Συνοδοιποροι?

into the wild

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γεια σας, πριν λιγα λεπτα γραφτηκα σε αυτο το forum και 'γω με σκοπο να βρω η να με βρει αυτο που πραγματικα θα ηθελα να βιωσω (εστω για ενα διατημα).Λιγα λογια για μενα..με λενε Βασιλικη ειμαι 32 ετων, Χριστιανη Ορθοδοξη στα θρησκευτικα μου πιστευω, μουσικος κα ιΦυσιολατρεις.Πιστευω πως καθε ανθρωπος ειναι καλο να επιδιωκει για μια
φορα τουλαχιστον στη ζωη του να επιβιωσει κατω απο τις πιο αντιξοες συνθηκες, αν θελει να ανακαλυψει τις δυνατοτητες - κρυφες πτυχες του εαυτου του.Ενας τετοιος ανθρωπος ειμαι και εγω.Ψαχνω συνοδοιπορους, ανεξαρτητου φυλου, (που ψαχνουν αντιστοιχα ισως) για να το μοιραστω.Δε με απασχολει τοσο ο προορισμος οσο το ταξιδι, οσο η αισθηση του να
προσπαθω να επιβιωσω χωρις λεφτα, χωρις εξασφαλισμενη τροφη χωρις ζεστο νερο, χωρις στεγη(ας μου επιτραπει η λεξη κονσερβα μια και ετσι φαινεται στα ματια μου), θερμανση, ιντερνετ κλπ Θα θελα να διευκρινησω και κατι ακομα, γιατι δυστυχως οταν φτανουμε να επιλεγουμε τοσο απροσωπα μεσα για τα θελω μας, οι λεξεις πρεπει να ειναι
περισσοτερες.Δεν ειμαι φανατισμενη, ουτε μπλεγμενη με τιποτα ειμαι "νομιμη" απλα πολυ παθιασμενη με προκλησεις διαφορετικου τροπου ζωης (ζωης φυσιολογικης).Μπορειτε να μου στειλετε εδω ανυπομονω)...Σας χαιρετω:trekker:!
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Γειά σου Βασιλική. Καλώς ήρθες και καλά ταξίδια! Ελπίζω να βρεις τον/την συνοδοιπόρο που ψάχνεις :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Καλύτερα να μη δίνεις προσωπικά στοιχεία (facebook) δημόσια στο φόρουμ.
 

dreamer 75

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισραήλ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Καλώς ήρθες στο σάιτ Θα ήθελες να μου πεις τί ταξίδι θα ήθελες να κάνεις στο άμεσο μέλλον? Κάπου στο εσωτερικό ή στο εξωτερικό?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Πιστευω πως καθε ανθρωπος ειναι καλο να επιδιωκει για μια
φορα τουλαχιστον στη ζωη του να επιβιωσει κατω απο τις πιο αντιξοες συνθηκες, αν θελει να ανακαλυψει τις δυνατοτητες - κρυφες πτυχες του εαυτου του..........
οσο η αισθηση του να
προσπαθω να επιβιωσω χωρις λεφτα, χωρις εξασφαλισμενη τροφη χωρις ζεστο νερο, χωρις στεγη(ας μου επιτραπει η λεξη κονσερβα μια και ετσι φαινεται στα ματια μου), θερμανση, ιντερνετ κλπ
Βασιλική καλώς ήρθες. Αν θέλεις να βιώσεις όλα όσα αναφέρεις, είμαι στην ευχάριστη θέση να σου ανακοινώσω ότι δεν χρειάζεται να ξενιτευτείς ή να ταξιδέψεις σε κάποια πχ υποσαχάρια χώρα της Αφρικής, ή στο Αφγανιστάν κλπ. Μείνε Ελλάδα. Αργά ή γρήγορα, θα ζήσεις τις παραπάνω εμπειρίες και με το παραπάνω.
υπογραφή
Τρόικα
 

into the wild

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
dim kyr καλος σε βρηκα :)Ξερεις αυτο που θελω να ζησω δεν ειναι μια επιλογη απλα, ειναι αναγκη, αναγκη να νοιωσω ελευθερια στις σκεψεις μου, να βρω τροπο να μεινω ζωντανη.Αυτο δε νομιζω οτι εχει και τοσο μεγαλη σχεση με την πορεια της Ελλαδος, γιατι εκει υπαρχουν κανονες και πολλοι πολλοι "μελλοντολογοι" .Ειμαι της αποψης πως "οτι ειναι να κανεις καντο και οτι ειναι να γινει θα γινει".Δε με εκφραζει η παθητικοτητα, ουτε το προβλεψιμο, ουτε με αγγιζουν οι εικασιες και οι μυησεις σε διαφορους τομεις της ζωης.Ο πολιτισμος ειναι η μεγαλυτερη πηγη δυστυχιας για μενα.Επομενως ολα αυτα περι τροικας............
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Ο πολιτισμος ειναι η μεγαλυτερη πηγη δυστυχιας για μενα.[/URL]
:shock: Περίεργη άποψη από χρήστη υπολογιστή και internet.
Υποθέτω ότι δεν συμμερίζονται τις απόψεις σου όσοι έσωσαν τη ζωή τους με τη βοήθεια αξονικής τομογραφίας, χημειοθεραπείας, εμβολίων, χειρουργικών επεμβάσεων κ.λ.π.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom