Γενικά Σύγχυση λόγω διακοπών...Τα φώτα σας παρακαλώ!

Dreamer...

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Λοιπον επειδη σε βλεπω μου λακιζεις ξανακανω επιθεση..με φωτο!!:evil:

Πρωτη φωτο ειμαστε στα ομορφα,γραφικα λευκα σοκακια της Ανω Συρου(τα πολλα κοσμητικα επιθετα δειχνουν την υπερπροσπαθεια μου..:lol:)
Δευτερη φωτο απο τα σκαλια του επιβλητικου δημαρχειου αγναντευω την γραφικη Ερμουπολη!
Τριτη φωτο μεσα στο θεατρο απολλων(που λεγαμε σαν σκαλα του μιλανο)
Τεταρτη φωτο φευγουμε απο Συρο και την αποχαιρετουμε!
Ikarialover σε προκαλω!!
Υ.Γ. Παντως ωραιο θεμα δεν θα ηταν war με φωτογραφιες μονο;
Αντε να το παρω να φυγω;;!!:oscar::haha::haha:
χαχαχαχαχαχαχα!Ναι, θα ήταν!Το 'χεις όμως!
Είναι όμορφα πολύ!Ξέρετε ποια θα είναι η πλάκα ε?Να πάω καμιά Αντίπαρο!χαχαχα!

Sailormoon θυμάσαι πόσο κοστίζει καραβάκι που κάνει τον γύρο του νησιού???Ρωτάω γιατί πέρυσι που πήγα Νάξο μου είπαν 60 το κεφάλι και φρίκαρα λίγο!Επίσης,ξέρετε αν μπορώ να νοικιάσω βαρκούλα με μηχανή?Ξέρω να οδηγώ αλλά δεν έχω δίπλωμα(όπως πολλοί Έλληνες:bleh:!).
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Κοιτα η αληθεια ειναι οι φωτο με τις παραλιες με πληγωσαν λιγο αλλα Dreamer μου δεν πτοουμαστε:clap:

Συμφωνω κ εγω με την αντιπαλο:bleh: οτι οπου κ να πας θα περασεις πολυ ωραια!!:D
 

Dreamer...

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Χαχα!! Μετά τα διλήμματα τύπου Λονδίνο ή Παρίσι, Ρώμη ή Βαρκελώνη, έρχεται το υπερδίλημμα.. Σύρος ή Φολέγανδρος;;

Αποδέχομαι την πρόκληση λοιπόν.. Dreamer ιδού..

https://www.google.gr/search?q=Φολέ...ct=mode&cd=2&ved=0CEMQ_AUoAQ&biw=1440&bih=726

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι όπου και να πας, θα περάσεις τέλεια. Το ζήτημα είναι αν θες κάτι πιο κυκλαδίτικο (Φολέγανδρος) ή κάτι πιο κοσμοπολίτικο (Σύρος). Όσον αφορά την τιμή για το καραβάκι, δυστυχώς δεν θυμάμαι, κανά 30άρι τότε για το γύρο του νησιού. Ίσως και 50 ευρώ.Όσον αφορά τη διαμονή για ποια περίοδο ακριβώς σκέφτεσαι;
χαχαχαχα!IkariaLover η Sailormoon αγωνίζεται με προσωπικά ντοκουμέντα!
Ναι-ναι!Μεγάλο δίλημμα!:p
Σκέφτομαι 3-7/8 Αυγούστου...Άκου εκεί να με βάλει στο υπόγειο!:p
Με είπε και "μανα μου"!:p
χαχαχαχα!
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
χαχαχαχαχαχαχα!Ναι, θα ήταν!Το 'χεις όμως!
Είναι όμορφα πολύ!Ξέρετε ποια θα είναι η πλάκα ε?Να πάω καμιά Αντίπαρο!χαχαχα!

Sailormoon θυμάσαι πόσο κοστίζει καραβάκι που κάνει τον γύρο του νησιού???Ρωτάω γιατί πέρυσι που πήγα Νάξο μου είπαν 60 το κεφάλι και φρίκαρα λίγο!Επίσης,ξέρετε αν μπορώ να νοικιάσω βαρκούλα με μηχανή?Ξέρω να οδηγώ αλλά δεν έχω δίπλωμα(όπως πολλοί Έλληνες:bleh:!).
Πραγματικα δεν το ψαξαμε καθολου για καραβακι κα-θο-λου!!Ολη μερα κοπροσκυλιαζαμε σε παραλιες,σφηνακια και φαι και δεν το σκεφτηκαμε καθολου.Παντως μια μερα πεταχτηκαμε και Παρο με σταση στην Μυκονο με 100 γιουρο (φλαινκατ-το γρηγορο δηλαδη-οπου στο γυρισμο,αν και δε με συμφερει να το πω γιατι θα χασω το οσκαρ:bleh:,πηγα να λιποθυμησω απο την τρομαρα μου)
 

Dreamer...

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Κ εγω εχασα επεισοδια τωρα.Dreamer τι εγινε;Σε χασαμε!!!
χαχαχαχα!Συγγνώμη παιδία πάτησα επεξεργασία αλλά δεν μπήκε...
Τα δωμάτια που βρίσκω είναι όλα στα 60-65 ευρώ αλλά η κυρία με το υπόγειο μου είπε 50!Σκιάζομαι λίγο η αλήθεια είναι..Νομίζω πως θα μας πετάει φαγητό από το παράθυρο,θα έχει ποντίκια κλπ!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Δεν το πρόσεξα! Πάντως, για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, δυστυχώς η Φολέγανδρος δεν είναι φτηνό νησί. Επίσης, πας τη χειρότερη εποχή. Εξάλλου, το νησί θεωρείται κάτι σαν μικρή Σαντορίνη, γι' αυτό και τα τελευταία χρόνια (κακώς βέβαια) οι τιμές έχουν πάρει την ανηφόρα. Πάντως, αν σε παρηγορεί αυτό, εγώ βλέπω ότι από τότε που πήγα έχουν μείνει περίπου σταθερές (λόγω κρίσης μάλλον).
Αν νομίζεις ότι μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω (60-65 ευρώ), θα είναι πολύ ωραία αν καταφέρεις να πας. Είναι άκρως ρομαντικό νησί και ό,τι πρέπει για ζευγάρι..Διαφορετικά, ένα πιο οικονομικό νησί είναι δυστυχώς μονόδρομος...
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Διαφορετικά, ένα πιο οικονομικό νησί είναι δυστυχώς μονόδρομος...
Αραααααααα που καταληγουμε Συρος

Τα δωμάτια που βρίσκω είναι όλα στα 60-65 ευρώ αλλά η κυρία με το υπόγειο μου είπε 50!Σκιάζομαι λίγο η αλήθεια είναι..Νομίζω πως θα μας πετάει φαγητό από το παράθυρο,θα έχει ποντίκια κλπ!

Που στην Συρο το βρηκες αυτο το δωματιο;
Πρεπει να φυγω,κοιτα τωρα που θα σε αφησω μονη μη με κανεις καμια λαδια!!!:bleh:
 

Dreamer...

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Δεν το πρόσεξα! Πάντως, για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, δυστυχώς η Φολέγανδρος δεν είναι φτηνό νησί. Επίσης, πας τη χειρότερη εποχή. Εξάλλου, το νησί θεωρείται κάτι σαν μικρή Σαντορίνη, γι' αυτό και τα τελευταία χρόνια (κακώς βέβαια) οι τιμές έχουν πάρει την ανηφόρα. Πάντως, αν σε παρηγορεί αυτό, εγώ βλέπω ότι από τότε που πήγα έχουν μείνει περίπου σταθερές (λόγω κρίσης μάλλον).
Αν νομίζεις ότι μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω (60-65 ευρώ), θα είναι πολύ ωραία αν καταφέρεις να πας. Είναι άκρως ρομαντικό νησί και ό,τι πρέπει για ζευγάρι..Διαφορετικά, ένα πιο οικονομικό νησί είναι δυστυχώς μονόδρομος...
Έτσι όπως μου τα περιγράφεις,μάλλον Σύρο θα καταλήξω...
Στην Ερμούπολη μέσα βρήκα το δωμάτιο Sailormoon!
Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!'Ησασταν πολύ εξυπηρετικοί!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom