Τέλη Σεπτέμβρη Γαμήλιο Ταξίδι 8-10 ημερών¨....ΠΟΥ????

Τέλη Σεπτέμβρη Γαμήλιο Ταξίδι 8-10 ημερών¨....ΠΟΥ????


  • Total voters
    14
  • Poll closed .

Travelfan

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα φίλοι ταξιδιώτες....έχω διαβάσει τις ιστορίες σας και αναρωτιέμαι που να κινηθώ...μάλλον η επιλογή κινείται προς ubud bali ¨όμως θα ήθελα να ακούσω και άλλες επιλογές...το μυαλό μας πάει και ΚΕΝΥΑ-ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ ή σευχελλες ή μαδειρα που μας είπαν ότι είναι καταπληκτική!! Εν αναμονή λοιπον των απαντήσεων σας!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.538
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλή εποχή για Κουβα είναι...
Αλλα και για safari άψογα είναι, μπορείτε να χτυπήσετε καμια Tanzania και να τι συνδυάσετε με Zanzibar, 5+5 μέρες.
 

Travelfan

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλή εποχή για Κουβα είναι...
Αλλα και για safari άψογα είναι, μπορείτε να χτυπήσετε καμια Tanzania και να τι συνδυάσετε με Zanzibar, 5+5 μέρες.
Αγαπητέ yorgos έχεις πάει για σαφάρι είναι καλό για ταξίδι μέλιτος?
το θέμα μας είναι ότι δεν θέλουμε μέρος τύπου μαλδιβων επειδή θα βαρεθούμε όλη μέρα σε μια παραλία θέλουμε να έχουμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό. Επιπλέον σκεφτόμασταν διπλό προορισμό!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.538
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σαφάρι έχω πάει, μήνα του μέλιτος δεν έχω πάει ακι δεν ξέρω πώς τον φαντάζεται ο καθένας. Εγώ τον φαντάζομαινως ένα ταξίδι αξέχαστο και τα σαφάρι είναι οπωσδήποτε τέτοια.
 

Travelfan

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Σαφάρι έχω πάει, μήνα του μέλιτος δεν έχω πάει ακι δεν ξέρω πώς τον φαντάζεται ο καθένας. Εγώ τον φαντάζομαινως ένα ταξίδι αξέχαστο και τα σαφάρι είναι οπωσδήποτε τέτοια.
Ακριβώς έτσι το φανταζόμαστε και εμείς,,, απλά φοβόμαστε λίγο με αυτά που ακούμε για αυτά τα μέρη, λόγω των εξτρεμιστικών οργανώσεων μη μας βγει ξυνο!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.538
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έλα μωρέ τώρα, εξτρεμιστικές οργανώσεις στο Εθνικό Πάρκο Νγκόρο-Νγκόρο; Να πάνε να απαγάγουν κανέναν ιπποπόταμο δηλαδή ή να ξεσηκώσουν τους Μασάι σε ένοπλο αγώνα κατά των τουριστών;

Πηγαίνετε και θα περάσετε άψογα, είναι φανταστική εμπειρία. Σε αντίθεση με τις Μαλδίβες που όσους ξέρω χώρισαν!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα
Δεν θα έλεγα ότι η Μαδέιρα ενδείκνυται για γαμήλιο ταξίδι. Όμορφη είναι αλλά δεν θα τη χαρακτήριζα αρκούντως ρομαντική. Εκτός αν λατρεύετε τη φύση και την πεζοπορία.
Σευχέλλες δεν έχω πάει και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Σε ότι αφορά την Τανζανία νομίζω εφόσον βάλετε πιο βαθειά το χέρι στη τσέπη ο συνδυασμός Σαφάρι + Ζανζιβάρη είναι μια χαρά.
Δεν θα έχετε πρόβλημα πουθενά. Πού τα ακούσατε αυτά για τους εξτρεμιστές;
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Εγω ψηφιζω ΚΟΥΒΑ!Και εγω 4 Οκτωβριου παντρευομαι και επειδη δεν θελω να αραξω σε καποια παραλια[αλλωστε ειμαι απο τη Κρητη και ολη μου η ζωη ειναι γυρω απο αυτη]εκει θα παω!αν ψαξεις καλα θα δεις οτι η ΚΟΥΒΑ εχει πολλα πραγματα να κανεις!!!
 

Travelfan

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Και εγώ από κρητη είμαι!!Σκεφτόμασταν απλά μηπως ήταν πιο ενδεδειγμένο το ταξίδι της Σιγκαπούρης-Μπαλί ή Κούβα με κάποιο νησάκι κοντινό. Ο καλός μου θέλει τελικά περισσότερο κάτι τέτοιο από Κένυα (αν και ομολογώ ότι εμένα με ιντριγκάρει περισοότερο από όλα σαν ταξίδι!) Yorgos έχεις δίκιο με τους εξτρεμιστές πιστεύω ότι είναι υπερβολές! sif...το έχεις κλείσει το ταξίδι???ποιο πρακτ προτείνεις??Ο καιρός είναι κατάλληλος για κουβα? Σας τρέλανα με τις ερωτήσεις μου!Έχω διαβάσει όμως τόσα καλά για αυτούς τους συνδυασμούς ταξιδιών που είναι ένα σκετο μπερδεμα!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Και εγώ από κρητη είμαι!!Σκεφτόμασταν απλά μηπως ήταν πιο ενδεδειγμένο το ταξίδι της Σιγκαπούρης-Μπαλί ή Κούβα με κάποιο νησάκι κοντινό. Ο καλός μου θέλει τελικά περισσότερο κάτι τέτοιο από Κένυα (αν και ομολογώ ότι εμένα με ιντριγκάρει περισοότερο από όλα σαν ταξίδι!) Yorgos έχεις δίκιο με τους εξτρεμιστές πιστεύω ότι είναι υπερβολές! sif...το έχεις κλείσει το ταξίδι???ποιο πρακτ προτείνεις??Ο καιρός είναι κατάλληλος για κουβα? Σας τρέλανα με τις ερωτήσεις μου!Έχω διαβάσει όμως τόσα καλά για αυτούς τους συνδυασμούς ταξιδιών που είναι ένα σκετο μπερδεμα!!
Προτεινω το travelcenter μπες και δες το προγραμμα ειναι πολυ καλο!τωρα ο καιρος,βασικα εκει ειναι η περιοδος των τυφωνων αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.841
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom