Συρία Συρία - Σεπτέμβρης 2008

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Αρχικό μήνυμα από renata
fwrget
φυσικά και μπορείτε να πάτε μόνοι σας στην συρία!!
ειναι το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου.
η ιστορία αυτή ειναι του σεπτέβρη,με πέντε άτομα φίλοι,αλλα ξαναπήγα τον μάρτιο μονη με ένα ατομο.
ο λογος ήταν οτι την πρώτη φορά κάναμε εξονυχιστική ανακάλυψη της χώρας και δεν πρόλαβα να απολαύσω όσο ήθελα το αλλέπο,την δαμασκό και την παλμύρα!!
την δεύτερη φορά πραγματικά ξεκουράστηκα και τέλειωσα με τις εκκρεμότητές μου για αυτές τις πανέμορφες πόλεις...
κοίταξε για τον καιρό πρώτα,μετα κλείσε εισιτήρια με την syrian air,και απολαυσε το ταξίδι σου.
θα χαρώ να σε βοηθήσω αν μπορώ σε κάτι..:xmas_lol:

----------------------------------------------------------------------
renata, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την προθυμία σου να βοηθήσεις.:xmas_smile:
Με syrian air τις ημέρες που μπορούμε δεν υπάρχει κάτι και σκεφτόμαστε να πάμε με ενδιάμεσο σταθμό την Κωνσταντινούπολη με turkish airlines.
Είναι εύκολο να μου δώσεις πληροφορίες για ξενοδοχεία και μετακινήσεις από τη μια πόλη στην άλλη; Όλα τα είχες προγραμματίσει από Ελλάδα ή φτάνοντας εκεί απευθύνθηκες σε κάποιο τοπικό πρακτορείο;Βίζα πώς βγάλατε;Πραγματικά είναι πολύ σημαντικές οι πληροφορίες σου.
 

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Είμαστε από Θεσσαλονίκη, αλλά σκεφτόμαστε να φύγουμε από Αθήνα. Πρόβλημα αποτελεί για μας η έκδοση της βίζας. Προκείται να ταξιδεψουμε με τον άντρα μου, οι δυο μας. Το πιθανότερο είναι να έχουμε στη διάθεσή μας 6 ή 7 διανυκτερεύσεις. Είναι εύκολο να μας στείλεις τα ξενοδοχεία στα οποία μείνατε;Χαίρομαι πολύ που είσαι τόσο κατατοπιστική!:xmas_lol:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
/quote]

κατάλαβα!! δεν μπορείς να μου στείλεις πμ.
βγάλτε τις βίζες on line ή στείλτε τα διαβατήρια με κούριερ στην πρεσβεία,άν δεν έχετε φίλο στην αθήνα. θα σας τα στείλουν πίσω σε μιά μέρα.απλά θα πληρώσετε παραπάνω τα της κούριερ.άν σε ενδιαφέρουν τα ξενοδοχεία που σου έγραψα θα σου δώσω τα email.
σας βλέπω για το πρώτο σχέδιο.alleppo -damascus-palmyra.
 

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ok!Σίγουρα θα μας φανούν χρήσιμα τα email των ξενοδοχείων. Τα περιμένουμε:xmas_rolleyes: Αν κρίνω από την ταξιδιωτική ιστορία και τις φωτογραφίες σου, πρέπει να είναι πραγματι πολύ όμορφα και να αξίζουν τα 60 ευρώ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Aλλέπο ξενοδοχείο beit wakil.βάλε το να δείς το site.
Εξυπηρέτηση πελατών: 00.30.210.5223943
Δευτ-Παρ 9.00 εώς 21.00 Σαβ-Κυρ 10.30 εώς 19.00 ώρα Αθήνας
Γλώσσες:Αγγλικά, Ελληνικά
εδώ ζήτησε τον habib και πές του απο την φίλη σου απο ελλάδα την eirini.
θα σας σκάσει στο φαγητό.βρίσκεται στην παλιά πολη,στην χριστιανική συνοικία.θα πάθετε πλάκα.

Δαμασκός ξενοδοχείο old damas---επίσης βάλε το να το δείς .
στην παλμύρα να πάτε μετά απο την δαμασκό ή το αλλεπο.ειναι ακριβώς στην μέση.
το αλέππο επίσης διαθέτει αεροδρόμιο..
 

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
μπράβο renata!Είσαι θησαυρός πληροφοριών!Σε ευχαριστουμε πάρα πολύ! Θα τα λέμε για κάθε νεότερο! Καλές αποδράσεις, λοιπόν . . .!!!:xmas_lol:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μπράβο renata!Είσαι θησαυρός πληροφοριών!Σε ευχαριστουμε πάρα πολύ! Θα τα λέμε για κάθε νεότερο! Καλές αποδράσεις, λοιπόν . . .!!!:xmas_lol:
τίποτα ρε παιδιά,καλά νά είσαστε.
υγ.πετάει και η air jordanian μέσω amman αλλα μην χάσετε μερα έτσι...
μέχρι την κυριακή θα είμαι off.
θα τα πούμε μετά πάλι.
 

Esperanza

Member
Μηνύματα
31
Likes
28
Τυχεροί αυτοί που πρόλαβαν τη Συρία ζωντανή. Οσο να πεις στεναχωρήθηκα που το διάβασα. Μπράβο πάντως πολυ ωραιο κείμενο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom