Ρουμανία Συναλλαγές στη Ρουμανία

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Εμεις παντως Ομονοια που χαμε παει δεν ειχε κανεις!Πειραια δε πηγα διοτι μου πεφτει μακρια οποτε δε ξερω..βεβαια τωρα ειναι και τουριστικη σεζον,ερχετε χρημα,Δεκεμβρη μηνα που πηγαμε εμεις δεν ηταν τοσο ευκολο!
Μάρτιο πήγα εγώ,δεν το λες και τουριστική σεζόν!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
@taver πρέπει από τα 8720 μηνύματα σου τα 2000 να είναι για τα ΑΤΜ και τα ανταλλακτήρια :) :) στο τέλος θα νομίζει κανείς ότι δουλεύεις σε τράπεζα ή ότι σε έδιωξαν από κάποιο ανταλλακτήριο...Αφού ο κόσμος θέλει να πληρώνει λίγο παραπάνω :) με το ζόρι να τον γλιτώσεις.Εμείς πήγαμε τώρα στο στάδιο της revolut ....
 

Georgios1

Member
Μηνύματα
18
Likes
8
Taver με τις χρεώσεις που έχουν οι Ελληνικές τράπεζες για αναλήψεις σε νόμισμα άλλο απο ευρω (τις οποίες έχω παραθέσει σε παλιότερο μήνυμα) συμφέρει συχνά περισσότερο να αλλάζεις απο ανταλλακτήρια στη Ρουμανία. Αρα έχει νόημα να το συζητάμε.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
@taver πρέπει από τα 8720 μηνύματα σου τα 2000 να είναι για τα ΑΤΜ και τα ανταλλακτήρια :) :) στο τέλος θα νομίζει κανείς ότι δουλεύεις σε τράπεζα ή ότι σε έδιωξαν από κάποιο ανταλλακτήριο...Αφού ο κόσμος θέλει να πληρώνει λίγο παραπάνω :) με το ζόρι να τον γλιτώσεις.Εμείς πήγαμε τώρα στο στάδιο της revolut ....
Αξιζει;την ειχα δει και πιο παλια αλλα δεν ειχα δωσει βαση...αν ειναι να την ενεργοποιησω για κανα επερχομενο ταξιδακιι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Taver με τις χρεώσεις που έχουν οι Ελληνικές τράπεζες για αναλήψεις σε νόμισμα άλλο απο ευρω (τις οποίες έχω παραθέσει σε παλιότερο μήνυμα) συμφέρει συχνά περισσότερο να αλλάζεις απο ανταλλακτήρια στη Ρουμανία. Αρα έχει νόημα να το συζητάμε.
Εχω εξηγήσει δεκάδες φορές ότι δε συμφέρει, παρά μόνο για μικροποσά.
 

Georgios1

Member
Μηνύματα
18
Likes
8
Taver μιλάς γενικά ή ειδικά για τη Ρουμανία; Αν για Ρουμανία δεν έχεις δίκιο και αυτο το διαπίστωσα το μήνα αυτο που πήγα Ρουμανία. Καμία από τις 4 μεγαλύτερες Ελληνικές τράπεζες δεν έδινε καλύτερη τιμή αν έκανες ανάληψη συγκριτικά με συγκεκριμένα ανταλλακτήρια στο Βουκουρέστι (όχι στο αεροδρόμιο)
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αξιζει;την ειχα δει και πιο παλια αλλα δεν ειχα δωσει βαση...αν ειναι να την ενεργοποιησω για κανα επερχομενο ταξιδακιι
Δεν την έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα παρότι έβαλα κάποια λεφτά μέσα και έχω παραλάβει ήδη την κάρτα.Θα δω μήπως το κάνω σε αυτό το ταξίδι.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
210
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Taver με τις χρεώσεις που έχουν οι Ελληνικές τράπεζες για αναλήψεις σε νόμισμα άλλο απο ευρω (τις οποίες έχω παραθέσει σε παλιότερο μήνυμα) συμφέρει συχνά περισσότερο να αλλάζεις απο ανταλλακτήρια στη Ρουμανία. Αρα έχει νόημα να το συζητάμε.
Ποιες ειναι οι χρεωσεις των τραπεζων
Ρωτω γιατι τουλαχιστον της εθνικης δε νομιζω οτι ειναι και τοσο υπερβολικες.
Σε προσφατο ταξιδι στην Σοφια για αναληψη 100 ευρω ισοποσου σε λεβα, κρατησε προμηθεια 3 ευρω.
Και παραπανω ποσο να επαιρνα απο το ΑΤΜ παλι την ιδια προμηθεια θα κρατουσε.
Οποτε προσωπικα δεν υπαρχει κανενας λογος να ψαχνω εκει για ανταλλακτηριο η πολυ περισσοτερο
να εχω κανει συναλλαγμα στην Ελλαδα.
Σχεδον σε ολα τα αεροδρομια υπαρχουν ΑΤΜ που μπορει πολυ ανετα να εξυπηρετηθει καποιος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom