ΤΟΛΟ Η ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ivonie

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!Φετος με το φίλο μου εχουμε επιτελουσ αυτοκινητο!!!:clap::clap:!yupi!!και ψαχνουμε εναν οικονομικο προορισμο για τισ καλοκαιρινες μας διακοπες...θελουμε κατι ησυχο με ωραια ρομαντικα τοπία...εχω ακουσει για το καλο νερό κυπαρρισιας κ το τολό..στο καλό νερό εχω απογοητευτεί με τις τιμέσ κ την ελλειψη δωματίων.τουλαχιστον εγω δεν βρίσκω στο internet.ΒΟΗΘΕΙΑ..........
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
θα σου προτεινα λακωνικη μανη δλδ γυθειο,καμαρες,σκουταρι καπου εκει οπου βρεις.ωραια για βολτα και αρκετα ωραιες παραλιες καμια σχεση με τολο
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
στο καλό νερό εχω απογοητευτεί με τις τιμέσ κ την ελλειψη δωματίων.τουλαχιστον εγω δεν βρίσκω στο internet.ΒΟΗΘΕΙΑ..........
1. Hotel Natura Club Vlassada
Eίναι νεόκτιστο και βρίσκεται 5 χλμ βόρεια απ' το Καλό Νερό (ούτε 5 λεπτά με το αυτοκίνητο) σε ένα ύψωμα πάνω απ' την παραλία Αγιαννάκης όπου θα βρεις και ωραιότερη θάλασσα και παραλία απ' το Καλό Νερό (δεν υπάρχουν όμως μαγαζιά είναι ψιλοερημική φάση).
Hotel Natura Club - Χάρτες Google

2. Ιrida Resort Kalo Nero
500 μ απ' την παραλία του Καλού Νερού, είναι παραλιακό ξενοδοχείο.
Irida Resort - Χάρτες Google

3. Hotel Messina Mare Kalo Nero
To πιο σύγχρονο ξενοδοχείο και νομίζω και το πιο ακριβό. Πέρισυ είχα δει προσφορές μέσα από ταξιδιωτικό (νομίζω Manessis) με 70 ευρώ το δίκλινο η βραδιά. Δυστυχώς δεν έχουν όλα τα δωμάτια θέα στο Ιόνιο. Bρίσκεται ακριβώς στην παραλία του Καλού Νερού.
MESSINA MARE SEASIDE HOTEL - Χάρτες Google

4. Oasis Hotel Kalo Nero
Λίγο χειρότερο απ' το Μessina και αυτό όμως βρίσκεται στην παραλία.
Oasis Hotel - Appartments Ξενοδοχείο - Χάρτες Google
 

ivonie

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ευχαριστω north66 !οπως λες κ συ τα περισσοτερα θεωρουνται ακριβα.πραγμα αδικαιολογητο για την εποχή κ το μέρος..θα πρεπει νομιζω να ριξουν τις τιμες..κανενα αλλο πιο οικονομικο στις γυρω περιοχες??
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Αφου εχετε μεσο μεταφορας γατι ντε και καλα Καλο Νερο? Μπορειτε να μεινετε καπου εκει κοντα. Ολη η Μεσσηνια ειναι πολυ ωραια με πολυ καλες παραλιες.

Για Τολο αστο καλυτερα. Μιλαμε εχει γινει χαλι. Παρα το ομορφο τοπιο παρα εχει τουριστικοποιηθει. Πολυ κιτς, βαβουρα και το γνωστο τουριστοκυνηγητο.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αφου εχετε μεσο μεταφορας γατι ντε και καλα Καλο Νερο? Μπορειτε να μεινετε καπου εκει κοντα. Ολη η Μεσσηνια ειναι πολυ ωραια με πολυ καλες παραλιες.
Βασικά κι εγώ αυτό ήθελα να ρώτήσω...10 χρόνια τώρα πάω Μεσσηνία το καλοκαίρι κι ένας δε μου πρότεινε το Καλό Νερό...μη σου πω οτι δεν το είχα καν ακούσει...:roll::roll::roll:
Αν θες παραλία και να είναι πιο χαλαρά κοίτα Φοινικούντα, διαφορετικά ρίξε μια ματιά και στη Μεσσηνιακή Μάνη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
ευχαριστω north66 !οπως λες κ συ τα περισσοτερα θεωρουνται ακριβα.πραγμα αδικαιολογητο για την εποχή κ το μέρος..θα πρεπει νομιζω να ριξουν τις τιμες..κανενα αλλο πιο οικονομικο στις γυρω περιοχες??
Δε νομίζω ότι είναι τόσο ακριβά όσο λες... το Messina Mare (4*) το δίνει τέλος Ιουλίου το octopustravel 65 ευρώ η βραδιά με πρωινό.

Βασικά κι εγώ αυτό ήθελα να ρώτήσω...10 χρόνια τώρα πάω Μεσσηνία το καλοκαίρι κι ένας δε μου πρότεινε το Καλό Νερό...μη σου πω οτι δεν το είχα καν ακούσει...:roll::roll::roll:
Αν θες παραλία και να είναι πιο χαλαρά κοίτα Φοινικούντα, διαφορετικά ρίξε μια ματιά και στη Μεσσηνιακή Μάνη.
Φοινικούντα γίνεται χαμός στη high season και η θάλασσα είναι ψιλοχάλια (σε σχέση με αμμουδιές που μπορείς να βρεις στη Μεσσηνία αλλού)... οι παραλίες προς το Ιόνιο (από Κυπαρισσία και βορειότερα) είναι άλλη φάση: αμμουδιά μήκους χιλιομετρών, πευκοδάση πάνω απ' την παραλία, κατάφυτοι λόφοι που κατεβαίνουν προς τη θάλασσα κτλ. Δυστυχώς δεν υπάρχει και η αντίστοιχη τουριστική υποδομή με αποτέλεσμα οι παραλίες να είναι ψιλοερημικές και τα ξενοδοχεία λίγα.
 

ivonie

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Νομιζω οτι απλα το Καλο νερο ειναι μια καλη βαση για να δεισ τισ παραλιεσ που περιγραφει o Νorth66 πιο πανω ..Μαλλον το πέρασμα θα το κάνω απο εκει ελπιζοντας να ακουσω κατι οικονομικοτερο που δεν σχετιζεται με τιμες στην Μυκονο η Παρο...Με 65 ευρω βρισκεις ανετα πλεον 5στερο στην Μυκονο με ημιδιατροφη/Αλλιως με βλέπω Κιτριες Μικρη Μαντινεια Βεργα η μετα Ζαχαρω Κακοββατο...Εξαλλου δεν με ενδιαφερει η πολυτελεια αλλα να ειναι ενα καθαρο απλο αξιοπρεπες δωματιο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν υπάρχουν 5στερα με πρωινό και 65 ευρώ τη βραδιά στη Μύκονο.

Τα 65 ευρώ για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι πολύ καλή τιμή γιατί πρέπει να σκεφτείς ότι με τα 15-20 ευρώ που θα γλιτώσεις τη μέρα μένοντας σε ένα νοικιαζόμενο, δε θα έχεις πρωινό, καθημερινή καθαριότητα, πισίνα, θέση ακριβώς δίπλα στην παραλία με θέα το Ιόνιο απ' την πισίνα (πολλά ενοικιαζόμενα στην περιοχή βρίσκονται σε χωριά όχι ακριβώς δίπλα στη θάλασσα) και τις τζάμπα ξαπλώστρες για τους ενοίκους ακριβώς από κάτω στην παραλία. Και σίγουρα τα δωμάτια ενός ενοικιαζόμενου δε θα έχουν επαφή με αυτά ενός καινούριου ξενοδοχείου τεσσάρων αστέρων.

aimg687.imageshack.us_img687_4444_55083942793635816931070.jpg
 

ivonie

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
τελικά βρηκα δωματιο με 35ευρω πανω στη θαλασσα ακριβςσ διπλα στο messinia mare.με ξαπλωστρεσ χωρισ χρεωση κ πρωινο...λεγεται zefyros rooms και εχει απο κατω ταβερνακι..απο κοντα βλεπεισ καλυτερα τα πραγματα...ειμαι απολυτα ικανοποιηνμενη απο την επιλογη μου.το μπαλκονι μου εβλεπε ακριβωσ στο απεραντο γαλαζιο του ιονιου
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν είχε θόρυβο το μεσημέρι απ' το beach bar?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom