημοσιοποιηθούν τα μαγαζιά που Ζephyrous έχεις υπόψη σου, για να δούμε τι θέλουν και αυτοί που εξαρτούν την παρουσία τους από την επιλογή του μαγαζιού;

Υ.Γ. Περαστικά Glosoli!!!
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
glosoli, περαστικα αλλα συν Αθηνά και χειρα κίνει: γαργαρες με τσιπουρο, ενα και ενα για τις αμυγδαλες. Αντισηψια αποτελεσματικοτατη. τωρα τι το κανεις το τσιπουρο μετα τη γαργαρα, το βλεπεις επιτοπου.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λάβε υπόψιν σου ότι σε αυτό το φόρουμ η πλειοψηφία δεν κινείται με λεωφορεία αλλά έρχονται από μακριά με το αυτοκίνητο τους.. (από εμπειρία στο λέω) που σημαίνει ότι εχει σημασία για αυτούς η συνάντηση να μην είναι πχ στην κυψέλη που ούτε ποδήλατο δεν παρκάρεις... αλλά ούτε και στην καστέλα που ναι μπορεί να έχει χώρο αλλά ο άλλος που να έρχεται απο την πεύκη.. αφού αποφάσισατε κέντρο σώνει και ντε οκ, αλλά προσοχη στην επιλογή της περιοχής
εσυ πολυ αυστηρη μας το παιζεις τελευταια
(εχεις παρει και αυτο το μπλαβι το χρωματακι και θα πρεπει να προσεχουμε τι σου σουρνουμε).
Εγω παιδια με το αμαξι θα ερθω, και οι περισσοτεροι μαλλον μιας και θα ειναι 9 το βραδυ και ισως μετα ( αν δεν ταιριαξουν τα χνωτα μας:bleh:) να θελησω να παω καπου αλλου.
Οποτε το κεντρο για μενα δεν ειναι οτι καλυτερο!
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εσύ η αποπάνω για μαζέψου.

Σε ξέρουμε τι είσαι. Τραβάτε με κι ας κλαίω.

Σαν που αλλού να πας δηλαδή? Με ξοφλοπαρέα στο ΡΑΝΤΕΒΟΥ μήπως? :bleh:

Μια χαρά θα έρθεις και μια χαρά θα περάσεις. ΤΕΛΟΣ

Και το κέντρο μια χαρά είναι αρκεί να μην είναι το ρακάδικο του Τάκη στην κάνιγγος (φοβεροί μεζέδες by the way..) αλλά κάπου πιο χαλαρά

Στο περίπου θα πούμε 25 άτομα -και να είναι συν/πλην πεντε δεν μας πειράζει. Θα το πούμε στο μαγαζί να το ξέρει εξαρχής. Εδώ στη συνάντηση της Καισαριανής ενα χρόνο πριν είχαμε εκτακτες παρουσίες, και δεν ενόχλησαν κανέναν -και ήταν και εστιατόριο! το ορθάδικο θα πειράξει αν θαμαστε 25 ή 30?

Άντε να κανονίζουμε γιατί το θέμα έχει γίνει Μπεν Χουρ! Άντε μη θυμώσω απόψε! :bleh:

Ζεφυρους η ξόφλα στην Πανόρμου παιζει??? :haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
βρε παιδια, δικιο εχετε και εσεις που ερχεστε με αυτοκινητο, ομως δικιο εχουμε και εμεις που θα ερθουμε με συγκοινωνια..
εκ των πραγματων το μερος της συναντησης θα πρεπει να ειναι κοντα σε μετρο...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Λοιπόν ψάχνουμε ένα μαγαζί με εύκολο πάρκινγκ, κοντά στο μετρό, να έχει πλησίον του και άλλα μαγαζιά, για να πάνε εκεί όσοι δεν περνάνε καλά στη συνάντηση, να έχει καλή μουσική, μερικοί θέλουν και φαγητό, αλλά να έχει και ποτό (για την πλειοψηφία) και ποιος ξέρει να έχει και ωραίες γυναίκες και άντρες:haha::haha::haha:.
Ακούω λοιπόν προτάσεις:bleh::bleh::bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
βρε παιδια, δικιο εχετε και εσεις που ερχεστε με αυτοκινητο, ομως δικιο εχουμε και εμεις που θα ερθουμε με συγκοινωνια..
εκ των πραγματων το μερος της συναντησης θα πρεπει να ειναι κοντα σε μετρο...
Λοιπόν ψάχνουμε ένα μαγαζί με εύκολο πάρκινγκ, κοντά στο μετρό, να έχει πλησίον του και άλλα μαγαζιά, για να πάνε εκεί όσοι δεν περνάνε καλά στη συνάντηση, να έχει καλή μουσική, μερικοί θέλουν και φαγητό, αλλά να έχει και ποτό (για την πλειοψηφία) και ποιος ξέρει να έχει και ωραίες γυναίκες και άντρες:haha::haha::haha:.
Ακούω λοιπόν προτάσεις:bleh::bleh::bleh:
Πολυ σε Γκαζι μου κανει αυτο το παραπανω.....
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Πω πω κατι βιασυνες..! Δλδ αν ανακοινωνοταν το μερος πεμπτη-παρασκευη (ητοι μια βδομαδα πριν τη συναντηση) δε θα προλαβαινατε?:bleh:

Λοιπον οι προτασεις εχουν ως εξης:
Η Ευαγγελια προτεινε το Amalour στη νεα σμυρνη.
Ο XRISTOS71 ειχε ριξει προχειρα μια ιδεα για την μπυραρια Craft στους αμπελοκηπους.
Και στις 2 περιπτωσεις μιλαμε για ορθια φαση.

Εγω δυσκολευομαι να προτεινω κατι εκτος απο κατι ποντικοτρυπες που συχναζω.:haha:

Το μονο μαγαζι που να μας χωραει και μπορω να κανονισω εγγυημενα σωστο σκηνικο ειναι η μπυραρια Draft στο Π.Φαληρο, γιατι τους ξερω προσωπικα.

Dorotija αν εννοεις το ΝV, μου ειπε ο Def οτι μαλλον παιζει, αν χρειαστει, αρκει να ενημερωσουμε για να γινουν οι συνεννοησεις. Παντως πολυ δυνατη μουσικη για τετοια συναντηση ρε παιδακι μου...χωρια που επαιζε ελληνικα:p
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Προσωπικά θεωρώ καλύτερη επιλογή την Craft (και λόγω τοποθεσίας για τους περισσότερους), που πρέπει να έχω πάει, όχι ότι αν γίνει αλλού η συνάντηση και μπορώ δε θα έρθω.
Στο ΝV έγιναν τα γενέθλια του φόρουμ και προσωπικά βρήκα πολύ δυνατά τη μουσική για μια τέτοια συνάντηση.
Νομίζω ότι σκοπός της συνάντησης είναι να βρεθούμε σε ένα χαλαρό μέρος και να μιλήσουν σχεδόν όλοι με όλους και να ανταλάξουμε εμπειρίες και όχι απλώς να γίνουν παρέες των 2-4 ατόμων που ίσως να γνωρίζονται ήδη.
Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι έχουν δηλώσει συμμετοχή και πολλά μέλη που θα έρθουν πρώτη φορά σε συνάντηση.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
με βρισκεις συμφωνο σε ολα!

αρκει βεβαια στην craft να προτιθενται να μας διαμορφωσουν ενα χωρο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.243
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom