Συρία Συρία - Σεπτέμβρης 2008

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ρε Ρενάτα τι γίνανε οι πληροφορίες που είχες γράψει για ξενοδοχεία, πρακτορείο, ξεναγο;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε Ρενάτα τι γίνανε οι πληροφορίες που είχες γράψει για ξενοδοχεία, πρακτορείο, ξεναγο;
dimo
ωχχχχ!!!!! δεν τα βλέπω !!!! χακεριά !!!!!
για ρώτα τον def μήπως απαγορεύεται και τα αφαιρεσε ....θα σου τα στείλω σε pm don't worry..:p
 

Lebowski2112

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ινδία-Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
6 μερες Δαμασκο, 2 εβδομαδες Ινδια και 2 βδομαδες Νεπαλ...αυτα για την ωρα...προσπαθω να οργανωθω...αληθεια στην Συρια μιλανε αγγλικα???
Επισης στειλε και πληροφορις για το ξενοδοχειο που εμεινες, τιμες κλπ..
Thanx ... bye
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
6 μερες Δαμασκο, 2 εβδομαδες Ινδια και 2 βδομαδες
θα με τρελανεις πάλι εσύ ...πως ξεφεύγεις έτσι ?????:mad:
μου πετάγεσαι απο δώ και απο εκεί ...για ηρέμησε !!!!! να εισαι σεμνός και να μην τα γράφεις ολα μαζί .πές πάω μονο ινδία ....δεν σκέφτεσαι εμάς :mad:????
θα αρχίσει παλι ο άλλος να βαράει τον υπολογιστή του και θα τον ξανασπάσει .....
ακου τώρα γράψε το τηλ του ισμαήλ που μιλάει απταιστα τα ελληνικά ,καλό φιλαράκι ,θα σου πει τα πάντα ...00963955314708. πές του απο την ρένα .
κουτσομιλάνε ολοι αγγλικά ,εγώ δεν ειχα πρόβλημα μιλούσα αραβικά :roll:........
οτι θές φίλε άλλο πές μου .:p
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μόλις τέλειωσε στην ΕΤ1 εκπομπή για τη Συρία. Ξαναφτιάχτηκα! Σε μια σειρα για τα μνημεία της ΟΥΝΕΣΚΟ που έχω γράψει αλλά δεν τα έχω δει όλα είδα για μια πόλη ΜΠΟΣΡΑ στα σύνορα με την Ιορδανία, πρωτεύουσα των Ναβαταίων (όπως έλεγε ), με το καλύτερα διατηρημένο Ρωμαϊκό αμφιθέατρο στον κόσμο, πολύ όμορφη Βασιλική ρωμαϊκών χρόνων κ.λ.π. Πήγες; Πρέπει να είναι πολύ ενδιαφέρουσα πόλη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μόλις τέλειωσε στην ΕΤ1 εκπομπή για τη Συρία. Ξαναφτιάχτηκα! Σε μια .
dim μπράβο !!!! τώρα τέλειωσε .αυτή ακριβώς την διαδρομή έκανα .μέχρι και τα ξενοδοχεία μας έδειξε ...ειμαι στην δουλειά και ξέκλεψα ώρα ,το ειδα ολο !!! σου άρεσε ε?? τελικά ειναι φοβερό ,να βλέπεις τα ίδια που μόλις έζησες ....καμία σχέση αν δεν έχεις πάει..για αυτό να πάς !!!
γειά σου :p
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
..είδα για μια πόλη ΜΠΟΣΡΑ στα σύνορα με την Ιορδανία, πρωτεύουσα των Ναβαταίων (όπως έλεγε ), με το καλύτερα διατηρημένο Ρωμαϊκό αμφιθέατρο στον κόσμο, πολύ όμορφη Βασιλική ρωμαϊκών χρόνων κ.λ.π. Πήγες; Πρέπει να είναι πολύ ενδιαφέρουσα πόλη.
Ειναι Dimo, είναι, όπως και όλα τα άλλα που αναφέρει "ακροθιγώς" η Renata μας για να μη μας.. κουράσει και τελικά προκαλεί σκέτο "τσουνάμι" αχόρταγων ερωτήσεων! Θα ανεβάσω φωτο απ το θέατρο να σε τσιγκλάει.
Α! και να ξέρεις Renata, σε έχω εκτιμήσει βαθύτατα μετά από κείνο το ανθρώπινο ρεπορτάζ σου από το αληθινό ασιατικό τσουνάμι..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ειναι Dimo, είναι, όπως και όλα τα άλλα που αναφέρει "ακροθιγώς" η .
ευχαριστώ !! η συμπάθεια ειναι αμοιβαία !!!
λοιπόν στο bosra δεν πήγα δυστυχώς ,ήθελα να το πώ και στον dimos σχετικά με το ντοκιμοντέρ χθές .. έπαθα δηλητηρίαση και ήμουνα out .αλλα οι φίλοι μου θα μου δώσουν τις φωτό . βάλε να δώ !! άνάθεμα εκείνο το γλυκό που ήθελα να φάω μετά απο ένα τόνο φαγητό !!!:mad:
 

atrapos

Member
Μηνύματα
51
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη
Ρενατα σ ευχαριστω για την ωραια,μεστη περιγραφη σου.Επειδη σχεδιαζω ενα ταξιδι στη Συρια τις γιορτες,θα σου ηταν δυσκολο να μου δωσεις οποιαδηποτε χρηστικη-πρακτικη πληροφορια θεωρεις απαραιτητη?ιδιαιτερα για διαδρομες,κοστολογιο,διαμονη,διευθυνσεις.Σ ευχαριστω εκ των προτερων!
 

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Παιδιά, γεια σας! Χαίρομαι που ανήκω πλέον στην παρέα σας! Είμαι καινούριο μέλος, όμως δεν πρόλαβα να σας συστηθώ. Θα το κάνω σύντομα, μόλις βρω περισσότερο χρόνο. Ενδιαφερόμαστε να πάμε Συρία μετά την Πρωτοχρονιά και ψάχνοντας σε διάφορα πρακτορεία, διαπιστώνουμε ότι τα χρήματα που ζητούν είναι υπερβολικα, χωρίς να προσφέρουν και ιδιαίτερες υπηρεσίες!
Όπως βλέπω πολλοί από εσάς έχετε ταξιδέψει μόνοι στη Συρία.
Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει να οργανώσω το ταξίδι μόνη μου. Είναι κάτι τέτοιο δυνατό;Μπορεί εύκολα κάποιος να μετακινηθεί από τη μια πόλη στην άλλη; Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με ξενοδοχεία, ξεναγό, μετακινήσεις θα είναι πολύ χρήσιμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Συρία
Διαβάστε Ταξιδιωτικές Ιστορίες των μελών του TravelStories για τη Συρία:
Επίσης δείτε:

 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
fwrget
φυσικά και μπορείτε να πάτε μόνοι σας στην συρία!!
ειναι το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου.
η ιστορία αυτή ειναι του σεπτέβρη,με πέντε άτομα φίλοι,αλλα ξαναπήγα τον μάρτιο μονη με ένα ατομο.
ο λογος ήταν οτι την πρώτη φορά κάναμε εξονυχιστική ανακάλυψη της χώρας και δεν πρόλαβα να απολαύσω όσο ήθελα το αλλέπο,την δαμασκό και την παλμύρα!!
την δεύτερη φορά πραγματικά ξεκουράστηκα και τέλειωσα με τις εκκρεμότητές μου για αυτές τις πανέμορφες πόλεις...
κοίταξε για τον καιρό πρώτα,μετα κλείσε εισιτήρια με την syrian air,και απολαυσε το ταξίδι σου.
θα χαρώ να σε βοηθήσω αν μπορώ σε κάτι..:xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom