Γενικά Συνηθειες στα Αεροδρομια!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Βλέπεις τον αεροδιάδρομο από το καφέ??? Αετίσιο μάτι... εύγε νέε μου...
:haha::haha::haha: Ειλικρινά έχω πεθάνει στα γέλια! τώρα το πρόσεξα! Δεν απεκτησα ακομα μαγικες ικανότητες!:haha:

Τον διάδρομο προσγείωσης – απογείωσης ήθελα να πω!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.033
εχω ξαναγραψει... αλλα ξαναγραφω..
Βαριεμαι οικτρα τα αεροδρομια.. Προσπαθω να πηγαινω οσο το δυνατο αργοτερα..
Αν και δε με τιμα το παρακατω , παρολα αυτα θα το πω... Ενα μελανο σημαδι στην ταξιδιωτικη μου ζωη..
Περσυ τον Ιουνιο επισκεφθηκαμε το Ισραηλ. Παρασκευη βραδυ και γω με formal περιβολη(το ειχα σκασει πριν απο ενα γαμο)καταφθανω στο Ελ.Βενιζελος. Τρεχω να αλλαξω (μην παω και σαν την lady D στο Τελ Αβιβ και εχουμε δραματα)και ανακαλυπτω οτι αντι του διαβατηριου μου ειχα φερει μαζι το διπλωμα οδηγησης.....
Σοκ, σοκ, σοκ ..... Το γνωστοποιω στην παρεα και ταυτοχρονα τηλεφωνω σε μελος της οικογενειας μου, ο οποιος ως αλλος Σουμαχερ ετρεξε και μου το εφερε μεσα σε 30 λεπτα!!!!!!!!!!!!!
GOD BLESS WEB CHECK IN !!!:haha:
Αγχώθηκα!!!
Ωστόσο, βρε Εβανζελί, δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην ταξιδέψεις στο αγαπημένο Ισραήλ με formal ένδυση!!! :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αγχώθηκα!!!
Ωστόσο, βρε Εβανζελί, δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην ταξιδέψεις στο αγαπημένο Ισραήλ με formal ένδυση!!! :D
Φτασαμε στις 03:00 το βραδυ,μεχρι να νοικιασουμε το αμαξι πηγε 05:00 αν θυμαμαι καλα και μπηκαμε στο χοτελ στις 14:00 την επομενη μερα...
Στο μεσοδιαστημα κοιμηθηκαμε σε ξαπλωστρα στην καυτη παραλια του Τελ Αβιβ στους 42 υπο σκιαν...
Εξακολουθεις να πιστευεις οτι θα ηταν καλη ιδεα να μην αλλαζα?? αχαααα
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.033
Φτασαμε στις 03:00 το βραδυ,μεχρι να νοικιασουμε το αμαξι πηγε 05:00 αν θυμαμαι καλα και μπηκαμε στο χοτελ στις 14:00 την επομενη μερα...
Στο μεσοδιαστημα κοιμηθηκαμε σε ξαπλωστρα στην καυτη παραλια του Τελ Αβιβ στους 42 υπο σκιαν...
Εξακολουθεις να πιστευεις οτι θα ηταν καλη ιδεα να μην αλλαζα?? αχαααα
Εξακολουθώ να πιστεύω πώς στο Ισραήλ πρέπει να είσαι πάντα έτοιμη για να εντυπωσιάσεις!!! :D
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Εγώ, στην προσπάθειά μου να είμαι ευγενής και να αντεπεξέλθω στις υποχρεώσεις μου, είμαι πάντοτε στο αεροδρόμιο περίπου 1,30 ώρα πριν την ώρα αναχώρησης και πρωτοστατώ στην ουρά για την επιβίβαση. Κοινώς, είμαι μάλλον nerd. Δεν με ελέγχουν ποτέ για κάποιον παράξενο λόγο, ενώ ελέγχουν παντα(ω, ναι) την παρέα μου.
Την ώρα μου στο αεροδρόμιο την περνάω συνήθως περιμένοντας την παρέα μου που βρίσκεται κάπου και καπνίζει, ενώ εγώ δεν καπνίζω. Κάθομαι σε ένα συμπαθητικό καφέ, παρατηρώ τους ανθρώπους, διαβάζω και έπειτα επιβιβάζομαι.
Το μοναδικό μου βίτσιο είναι ότι είμαι εξαιρετικά κουτσομπόλης(!).
Το σώμα μου μπορεί να περιστραφεί στις πιο αλλόκοτες στάσεις, προκειμένου να μάθω τι σφραγίδες έχει στο διαβατήριό του ο κύριος με το ιρλανδέζικο καπέλο του ψαρά και πάει λέγοντας. Αυτές οι σφραγίδες είναι μεγάλο φετίχ!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αγχώθηκα!!!
Ωστόσο, βρε Εβανζελί, δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην ταξιδέψεις στο αγαπημένο Ισραήλ με formal ένδυση!!! :D
Παρασκευη βραδυ και γω με formal περιβολη(το ειχα σκασει πριν απο ενα γαμο)καταφθανω στο Ελ.Βενιζελος
Μαλλον επειδη το εσκαγε απο το δικο της γαμο και οσο ναναι δεν ηθελε να δινει και τοσο πολυ στοχο! :haha:
Ευγε Εβανζελι για την τοσο αντισυμβατικη συμπεριφορα σου!
Και εγω αφιερωνω στην ντιβα του φορουμ μας :clap::clap::clap:
το
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μαλλον επειδη το εσκαγε απο το δικο της γαμο και οσο ναναι δεν ηθελε να δινει και τοσο πολυ στοχο! :haha:
Ευγε Εβανζελι για την τοσο αντισυμβατικη συμπεριφορα σου!
Και εγω αφιερωνω στην ντιβα του φορουμ μας :clap::clap::clap:
το
[URL="
- DIXIE CHICKS - You can't hurry love[/URL]
αχαχαχαααα ποτε παντρευτηκα ρε παιδια και δεν το εμαθα?? Φτου , φτου , φτου μακρια απο μας...:cool::cool:
Φετος το καλοκαιρι στο Las Vegas θα γινει ο "κανονικος"γαμος .. Λεω να παντρευτω τον Ελβις
Θα υπαρχει on line αναμεταδοση , φυσικα!!!!!
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα δεν ειπα οτι παντρευτηκες! Το εσκασες στο Ισραηλ με την γνωστη αλητοπαρεα! Τι λεω τοση ωρα η ερμη!
(Καλα γιατι δε με αφηνεις να δουλεψω λιγο το μυθο σου και μου τα χαλας; )
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μα δεν ειπα οτι παντρευτηκες! Το εσκασες στο Ισραηλ με την γνωστη αλητοπαρεα! Τι λεω τοση ωρα η ερμη!
(Καλα γιατι δε με αφηνεις να δουλεψω λιγο το μυθο σου και μου τα χαλας; )
Πες , πες ... :D:D Επισης μη ξεχασεις να πεις και για τον "σωματικο ελεγχο " που..αναγκαστηκα να δεχθω στο Ben Gurion...............
 
Last edited by a moderator:

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Για εξαναγκασμό σε σωματικό έλεγχο ακούω και βρίσκομαι ήδη σε έξαψη:bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Φαντασου τα χειροτερα και εισαι περιπου μεσα! Στο λεω: εκλεψε πολλες καρδιες ενστολων στο διαβα της απο το Ισραηλ....
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Χριστέ μου, ώστε την ευαγγελία είχε στο μυαλό του ο Ναμπόκοφ όταν έγραφε τη Λολίτα...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.195
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom