Βουλγαρία Ουγγαρία Σερβία Σόφια - Βελιγράδι – Βουδαπέστη με αυτοκίνητο.

Kosmodj

Member
Μηνύματα
24
Likes
30
Σχετικά με το θέμα της κλήσης πάντως εγώ πιστεύω αυτά που λέει ο φίλος πιο πάνω για να σας έρθει στην εφορία είναι εντελώς ανυπόστατα , προφανώς ο φίλος του λόγω δουλειάς κάνει ταξίδια και περνάει από αυτά τα κράτη συχνά , δεν έχει δικαιοδοσία ξένο κράτος σε καμία περίπτωση να βεβαιώσει πρόστιμο στο Ελληνικό δημόσιο και μάλιστα από κλήση , απλά μπορεί να έχετε πρόβλημα σε περίπτωση που ξαναπατε Ουγγαρία και σας ελέγξουν και δουν ότι εκκρεμει προστιμο. Αν είναι δυνατόν να σε πάρουν αυτόφωρο για κλήση σε ξένο κράτος
 
Μηνύματα
39
Likes
98
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγία
Σχετικά με το θέμα της κλήσης πάντως εγώ πιστεύω αυτά που λέει ο φίλος πιο πάνω για να σας έρθει στην εφορία είναι εντελώς ανυπόστατα , προφανώς ο φίλος του λόγω δουλειάς κάνει ταξίδια και περνάει από αυτά τα κράτη συχνά , δεν έχει δικαιοδοσία ξένο κράτος σε καμία περίπτωση να βεβαιώσει πρόστιμο στο Ελληνικό δημόσιο και μάλιστα από κλήση , απλά μπορεί να έχετε πρόβλημα σε περίπτωση που ξαναπατε Ουγγαρία και σας ελέγξουν και δουν ότι εκκρεμει προστιμο. Αν είναι δυνατόν να σε πάρουν αυτόφωρο για κλήση σε ξένο κράτος
Ρώτησα χθες στη αστυνομία αν έχει τύχει να βεβαιώσουν κλήση από ξένο κράτος στη Ελλάδα, μου είπαν πως όχι. Οπότε τείνω να περιμένω... (βεβαίως έχει υπογραφεί σύμβαση μεταξύ των χωρών μελών της ΕΕ για πληρωμές κλήσεων σε κράτη μέλη, αλλά και πάλι νομίζω πως το καλύτερο είναι να περιμένω) Το μόνο σίγουρο είναι πως αν πρόκειται να ξαναπάω θα έχω πρόβλημα όπως το λες. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom