Συναυλιες και ταξιδια

D

Delmem38110

Guest
Πρώτη συναυλια ever στη Ρώμη για να δω την κυρια νταιανα ρος, Μιλανο για να δω τον Μιχάλη τον τζακσον, τορινο και Λονδίνο να δω την Μαντόνα Πάδοβα τους γιουριθμικς Μόναχο και μιλανο για τον πρινς τορινο για σπρινστιν
νταλας για σαντε (αυτη μου έκατσε) Λονδίνο σιμπλι ρεντ……….. ωραία χρόνια.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Για μένα οι συναυλίες είναι λόγος για ταξίδι. Ακόμα και αδιάφορος να είναι ο προορισμός ή να έχω ήδη πάει και να μην μου άρεσε, εύκολα ξαναπηγαίνω για συναυλία.

Μέχρι στιγμής έχω πάει στις παρακάτω με κύριο στόχο συναυλία (μετράω μόνο τις συναυλίες για τις οποίες πήγα σε άλλη χώρα, το να πάω απλά σε άλλη πόλη στην ίδια χώρα δεν το μετράω, θα μαζευτούν πολλά):

Δύο φορές Λονδίνο, μία για Danzig και μία για Metallica.

Βαρκελώνη για Guns n' Roses.

Eindhoven για το Dynamo metal fest, κυρίως για να δω Ministry και να δω τι λένε οι Ghost και οι Leprous live.

Antwerp για Architects.

Izegem για το headbangers balls fest κυρίως για τους Rotting Christ που ήταν headliners. Ειδική αναφορά στο ώριμο και καλόγουστο logo του φεστ:

View attachment 394943

Αυτό το φεστ με αυτό το logo και αυτή τη μουσική έγινε στο πολιτιστικό κέντρο της πόλης...

Στόχος να δω συναυλίες σε ΗΠΑ και λατ. Αμερική.
Καλα οι Leprous μπανταρα.. Οι Ghost πως σου φανηκαν;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Καλα οι Leprous μπανταρα.. Οι Ghost πως σου φανηκαν;
Ένιωσα τελείως boomer σε αυτό το φεστιβάλ. Ήμουν απ'τους ελάχιστους που κοπανιοταν στους Ministry και όταν βγήκαν οι Ghost έγινε πανικός κι εγώ αμετοχος! Η συντριπτική πλειοψηφία είχε πάει για αυτούς. Γύρω στα 20 οι περισσότεροι και πάρα πολλές κοπέλες. Ο κόσμος ουρλιαζε τους στίχους. Είναι ξεκάθαρα το επόμενο μεγάλο συγκρότημα που θα γεμίζει στάδια.

Η μουσική τους μου αρέσει και live ήταν πιο μεταλ. Η φωνή του τραγουδιστή με ξενερώνει απίστευτα και ζωντανά με χάλασε ακόμα πιο πολύ. Είναι πολύ αστείος όμως, έριχνε πολύ καλές ατάκες. Φοβερό σόου γενικά και όλο αυτό το κονσεπτ με τον παπα του σατανισμου και όλοι οι στίχοι να είναι για τον σατανα είναι τέλειο. Το σκηνικό ήταν σαν καθεδρικος.

Θέλω να τους ξαναδώ. Ακόμα και να μην σου αρέσει η μουσική τους πιστεύω ότι αξίζει να τους δεις για όλη την παρουσία τους και το σόου.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Ένιωσα τελείως boomer σε αυτό το φεστιβάλ. Ήμουν απ'τους ελάχιστους που κοπανιοταν στους Ministry και όταν βγήκαν οι Ghost έγινε πανικός κι εγώ αμετοχος! Η συντριπτική πλειοψηφία είχε πάει για αυτούς. Γύρω στα 20 οι περισσότεροι και πάρα πολλές κοπέλες. Ο κόσμος ουρλιαζε τους στίχους. Είναι ξεκάθαρα το επόμενο μεγάλο συγκρότημα που θα γεμίζει στάδια.

Η μουσική τους μου αρέσει και live ήταν πιο μεταλ. Η φωνή του τραγουδιστή με ξενερώνει απίστευτα και ζωντανά με χάλασε ακόμα πιο πολύ. Είναι πολύ αστείος όμως, έριχνε πολύ καλές ατάκες. Φοβερό σόου γενικά και όλο αυτό το κονσεπτ με τον παπα του σατανισμου και όλοι οι στίχοι να είναι για τον σατανα είναι τέλειο. Το σκηνικό ήταν σαν καθεδρικος.

Θέλω να τους ξαναδώ. Ακόμα και να μην σου αρέσει η μουσική τους πιστεύω ότι αξίζει να τους δεις για όλη την παρουσία τους και το σόου.
Ωραιες πληροφοριες!! Αν κατσουμ με κσποια καλη ακομα μπαντα θα τους δω
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΗΠΑ
Από το 2017 και μετά είναι ο κύριος λόγος για ταξίδι στο εξωτερικό το καλοκαίρι, βασικά κάνω μόνο συναυλιακό τουρισμό. Τώρα ετοιμάζω βαλίτσες για Πράγα και guns n roses, κρατηση που ειχε γινει αρχικά για το καλοκαιρι του 2020
 

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.800
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Νομίζω ότι μια συναυλία είναι ιδανική ευκαιρία για ένα ταξίδι! Ειδικά εάν μένεις στο κέντρο της Ευρώπης!!! Πρώτη στάση για φέτος η Μπολόνια και οι Pearl Jam. Μαζί με Pixies στην ιστορική πίστα της Ίμολα. Ακολουθεί μέσα στο καλοκαίρι Coldplay σε Frankfurt & London, Rammstein σε Warsaw &Tallinκαι κάποια ακόμη που έρχονται
🤘🤘🤘🤘
Keep on Rock Traveling
IMG20220625194850.jpg
IMG20220625194920.jpg
IMG20220625194919.jpg
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά και η αδερφή μου που πήγαινε με Ράιαν δεν έφτασε ποτέ... Ούτε βρίσκει τρόπο να γυρίσει σπίτι της. Είπαμε, καλοκαίρι πτητικού μπαχαλάουα, όποιος φτάνει στον προορισμό του (ούτε καν έγκαιρα) να ανάβει κι ένα κεράκι στην Παναγιά την Τσεκινατζού.

Ρε συ Κρεκουζάκο, περίμενα να δω νεαρότερες ηλικίες στους Pearl Jam.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom