ΗΠΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ Η.Π.Α.

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Καλησπέρα, πρόκειται να ταξιδέψω στις Η.Π.Α. για το χρονικό διάστημα από 10 μέχρι 28 Μαίου. Συγκεκριμένα θα πάμε στη Νέα Υόρκη. Σκεφτόμαστε όμως να πάμε δύο μέρες στην Ουάσιγκτον και δύο μέρες στο Μαιάμι και το πρόβλημα μου είναι το εξής: αξίζουν για δύο μέρες, πόσα και ποια αξιοθέατα πρέπει να επισκεφτώ; Υπάρχει κανένα σαιτ που μπορώ να βρω φθηνά ξενοδοχεία εκτός από BOOKING και HOTELS.COM;
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Αξίζει να κάνεις τόσες ώρες με το αεροπλάνο και ταλαιπωρία μόνο για 2 μέρες στο Maiami;
Αλλά μετά σας μένουν 14 μέρες για Νέα Υόρκη. Έτσι δεν είναι ;;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μαϊάμι για δύο μέρες κανένα νόημα. Washington κατά τη γνώμη μου αξίζει να τη δεις ναι.
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Μπορεί να μου πει κάποιος τι αξίζει περισσότερο να δω στην Ουάσιγκτον; Κάποια εμπειρία από την πόλη, τις μεταφορές, τα μουσεία κλπ
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Aν και πολλοί θα διαφωνήσουν, έχοντας επιεσκεφτεί και τις δύο πόλεις μεσα σε 3 χρόνια, προσωπικά θεωρώ την Ουάσιγκτον πολύ πιο όμορφη απο τη Ν. Υόρκη. Δύο μέρες δεν αρκούν για τίποτα. Αν θες τη γνώμη μου μείνε 3-4 για να την απολαύσεις.

Σε παραπέμπω στη δική μου εμπειρία από Washington για να πάρεις μια ιδέα...
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...9%E1-%ED%E1-%F0%E9%F9-%EF%F5%E6%DC%EA%E9.html
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Σ' ευχαριστώ φίλε μου. Οι μέρες ουσιαστικά θα είναι 3, πηγαίνω με την πρώτη πρωινή πτήση από jfk θα μείνω δύο βράδια και θα επιστρέψω αργά της τρίτης μέρας. Πάνω κάτω από ότι διάβασα την ιστορία σου τα ίδια θέλω να δω κ γω, χωρίς όμως χρόνο για αγορά και spotting. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν έχω βρει ακόμη ξενοδοχείο, δεν θέλω να δώσω πάνω από 120 Ευρώ και θέλω να είναι ψιλοκεντρικά.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Aν και πολλοί θα διαφωνήσουν, έχοντας επιεσκεφτεί και τις δύο πόλεις μεσα σε 3 χρόνια, προσωπικά θεωρώ την Ουάσιγκτον πολύ πιο όμορφη απο τη Ν. Υόρκη. Δύο μέρες δεν αρκούν για τίποτα. Αν θες τη γνώμη μου μείνε 3-4 για να την απολαύσεις.
Συμφωνω απολυτα!!Μου αρεσε πολυ αυτη η πολη!!:D
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
10 μέρες ήμουν το καλοκαίρι του 2009 και ήθελα άλλες 2-3.
Νομίζω 14 μερούλες είναι σούπερ.
Διάβασε τις ταξιδιωτικές μας ιστορίες από τη Ν.Υ και σημείωσε αυτά που θα επισκεφτείς.
 

lena1

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγιο δομηνικο
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια,ουαλια
κοιταξε στο kayak κ στο bookit.com
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ημουν για μια εβδομαδα ΝΥ και παλι ειδα παρα πολλα πραγματα (με ενα αρκετα φορτωμενο προγραμμα βεβαια ) .Πηγα και μια μερα ημερησια στη Φιλαδελφια .
Οποτε 2 βδομαδες στη ΝΥ μου φαινονται μια χαρα .Θα συμφωνησω και γω για την Ουασιγκτον .Για τα αξιοθεατα της ριξε μια ματια εδω
Ουάσιγκτον, Περιφέρεια της Κολούμπια Αξιοθέατα - Ουάσιγκτον, Περιφέρεια της Κολούμπια Διασκέδαση - TripAdvisor
 

Vivi-efi

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
καλημερα!!! σε 3μερες πεταω για πρωτη φορα αμερικη συγκεκριμενα κλιβελαντ!!!μπορειτε εαν εχετε την καλοσυνη να μου δωσετε πληροφοριες για το τελωνειο που περναω στο newark?και ποσο με καθυστερουν εκει?Σας ευχαριστω πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom